Club Achter de Duinen

Advertentie

Volg Cadd op X

Volg Cadd op X

Voorspellingen-ranking

Voorspellingen-ranking

ADO-statistieken

ADO-statistieken

Inloggen

Naam / e-mail:
Wachtwoord:

Welkom in de shoutbox, gast

Tag: vooral

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 114
Volgende pagina

Aad

Kees schreef:

Het spel is nu echt gestart wat betreft de onderhandeling.

Zacht op de relatie naar de supporters toe en keihard op de inhoud ( citaat Heere: Het zou wel betekenen dat een aantal ADO-mannen hun stoeltje moesten opgeven.``).
Ik krijg de indruk dat de redding van ADO bijzaak is geworden en er vooral gevochten wordt om prestige, baantjes, sympathieën en antipathieën, het zieken van UVS, Zwitsers en Amerikanen, etc. De diverse egootjes hebben allemaal een eigen uitleg over hun vermeende gelijk.

Ondertussen tikt de klok, blijft de kas leeg en zijn de salarissen over mei en volgende maanden van het personeel incl. spelers nog allerminst zeker. En als direct blijkt dat ook de fiscus en pensioenfondsen niet kunnen worden betaald (loonbelasting/pensioenpremies) is het gauw afgelopen en is het finito ADO.

Pessimistisch. Nee. Dit is de huidige stand van zaken voor zover de berichtgeving juist en compleet is.

0
Dinsdag 4 mei 2021 om 15:15 uur

ADODENHAAG

rd.. schreef:

Nou ja. Je moet een haalbaar plan opstellen. Hoe ga je de rechter overtuigen als je al jaren achtereen het tegendeel aan het bewijzen bent? Fabeltjeskrant in een PowerPoint-presentatie wordt dat.
Denk dat een rechter wel te overtuigen is dat de schuld vooral in China ligt. UVS is nog altijd een veel onbetrouwbaarderdere partij dan die chappies die hier in NL aan `t werk zijn
0
Maandag 3 mei 2021 om 20:30 uur

gillah

BLEISWIJK-1 schreef:

Er gaat dan iemand 3,2 miljoen voorschieten. Dat is een hoop. Wie doet dit nou?
Op 30 juni lopen er bij het eerste elftal wel veel contracten af natuurlijk, die zullen allemaal niet verlengd worden. Verder zal er wel een paar ton binnenkomen voor Van Ewijk, dus het totaalbedrag zal wat lager zijn. Maar het is veel geld ja, vooral omdat we een veel te dure organisatie hebben met veel te veel overhead. Allemaal nieuwe functies, gecreëerd in de laatste twee seizoenen.
0
Maandag 3 mei 2021 om 18:01 uur

Tommy

BLEISWIJK-1 schreef:

Denk jij niet dat het de wens van de KNVB is dat ADO in Haagse /Nederlandse handen komt? Als zij weten dat er een Haagse partij klaar staat? En er op dit moment met de HCF wordt gesproken? Wat volgens de Boer al het geval is.

Volgens de regels mogen ze zo waarschijnlijk niet handelen. Maar niets is vreemd bij de KNVB.
Nou het is vooral jij die dat heel graag wil.
De knvb wil gewoon dat er geen clubs omvallen.
En als er een amerikaan komt die gewoon zn telefoon opneemt. En kan aantonen dat ie + 90Miljoen bezit wat ie legaal verdiend heb is de knvb snel om
0
Maandag 3 mei 2021 om 12:50 uur

Aad

Petah schreef:

Ik vind het eerder misselijkmakend dat de schuld nu naar Ajax word gewezen en o jee mensen in de zorg

En dat dan diezelfde mensen in de zorg zich dan daar maar achter gaan scharen

Feit is we zitten al ruim een jaar in deze crisis en er is massaal niks gedaan voor de zorg er is letterlijk geen een personeel lid bijgekomen geen ic geen Corona ziekenhuis en voor vele nog nieteens de beloofde bonus

