Club Achter de Duinen

Advertentie

Volg Cadd op X

Volg Cadd op X

Voorspellingen-ranking

Voorspellingen-ranking

ADO-statistieken

ADO-statistieken

Inloggen

Naam / e-mail:
Wachtwoord:

Nieuwsbericht

Zorgt sportieve succes voor laatste zetje overname?


Bron: Club Achter de Duinen (http://www.clubachterdeduinen.nl)

6 oktober 2021 2 reacties

ADO Den Haag liet met de periodetitel in de Keuken Kampioen Divisie zien dat de club nog wel degelijk bruist.

 

De voetballiefhebber zag ook een jonge, talentvolle selectie. Maar helpt het sportieve succes ook in het overnameproces? 

 

Interim-directeur Edwin Reijntjes kreeg in het weekend wel wat telefoontjes, maar het is maar de vraag of de club daar ook wat aan heeft. Want de overname van de club heeft haast.

 

Tegelijkertijd ziet ook Jeroen Reiziger dat de interesse in de Haagse profclub levendig blijft. ,,Er wordt nog steeds doorlopend met partijen gesproken over de overname”, zegt hij in het AD.

 

In hoeverre de periodetitel een extra stimulans is voor kopers, kan de herstructureringsdeskundige moeilijk beoordelen. ,,Je krijgt steeds slecht nieuws, met die puntenaftrek elke keer. Dan is dit eindelijk eens positief nieuws. Er is weer een positieve spirit bij iedereen bij ADO.”

 

Dat betekent overigens niet dat een koper ook meteen meer geld moet neertellen om de club over te nemen, zo laat Reiziger weten. Sportmarketeer Frank van den Wall Bake zou dat ook onverstandig vinden, omdat hij denkt dat daar al veel eerder afspraken over zijn gemaakt tussen een potentiële koper en het verkopende United Vansen.

 

Wel denkt hij dat de club vanwege de goede prestaties een stuk interessanter is geworden. ,,Sportieve successen zijn uiteindelijk de reden voor een sponsor om in te stappen. Hoe meer succes je hebt, hoe meer toeschouwers er komen en hoe interessanter het wordt. Het kan zomaar iemand over de streep trekken.”

 

Dus zo snel mogelijk kampioen worden en naar de eredivisie promoveren? Dat heeft volgens Van den Wall Bake ook een keerzijde. ,,Voor het welzijn van de club kan het strategisch beter zijn om je goed voor te bereiden en een lange aanloop te nemen voor een terugkeer in de eredivisie. Aan de andere kant zit het voetbal boordevol opportunisme en zullen ze zo snel mogelijk, zonder nacompetitie, willen promoveren naar de eredivisie, waar ook meer tv-geld is.”

 

Volgens curator Reiziger zien de overnamekandidaten echter ook dat het wellicht verstandiger is om niet direct weer te promoveren. ,,Er is nu veel onrust bij de club. Dan kan het goed zijn om terug naar de basis te gaan. Bij een club in de eredivisie hoort weer een heel andere begroting.”

 

Daar trekt de spelersselectie zich niets van aan. Zij willen zichzelf én daarmee de club in de etalage blijven zetten. Misschien zorgt het voor het laatste zetje in het overnameproces.

Reacties

Q

Dit is nieuws die we zelf kunne zien, nieuws die we niet kunnen
zien wordt niet over gesproken 👎🏽
Woensdag 6 oktober 2021 om 10:48 uur

Vane 01

Laten we het nu hebben over promotie, eind deze maand bestaan we niet meer als het zo doorgaat
Woensdag 6 oktober 2021 om 10:12 uur

Spelersklassement

De top3:
Juho Kilo Kilian Nikiema Matteo Waem

Laatste wedstrijd

Logo De Graafschap Logo ADO Den Haag
1-2
3 februari 2025

Volgende wedstrijd

Logo FC Volendam Logo ADO Den Haag
7 februari 2025 om 20:00 uur
Kras Stadion, Volendam

Advertentie

Keuken Kampioen Divisie

1 Volendam + 24 - 49
2 Excelsior 24 - 45
3 Den Bosch + 24 - 42
4 FC Dordrecht 24 - 41
5 SC Cambuur 24 - 41
6 ADO Den Haag 24 - 40
7 Graafschap 24 - 37
8 Roda JC 24 - 36
9 FC Emmen 23 - 35
10 Helmond Sp. 23 - 35
11 Telstar 24 - 32
12 FC Eindhoven 24 - 32
13 MVV Maastr. 24 - 29
14 Jong AZ 24 - 29
15 TOP Oss 24 - 26
16 VVV-Venlo 24 - 25
17 Jong Ajax 23 - 24
18 Jong PSV 24 - 21
19 Jong Utrecht 23 - 14
20 Vitesse -27 24 - -5