Club Achter de Duinen

Advertentie

Volg Cadd op X

Volg Cadd op X

Voorspellingen-ranking

Voorspellingen-ranking

ADO-statistieken

ADO-statistieken

Inloggen

Naam / e-mail:
Wachtwoord:

Welkom in de shoutbox, gast

Tag: verliezen

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 117
Volgende pagina

Bolskie

DEN HAAG - De rimpeling een maand geleden was ADO-directeur Mattijs Manders een doorn in het oog. In alles predikt hij rust bij ADO Den Haag en dan verschijnt er na een vergadering van de rvc een artikel in De Telegraaf met de kop dat hij op de schopstoel zit bij de club.

„Ik kon me niet vinden in het artikel; commissaris Felix Wu van onze Chinese eigenaar United Vansen (UVS) heeft mij niet verteld dat hij van me af wil.”

Wat Wu anderen vertelt, zegt Manders inderdaad niet te weten. „Daar kan ik ook niets mee. Er kan sprake zijn van interpretatieverschil. Dat gebeurt weleens als je mensen uit twee totaal verschillende culturen als China en Nederland bij elkaar zet. Mijns inziens zijn we juist goed bezig bij ADO Den Haag. De verhouding met China is goed.”

Transferresultaat

Manders geeft toe dat het af en toe best knettert tussen hem en de Chinese eigenaar. „Niet erg. Je moet elkaar scherp houden. Natuurlijk weet ik van de wensen van China om eens zwarte cijfers te schrijven. Maar hoe realistisch is dat, als vorig seizoen zestien van de achttien Eredivisie-clubs operationeel verlies lijden? Het businessmodel van nagenoeg iedere Nederlandse Eredivisie-club is gericht op transferresultaat om rond te komen. Wij willen structureel winst boeken na transferresultaat. Zoals bijna alle Eredivisie-clubs.”

"’Europees voetbal? Incidenteel zou dat kunnen’"
Met dat uitgangspunt is volgens Manders niets mis. Alleen slaagt ADO Den Haag daar niet altijd in. „Klopt, maar er zijn hier de afgelopen tien jaar zoveel wisselingen geweest van eigenaren, directeuren, technisch directeuren en trainers dat er nooit rust is geweest om structureel iets op te bouwen.”

Dat is wat Manders de Chinese eigenaar ook heeft verteld en inmiddels werkt hij naar eigen zeggen twee jaar in relatieve rust. „Langzamerhand zijn we waarde aan het opbouwen met het eerste elftal en met de jeugdopleiding, waar we jaarlijks 1,4 miljoen euro in investeren, en op commercieel gebied halen we meer op met minder personeel.”

Hui Wang

Komend seizoen hoopt Manders de begroting naar 16 miljoen euro te tillen. „Met instemming van UVS. Liefst stoten we door naar 20 miljoen euro, maar dan moeten we een andere omzetbron aanboren. Een Chinese eerste elftalspeler zou dat kunnen bewerkstelligen, maar dat is laatst helaas niet gelukt met Yuning Zhang. In de huidige situatie denk ik dat zo’n 17 miljoen euro de max is voor ADO Den Haag. Zonder dat we onze hand hoeven op te houden bij UVS. Over twee seizoenen hopen we dat te bereiken. Ja, inderdaad is dat een jaar later dan de planning, die ik bij mijn aantreden voor ogen had. Maar in mijn eerste zes maanden is hier nogal wat gebeurd tussen directie en Wang Hui, president van de Chinese aandeelhouder UVS.”

Op bestuurlijk vlak lag Manders volledig overhoop met Wang. „Noem het een valse start. De club schreef zwarte cijfers toen UVS in 2014 ADO overnam. De jaren daarna werd het Chinese bedrijf plots geconfronteerd met forse verliezen. Er was al onbegrip toen ik in het voorjaar van 2016 aantrad als directeur. Na enige maanden voelde ik me zelfs genoodzaakt onze eigenaar UVS voor de ondernemingskamer te slepen omdat financiële beloftes niet werden nagekomen. We hadden geen geld meer om de rekeningen te betalen. Nee, dat is niet leuk en de sfeer in de bestuurskamer was bijzonder ongezellig. Toch is toen met de aangestelde bewindvoerders Ben Knüppe en Job van der Have de basis gelegd voor een stabiele relatie tussen ADO en China.”

Stabiele middenmoot

Sportief is ADO Den Haag intussen al jaren een bijzonder stabiele Eredivisie-club. Relatief geruisloos voetbalt ADO sinds 2008 in de Eredivisie zonder ooit te zijn beland in de nacompetitie. Ook dit seizoen eindigt ADO in de middenmoot. Tijdens de bestuurlijke perikelen in 2016 dreigde degradatie wel even en besloot Manders in te grijpen samen met de door hem aangesteld manager voetbalzaken Jeffrey van As. „We stonden stijf onderaan en toen hebben we afscheid genomen van trainer Zeljko Petrovic en is hij opgevolgd door Alfons Groenendijk, wiens contract we inmiddels hebben verlengd. Een Eredivisie-club kan alleen gedijen met rust. Dat hebben we tegenwoordig aardig voor elkaar bij ADO.”