Het kabinet Rutte heeft de zorg door de jaren zo hard verkracht waardoor het nu zwaar is

En wat doet dat zelfde kabinet en de media ze wijzen naar iedereen behalve hunzelf

En de mensen die in de zorg is laten zich lekker ervoor misbruiken

Ik weet niet wat je hiermee wilt zeggen maar mijn dochter werkt in de zorg én met corona-patiënten. Ze werkt zich, net als het gros van de mensen in de zorg, een slag in de rondte om de ramp in te dammen die, op dit moment, vooral wordt veroorzaakt door mensen die nog steeds de effecten van corona ontkennen of bagatelliseren of willens en wetens schijt hebben aan de regels.
Dat doen ze overigens zonder zich op dit moment druk te maken over geld. Dat komt later nog wel, de patiënt gaat nu voor.

En natuurlijk kun je de politiek de schuld geven maar het is toch echt het individu dat steeds weer onbewust of bewust de regels overtreedt en anderen in gevaar. En dat geldt zeker voor de Ajax-supporters gisteren maar ook voor de mensen die hen de gelegenheid boden de regels met voeten te treden: het Ajax-bestuur met van der Sar voorop en die teef van een Halsema die zich drukker maakt over haar eigen populariteit dan over de bevolking die ze hoort te dienen.

Dit is een voetbal-site dus ik ga verder niet in discussie maar ik wilde dit even gezegd hebben. Namens een dochter die weken van 60 uur maakt en doodziek wordt van alle lui die een mening hebben zonder op enige manier ervaren te hebben hoe het is om voor iemand te zorgen en toch te moeten zien hoe het leven langzaam uit zo`n patiënt wegvloeit.
0
Maandag 3 mei 2021 om 10:57 uur

Kees

rd.. schreef:

Tuurlijk in die zin is het (of lijkt het) prima voor de club. Maar zou het kunnen dat ze een een-tweetje spelen met een toekomstig eigenaar die hen wel bevalt? Antwoord is vermoedelijk `JA`.

Is dat een wenselijke situatie? Ik denk van niet. Teveel macht, daar hebben de Amerikanen gelijk in. Het is niet transparant zo, toch?
Ik lees je shouts altijd aandachtig en je kunt je mening prima verwoorden. Zelfs ik begrijp het na één keer lezen.

Echter in vrijwel al je opmerkingen/shouts ga je van een slecht scenario uit. Of het nou op het financiële vlak is of het sportieve. Waarom? Ben ik zo naïef of heb je "gewoon" gelijk met een realistische blik?
In mijn beleving levert zo`n benadering als de jouwe enkel negatieve energie op.

Maar ga vooral door met shouten, dat meen ik oprecht, aangezien het wel interessant leesvoer oplevert en het houdt mij met beide beentjes op de grond.

Daarnaast trek ik een heel lange neus naar je als we binnen drie jaar Champions of Super League spelen, een tweede ring op het stadion hebben en financieel minimaal zo daadkrachtig als die club uit Amsterdam zijn.
Mag toch .
0
Maandag 3 mei 2021 om 09:23 uur

KR96

Haagse Student schreef:

ADO moet de volgende drie wedstrijden op rij winnen. Dan hebben we 9 punten en 28 in totaal. FC Emmen mag dan niet meer dan 3 punten pakken. Willem II 2 punten en RKC 1 punt. Pakken deze clubs 1 punt meer, dan wordt het doelsaldo belangrijk.

