Nieuwsbericht
`Intrekking rechten UVS in kader WHOA-traject`
Bron: Club Achter de Duinen (http://www.clubachterdeduinen.nl)
15 november 2021 | 1 reactie |
De koopovereenkomst tussen ADO en Globalon bevat twee ontbindende voorwaarden.
Allereerst moet het WHOA-traject met alle schuldeisers succesvol worden afgerond. Daarna moet de KNVB nog akkoord gaan.
De gerechtelijke procedure die nu wordt begonnen om UVS de aandelen te ontnemen, valt ook onder het WHOA-traject. Dat zegt herstructureringsdekundige Jeroen Reiziger tegen Omroep West.
Volgens de wet wordt ook een aandeelhouder als crediteur gezien, legt Reiziger uit. `We gaan nu het WHOA-akkoord in gang zetten, inclusief intrekking van de rechten van de aandeelhouders, waaronder UVS`, aldus Reiziger.
Het kapitaal dat nodig is om de regeling met alle schuldeisers te kunnen betalen, komt uit de opbrengst van de verkoop van de club. Globalon heeft als beoogde nieuwe eigenaar al een garantie aan ADO over de betaling van het benodigde bedrag afgegeven.
Cruciaal is wel dat het genoemde WHOA-akkoord met alle crediteuren daadwerkelijk tot stand komt. Lukt dat niet, dan staat het Globalon vrij om zich zonder verdere verplichtingen terug te trekken. Voor ADO zal dat betekenen dat ze opnieuw op zoek moet gaan naar een overnamekandidaat.
ADO heeft van de rechtbank meer tijd gekregen om de WHOA-zaken af te handelen: tot 25 januari. Tot dan zijn alle schulden `bevroren`. ADO sprak bij de rechter de verwachtig uit dat over enkele weken aan de schuldeisers een akkoord kan worden aangeboden.
Of UVS daar dan ook al bij zit is de vraag.
Reacties
Jap
Spelersklassement
Laatste wedstrijd
Volgende wedstrijd
Advertentie
Keuken Kampioen Divisie
1 | Volendam + | 24 | - | 49 |
2 | Excelsior | 24 | - | 45 |
3 | Den Bosch + | 24 | - | 42 |
4 | FC Dordrecht | 24 | - | 41 |
5 | SC Cambuur | 24 | - | 41 |
6 | Graafschap | 23 | - | 37 |
7 | ADO Den Haag | 23 | - | 37 |
8 | Roda JC | 24 | - | 36 |
9 | FC Emmen | 23 | - | 35 |
10 | Helmond Sp. | 23 | - | 35 |
11 | Telstar | 24 | - | 32 |
12 | FC Eindhoven | 24 | - | 32 |
13 | MVV Maastr. | 24 | - | 29 |
14 | Jong AZ | 23 | - | 26 |
15 | TOP Oss | 24 | - | 26 |
16 | VVV-Venlo | 23 | - | 25 |
17 | Jong Ajax | 23 | - | 24 |
18 | Jong PSV | 24 | - | 21 |
19 | Jong Utrecht | 23 | - | 14 |
20 | Vitesse -27 | 24 | - | -5 |