ADO-spelers vieren feest. De club is opnieuw verzekerd van een jaar Eredivisievoetbal.

Vandaar wil Manders met UVS graag een meerjarenplan op poten zetten. „Dat lijkt me heel gezond en je kan mensen daar ook op afrekenen als het fout gaat. Ja, ook Mattijs Manders haha.”

Toch is dat niet eenvoudig te realiseren volgens de directeur. „De aanvankelijke doelstellingen van UVS waren Champions League spelen, Ajax voorbij, een tweede ring op het stadion en natuurgras. Inmiddels onderkent UVS de onhaalbaarheid, hoewel we wel bezig zijn met de overstap naar natuurgras.”

’Afgelopen tien jaar nooit rust geweest om iets structureels op te bouwen’

Desondanks blijft Manders gissen waar de Chinese eigenaar nu echt naar toe wil met ADO. „Zwarte cijfers? Dan moet je bezuinigen, achteruit in het aantal contractspelers en spelerssalarissen. Daarmee zet je je status als Eredivisie-club op het spel. Dat lijkt me geen optie.”

„Europees voetbal? Incidenteel zou dat kunnen, maar wil je dat structureel, dan moet UVS over de brug komen met een kapitaalinjectie. Daarmee zou je in een positieve spiraal terecht kunnen komen, maar geluiden in die richting vang ik niet op uit China.”

Manders stelt daarom z’n eigen stip op de horizon. „Laten wij bij ADO Den Haag proberen op eigen kracht stappen vooruit te zetten. Dat kan bijvoorbeeld met enkele goede transfers. Zo kom je financieel wat ruimer in je jasje te zitten. Misschien dat we dan eens een speler kunnen kopen en voor meer verkopen.”
0
Zaterdag 27 april 2019 om 08:53 uur

Bert

Kees schreef:

Ik vind dit een knappe overwinning van ADO. Weliswaar was Excelsior veel meer in balbezit en had het ook een enkele goed kans. Je speelt zelf om vrijwel niets meer terwijl de tegenstander er nog volop opgaat vanwege het ontlopen van de nacompetitie.
In de regel verliezen clubs vaak dit soort wedstrijden. Niet zozeer vanwege de kwaliteiten maar wel vanwege inzet. Prima resultaat. Mag ook weleens gezegd worden.
Zo is het ook Kees. Je leest een hoop negativiteit hier. Meeste zijn al bezig met die wedstrijd tegen die haven hoertjes die verliezen we toch .

Drie punten tegen W2 en je wordt 10e
0
Vrijdag 26 april 2019 om 00:15 uur

Kees

Ik vind dit een knappe overwinning van ADO. Weliswaar was Excelsior veel meer in balbezit en had het ook een enkele goed kans. Je speelt zelf om vrijwel niets meer terwijl de tegenstander er nog volop opgaat vanwege het ontlopen van de nacompetitie.
In de regel verliezen clubs vaak dit soort wedstrijden. Niet zozeer vanwege de kwaliteiten maar wel vanwege inzet. Prima resultaat. Mag ook weleens gezegd worden.
0
Donderdag 25 april 2019 om 23:15 uur

slash070

Kees schreef:

Ben op zoek naar een praatgroep....
Praatgroep voor onzekere mensen.gaat misschien niet door. . .

Vanavond nulletje of 3 á 4. We verliezen.niks meer, ook in de kuip niet. Becker en.Khayati willen volgend seizoen `stapjes` maken, gaan voor de volle 80 procent vanavond. Is goenoeg
0
Donderdag 25 april 2019 om 13:26 uur

Kees

Aad schreef:

Kijk eens naar de stand! Als Excelsior wint (wat niet gaat gebeuren) ligt NAC eruit. Emmen blijft er echt wel in ook via de nacompetitie. Ook de Graafschap blijft erin.

Als je het voetbal in de KKD ziet is er (behalve) Twente niet een die in de eredivisie mee kan.
Stel dat Excelsior vanavond met drie doelpunten verschil wint (en dat kan gebeuren). Als datzelfde Excelsior dan tegen respectievelijk AZ en Heracles twee keer met 4-0 wint dan is hun doelsaldo teruggebracht van - 34 naar - 23.

Als wij verliezen dus van Excelsior met drie doelpunten verschil en van Willem 2 met vier doelpunten verschil en ook van Feijenoord met vier doelpunten verschil dan eindigt Excelsior met een beter doelsaldo boven ons. Wij hebben dan tezamen met Excelsior 36 punten en ons doelsaldo is - 24. Dat van Excelsior is dan - 23.

Emmen, Fortuna en Zwolle moeten dan natuurlijk ook flink wat punten op ons goedmaken en daarnaast aan hun doelsaldo werken. Ik hoop niet dat je die berekening ook wilt.