Goed, ikzelf zie ADO niet drie keer winnen. Dus deze overwinning is mooi, maar het lijkt me wel te laat.
Jep, wordt vooral ook interessant wat VVV doet, aangezien zij nog tegen RKC en Emmen spelen. Stel je voor dat ze van RKC en Emmen winnen, dan komen wij er niet meer langs.
0
Zondag 2 mei 2021 om 14:51 uur

BLEISWIJK-1

MonkNL schreef:

Iig weer een glimlach op onze gezichten. Helaas waarschijnlijk wel te laat maar goed. Lang geleden! Gratz mannen!
Vooral dit. Hiervan genieten. En niet te veel verwachten van de komende weken.
0
Zondag 2 mei 2021 om 14:22 uur

Advertentie

gillah

FC Den Haag! schreef:

Iemand die het VI Pro artikel hier kan plaatsen?
Dagenlang domineerde ADO Den Haag de krantenkoppen en nieuwssites. Inmiddels is het al een paar dagen opvallend stil. Maar achter de schermen broeit het nog aan alle kanten. Op VI PRO beantwoorden we de belangrijkste vragen over een mogelijk faillissement, beslaglegging op de aandelen én de nabije toekomst.

EEN KORTE SAMENVATTING
• ADO Den Haag verkeert in grote financiële problemen. Dat is mede veroorzaakt door grootaandeelhouder United Vansen (UVS), dat een betalingsachterstand van 2,1 miljoen euro heeft.

• De club besloot vervolgens een kort geding aan te spannen tegen de grootaandeelhouder. Deze won het glansrijk. De rechter meent dat UVS zo snel mogelijk die 2,1 miljoen euro over moet maken.

• In Den Haag zijn ze bang dat de Chinezen dit niet gaan doen. Om toch nog wat van het geld terug te zien, kondigde ADO aan beslag te laten leggen op de aandelen UVS.

• De Chinese grootaandeelhouder probeert intussen de club te verkopen. Het sprak al met diverse partijen. Recent bereikte het naar eigen zeggen een deal met World Soccer Holdings (WSH), een nog op te zetten Amerikaanse entiteit.

• Deze Amerikanen willen ADO enkel overnemen als de organisatiestructuur verandert. De Stichting Toekomst ADO (STA) moet worden opgeheven en de vereniging HFC moet een open karakter krijgen. Deze twee minderheidsaandeelhouders spelen een belangrijke rol in het proces: De STA bezit het prioriteitsaandeel, de HFC het bijzondere aandeel. De Amerikanen willen pas overgaan op een aankoop als beide partijen een intentieverklaring tekenen waarin ze aangeven akkoord te zullen gaan met de gestelde eisen van WSH.

• Zowel de STA als de HFC weigert op basis van de huidige documentatie met World Soccer Holdings in gesprek te gaan.

ADO stevent af op een faillissement. Hoe is de huidige financiële situatie?
Die is erg zorgelijk. De salarissen in de maand april zijn nog gewoon betaald. Maar nu is de kas leeg. De verwachting is dat komende maandag, 3 mei, niks meer betaald kan worden. Dus ook niet de dagelijkse boodschappen bij de grootgrutter. De club zal dan overgaan op uitstel van betaling. Als er niet snel wat geld op de Haagse bankrekening wordt gestort, kunnen de salarissen in de maand mei niet meer worden uitbetaald. Er is meermaals bij de gemeente gevraagd om een overbruggingskrediet, maar deze houdt de boot voorlopig af. Maandag is het geld op. Failliet is het dan formeel nog niet, maar er moet snel wat gebeuren.

Verkopen dan maar. Hoeveel moet ADO Den Haag nu precies kosten?
Er doen verschillende bedragen de ronde. Maar WSH en UVS claimen een deal te hebben voor een bedrag van 4,75 miljoen euro. 2,1 miljoen euro moet direct worden overgemaakt aan ADO Den Haag. Andere betalingen zouden in termijnen richting UVS gaan. De Chinezen zouden overigens in de WSH-deal ook de komende jaren een percentage van de ADO-winst ontvangen.

Waarom willen de Stichting Toekomst ADO en de vereniging HFC niet met WSH in gesprek?
Vanuit Amerika wordt de suggestie gewekt dat de minderheidsaandeelhouders de hakken in het zand zetten omdat ze bang zijn voor hun eigen stoeltje. Het valt niet uit te sluiten dat deze overweging een rol speelt, maar formeel hebben deze partijen gelijk als ze zeggen op basis van de huidige documenten niet te willen praten met de Amerikanen.

Afgelopen zondag werd er een Letter of Intent (intentieverklaring) getekend door zowel UVS als World Soccer Holdings. De handtekeningen van Bob Heere (WSH) en Hui Wang (UVS) staan eronder. Alleen is dit document volgens de minderheidsaandeelhouders onvoldoende om het gesprek aan te gaan. ‘Dit is juridisch onvoldoende’, vertelt een zegsman. ‘We moeten eerst zwart op wit hebben dat er een akkoord ligt. Dat is dit stukje papier niet.’

De Haagse partijen willen zwart op wit dat er een akkoord is. Daarnaast willen ze inzage in de plannen van WSH én een financiële onderbouwing. De Amerikanen schermen met een grotere, Amerikaanse partij die het één dezer dagen bekend zou gaan maken. VI heeft inmiddels een naam gehoord, maar niemand van de betrokkenen wil bevestigen dat het om deze Amerikaan gaat. Sterker nog, binnen de club weet nog niemand om wie het gaat.

De voorwaarden in de opgestelde intentieverklaring zijn overigens dusdanig, dat minderheidsaandeelhouders, RVC of directie van ADO er onmogelijk akkoord mee zou kunnen gaan. Zo heeft WSH het recht om tot 31 juli alsnog kosteloos af te zien van de aankoop van ADO. Als dat gebeurt, moet de club binnen 45 werkdagen al het geld dat de Amerikanen in de club zouden steken, direct terugbetalen aan WSH. Het zou betekenen dat de club voor nu gered is, maar later alsnog in grote financiële problemen kan komen.

Daarnaast zou WSH per direct, dus nog voordat alle documenten zijn getekend én de licentiecommissie van de KNVB akkoord is gegaan met de aandelenoverdracht, de operationele controle over de club krijgen. Het zou alle beslissingen mogen nemen op zowel voetbal- als zakelijk gebied. Dat lijkt zeer onwenselijk als je bedenkt dat WSH tot 31 juli nog uit het project kan stappen. Daarnaast mag het helemaal niet.

We legden het voor aan de KNVB. Het antwoord uit Zeist was vrij helder. ‘Voor een wijziging van zeggenschap van 25% of meer is de voorafgaande toestemming nodig en het is dan ook niet toegestaan dat een geïnteresseerde partij al de zeggenschap uitoefent voordat er goedkeuring is verleend door de licentiecommissie. Partijen kunnen wel al een intentieverklaring opstellen waarin ze bijvoorbeeld afspraken maken over hoe de verdeling van de zeggenschap eruit zal komen te zien in het geval goedkeuring wordt verkregen. Op die manier kan de licentiecommissie ook beoordelen of die invulling van de zeggenschap wenselijk is.’

Met andere woorden, de voorwaarden in de opgestelde Letter of Intent zijn volgens de KNVB onhoudbaar. Intussen heeft de woordvoerder van WSH aan VI al meermaals laten weten dat de kans op een akkoord steeds minder groot wordt.

Hoe zit dat met die beslaglegging vanuit ADO Den Haag?
Deze is op woensdag geeffectueerd. Met andere woorden: de deurwaarder moet inmiddels een aangetekende brief hebben uitgestuurd naar China. Navraag bij de advocaten van ADO Den Haag leert dat United Vansen de club nu niet zomaar kan verkopen. ‘Als er beslag op de aandelen is gelegd, kan de eigenaar van de aandelen deze niet zonder toestemming van de beslaglegger leveren aan een ander. Als de aandelen worden verkocht zal van de opbrengst eerst de beslaglegger, in dit geval N.V. ADO Den Haag, moeten worden voldaan.’