Het blijft dus een precaire situatie waarin we ons bevinden met het oog op de nacompetitie.
0
Donderdag 25 april 2019 om 12:48 uur

marcellino

Zuurkool met spek schreef:

Wat dan?
Er voor gewerkt.ik zie er 2 lopen falkenburg en Becker die nog geen klote hebben gedaan maar dat is allemaal wel okay toch.,Ze lopen als zoutzakken in het veld.je kan verliezen en zelfs met 6-0 maar als je geen zin hebt blijf dan thuis
0
Zondag 21 april 2019 om 18:21 uur

Thommetjsh

Kees schreef:

Officieel nog niet veilig. Excelsior heeft een negatief doelsaldo van - 23 met ons ,negen punten en nog drie wedstrijden voor hun en vier voor ons.
Moet nu toch wel gaan lukken.

Voor de club een zegen dat men nu knopen kan gaan doorhakken nu er 99.999999 % zekerheid is voor een komend jaar in de eredivisie.
Mocht je vandaag verliezen kun je jezelf definitief veilig spelen thuis tegen de ploeg die het in theorie nog zou kunnen redden. Kan extra motivatie teweeg brengen
0
Zondag 21 april 2019 om 14:45 uur

Dappere dodo

Zo, Feyenoord is ook over de zeik door het aanpassen van het schema!
Ik zelf baal er ook wel van, op een woensdagavond! Veel minder charme dan op een lekkere zonnige zondag! Zal ook jongere supportertjes schelen want de dag erna is er gewoon school..
al met al belachelijk besluit natuurlijk; en wie weet is de competitie dit weekend al beslist? Als wij verliezen en Ajax ook bijv
0
Donderdag 18 april 2019 om 23:11 uur

Advertentie

China Town

als je thuis met 0-7 verliest, is uit met 12-0 verliezen niet bijzonder
0
Donderdag 18 april 2019 om 17:14 uur

H@@GenEES

T3 schreef:

Als je zo denkt zullen we dat ook nooit worden. In principe zou hier hartstikke veel mogelijk moeten zijn!
Nee man, betaald voetbal is verziekt in de jaren 80 en 90 door de eigen supporters (sommige lopen zichzelf nog steeds op de bosrt voor die zwarte periode van de club), en toen wij 11 jaar in de eerste divisie zaten zijn zijn 1 tot 2 generaties aan supporters kwijt geraakt en dat maak je gewoon nooit meer goed met al die concurrentie in de buurt.

Komt bij dat het altijd onrustig is bij de club, sponsoren geven liever hun geld naar feyenoord of Ajax brengen vanwege de internationale uitstraling die wij niet hebben en ook nooit zullen krijgen.

Er is geen achterland, we hebben een kutstadion op een vreselijke locatie die totaal geen binding biedt met de plaatselijke bevolking laat staan met nieuwe supporters, en dan zitten we al decennia lang naar bagger voetbal te kijken.

Als je niet in Den Haag woont en je hebt geen familie/vrienden die supporter zijn van de club is er werkelijk helemaal niets wat aantrekkelijk is aan de club om je als nieuwe supporter je hart aan te verliezen.

Als je geen supporter zou zijn van Den Haag zou je de club dan volgen?

Als het antwoord nee is dan weet je gelijk waarom de club nooit een subtopper zal zijn en waarom de supportersaantallen (en dus ook het aantal sponsoren) nooit zal groeien, we hebben de slag gemist in de jaren 80 en 90 en daar zijn de supporters zelf schuldig aan.

Het is wat het is.


0
Zaterdag 13 april 2019 om 14:50 uur

Nu online

adorob, vakkiel, Marcie, KR96 en 262 gasten.

Zoek in shoutbox

Naam:
Tekst:
Vanaf datum: Verwijder datum Kies een datum
Tot en met datum: Verwijder datum Kies een datum

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 117
Volgende pagina

Spelersklassement

De top3:
Juho Kilo Kilian Nikiema Steven van der Sloot

Laatste wedstrijd

Logo FC Volendam Logo ADO Den Haag
1-2
7 februari 2025

Volgende wedstrijd

Logo ADO Den Haag Logo Jong Ajax
14 februari 2025 om 20:00 uur
Bingoal Stadion

Advertentie

Keuken Kampioen Divisie

1 Volendam + 25 - 49
2 Excelsior 25 - 45
3 SC Cambuur 25 - 44
4 FC Dordrecht 25 - 44
5 ADO Den Haag 25 - 43
6 Den Bosch + 25 - 42
7 Graafschap 25 - 40
8 Roda JC 25 - 37
9 FC Emmen 24 - 35
10 Helmond Sp. 24 - 35
11 Telstar 25 - 35
12 FC Eindhoven 25 - 35
13 MVV Maastr. 25 - 30
14 Jong AZ 25 - 30
15 Jong Ajax 24 - 27
16 VVV-Venlo 25 - 26
17 TOP Oss 25 - 26
18 Jong PSV 25 - 21
19 Jong Utrecht 24 - 14
20 Vitesse -27 25 - -2