United Vansen mag de aandelen ADO blijven verkopen, maar dan moet er wel eerst 2,1 miljoen euro worden overgemaakt naar Den Haag

Dat is nogal juridische uitleg. Betekent het dat ADO een mogelijke verkoop nu kan blokkeren? ‘Nee, het is niet zo dat de beslaglegger een verkoop aan een derde zomaar kan blokkeren’, aldus de advocaten van ADO. ‘En zeker niet als de vordering van de beslaglegger volledig betaald wordt uit de verkoopopbrengst, dan wel als onderdeel van de verkoop. Het is wel zo dat een verkoop van de aandelen door de aandeelhouder die nadelig is voor de beslaglegger (omdat haar vordering niet betaald zou worden), niet geldt t.o.v. de beslaglegger. Die zou die aandelen dus alsnog mogen executeren.’

United Vansen mag dus gewoon de aandelen ADO blijven verkopen, maar dan moet er wel eerst 2,1 miljoen euro worden overgemaakt naar Den Haag. En welke geïnteresseerde partij durft dat aan nu geld over te maken met de kans dat de minderheidsaandeelhouders óf de licentiecommissie van de KNVB een overname blokkeert?

Wat hoopt ADO uiteindelijk uit die beslaglegging te halen?
Uiteindelijk hoopt het de aandelen zelf te kunnen gaan verkopen. Dat is een nogal technisch en lang proces. Dit schrijft de advocaat van de club: ‘De aandelen kunnen zowel onderhands als openbaar verkocht worden. Voor die verkoop zal de beslaglegger binnen een maand na beslaglegging toestemming van de rechtbank moeten vragen. In dat verzoek kan door de beslaglegger worden aangeven hoe hij de aandelen ten gelde wil maken. De rechtbank zal de betrokken partijen omtrent dat verzoek horen. De rechtbank bepaalt uiteindelijk op welke wijze en onder welke voorwaarden verkoop zal plaatsvinden.’

Belangrijk aandachtspunt hierbij is dat de KNVB waarschijnlijk ook naar de situatie zal moeten kijken. Navraag leert dat het afhankelijk is van de hoeveelheid aandelen ADO aan één persoon verkocht zal worden. ‘Voor zover sprake is van een wijziging van de zeggenschap van 25% of meer is de voorafgaande toestemming van de licentiecommissie nodig. Als de aandelen dus verkocht gaan worden, is ook voorafgaande goedkeuring van de licentiecommissie nodig als 25% of meer van de aandelen worden verkocht aan één koper. Als de aandelen aan meerdere kopers worden verkocht en zij daarmee allemaal onder de 25% blijven, dan geldt geen voorafgaande goedkeuring maar een meldingsplicht.’

Daarbij moet worden opgemerkt dat het tijdsbestek waarbinnen de uiteindelijke verkoop geeffectueerd kan worden, sterk afhankelijk is van de planning van de rechtbank. Maar er moet dan al snel worden gedacht in een periode van maanden.

Het zou volgens ingewijden geen toeval zijn dat de minderheidsaandeelhouders alle pogingen uit Amerika blokkeren; zij zouden weten dat er andere investeerders klaarstaan.

Maar zolang heeft de club gezien de huidige financiële situatie toch helemaal niet?
Dat klopt. Er moet zo snel mogelijk cash naar de residentie. Als United Vansen, de gemeente Den Haag en sponsoren de portemonnee niet willen trekken, dan moet een andere partij over de brug komen. Er zijn inmiddels diverse (Haagse) partijen die overwegen in te stappen. Het zou volgens ingewijden geen toeval zijn dat de minderheidsaandeelhouders alle pogingen uit Amerika blokkeren; zij zouden weten dat er andere investeerders klaarstaan. Het liefste doen zij buiten UVS om zaken met de club. Maar dat proces gaat weken en misschien wel maanden duren.

Zijn er nog andere geïnteresseerde partijen?
Zeker. Nadat VI eerder deze week bekendmaakte dat ADO nog maar 4,75 miljoen euro hoeft te kosten, werd de rij aan het Chinese loket alleen maar langer. Naast WSH en het Zwitserse Cosinus, dat eerder meende een akkoord te hebben, zijn er nog meer geïnteresseerden. Zo weet VI dat er twee Nederlandse (Haagse) partijen, los van elkaar met de gedachte spelen in te stappen. Mensen die nu dan wel in het verleden al verbonden waren aan de club.

Wat rest ADO?
Vrij weinig. Komend weekend wordt er nog gewoon gevoetbald. Zondag komt Feyenoord op bezoek. Het zal de komende periode vooral tijd moeten winnen. Dat doet het door ergens een overbruggingskrediet vandaan te toveren. Intussen ligt een deel van het werk stil. Het is onmogelijk om te praten over contracten, de scouting of de opleiding voor komend seizoen. Niemand in Den Haag die weet hoe de wereld er begin volgende week uitziet. Tot die tijd verkeert het in een soort vacuüm.

Wat vind je van dit artikel?
BEKIJK HIER AL ONZE VIDEO`S
Meer video
Ken je
0
Donderdag 29 april 2021 om 17:17 uur

JB

Bolskie schreef:

Achterhaald niet, ik lees nog geen nieuwe aandeelhouder?

Wat ik me afvraag JB zo hoe jij overkomt en het beeld schetst komt het relatief positief over allemaal. Maar het beeld wat alles daaromheen geschetst word is alles behalve positief en zeg maar gerust zorgelijk.

Wat maakt jouw zo positief of vat ik het verkeerd op?
Als ik lees wat West nu schrijft met kennis die zij daar zelf echt niet hebben over de aandelenuitgifte en een beroep op de WHOA, kan het haast niet anders of de "verrassende wending" waarover het nu al een dag of 2-3 gaat, is goed voorbereid en doordacht.

Daar zijn mensen aan bezig geweest met een plan.
Een gedetailleerd plan, dat ook de nodige voorbereiding en vooral veel kennis van zaken vraagt.

Met andere woorden: ik ga er vanuit dat dit mensen zijn met een heel andere motivatie dan "we hebben hier een zak met geld, hoe gaan we daar binnen 3 jaar met zo min mogelijk moeite meer van maken".

Mensen ook die al de nodige contacten in en rond de club hebben.
0
Donderdag 29 april 2021 om 13:35 uur

Nu online

barney0700, Alle ballen op Jort, Aad, Haraldberg1, Remy V, Marcie en 200 gasten.

Zoek in shoutbox

Naam:
Tekst:
Vanaf datum: Verwijder datum Kies een datum
Tot en met datum: Verwijder datum Kies een datum

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 114
Volgende pagina

Spelersklassement

De top3:
Juho Kilo Kilian Nikiema Steven van der Sloot

Laatste wedstrijd

Logo MVV Maastricht Logo ADO Den Haag
1-4
23 februari 2025

Volgende wedstrijd

Logo ADO Den Haag Logo FC Den Bosch
2 maart 2025 om 12:15 uur
Bingoal Stadion

Advertentie

Keuken Kampioen Divisie

1 Volendam + 27 - 55
2 FC Dordrecht 27 - 50
3 Excelsior 27 - 49
4 ADO Den Haag 27 - 49
5 SC Cambuur 27 - 46
6 Graafschap 27 - 43
7 Den Bosch + 27 - 43
8 FC Emmen 27 - 41
9 Helmond Sp. 27 - 39
10 Telstar 27 - 38
11 Roda JC 27 - 38
12 FC Eindhoven 27 - 35
13 MVV Maastr. 27 - 33
14 Jong AZ 26 - 30
15 Jong Ajax 26 - 28
16 TOP Oss 27 - 27
17 VVV-Venlo 26 - 26
18 Jong PSV 26 - 21
19 Jong Utrecht 25 - 17
20 Vitesse -27 27 - 1