Club Achter de Duinen

Advertentie

Volg Cadd op X

Volg Cadd op X

Voorspellingen-ranking

Voorspellingen-ranking

ADO-statistieken

ADO-statistieken

Inloggen

Naam / e-mail:
Wachtwoord:

Welkom in de shoutbox, gast

Tag: knvb

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 118
Volgende pagina

Bolskie

De clubs die zich benadeeld voelen na het besluit van de KNVB afgelopen vrijdag kunnen dat besluit in een algemene ledenvergadering omver werpen als zij een meerderheid daarvoor vinden. Dat vertelt hoogleraar sport en recht Marjan Olfers tegen de NOS.

Olfers schetst twee opties voor de clubs die stappen willen ondernemen: of naar de rechter stappen, of een algemene ledenvergadering van de KNVB aanvragen. Vier clubs moeten deze aanvragen om de vergadering door te laten gaan. SC Cambuur en FC Utrecht hebben dat al gedaan en De Graafschap overweegt dat ook te doen. Er is dus nog een vierde stem nodig en volgens een rondgang van de NOS denkt een aantal clubs daarover na.

Als er een ledenvergadering komt, moet er een meerderheid van negentien clubs gevonden worden om het besluit van de KNVB terug te draaien. Blanco stemmen en stemonthouding mag. "Het betekent wel dat die clubs (die tot de vergadering hebben opgeroepen, red.) met een alternatief moeten komen. Want als het oorspronkelijke besluit van tafel is, heb je nog geen nieuw besluit", legt Olfers uit.

Als er een meerderheid voor het terugdraaien van het besluit gevonden wordt, heeft de KNVB een probleem, stelt Olfers. "Dan is het feitelijk zo dat het bestuur teruggefloten is. Dan zie je heel vaak dat het bestuur naar zichzelf gaat kijken. Als er geen draagvlak is, moet je naar je eigen positie gaan kijken", aldus Olfers, de stelt dat het ongeveer een maand duurt om een ledenvergadering te organiseren. De UEFA wil voor 25 mei duidelijkheid van de KNVB.
0
Maandag 27 april 2020 om 17:20 uur

Bolskie

R.E. schreef:

Een positief bijkomend effect van de beslissing van de KNVB is dat niemand hier voortaan kan terugvallen op de eeuwige Calimero-achtige samenzweringstheorieën ("de KNVB is altijd tegen ons of voor een bepaalde andere club".
Heeft er weinig mee te maken. Knvb heeft gewoon gedaan wat het moest doen los van welke club het zou geweest zijn. Nu stond ADO rkc op die plek maar had zomaar een andere club kunnen zijn.

Dat zij altijd tegen ons zijn word vaak de knvb aangehaald omdat scheidsrechters en commissie namelijk onder knvb vallen. En dat er op dat vlak willekeur is, is vaak genoeg bewezen maar dat geld niet alleen voor ADO.
0
Maandag 27 april 2020 om 12:21 uur

R.E.

Kees schreef:

De rollen zijn opmerkelijk genoeg volledig omgedraaid .
KNVB en De Telegraaf pro ADO.
Algemeen Dagblad blijft de gekozen route van de KNVB bekritiseren.
VeronIca Inside (Derksen) pro ADO en Nos trekt alle registers open anti-KNVB.

De media voert nu een strijd uit over onze rug.
Een positief bijkomend effect van de beslissing van de KNVB is dat niemand hier voortaan kan terugvallen op de eeuwige Calimero-achtige samenzweringstheorieën ("de KNVB is altijd tegen ons of voor een bepaalde andere club".
0
Maandag 27 april 2020 om 12:15 uur

Kees

De rollen zijn opmerkelijk genoeg volledig omgedraaid .
KNVB en De Telegraaf pro ADO.
Algemeen Dagblad blijft de gekozen route van de KNVB bekritiseren.
VeronIca Inside (Derksen) pro ADO en Nos trekt alle registers open anti-KNVB.

De media voert nu een strijd uit over onze rug.
0
Maandag 27 april 2020 om 10:18 uur

DHFC070

rd.. schreef:

Dat kan wel zo zijn. Ik vraag me af of de clubs dat geweten hebben, vooraf. Wat ik al zei, K denk dat het puur een kwestie van `choose your battles`. Verlies je een eventueel kort geding tegen Cambuur en de Graafschap, dan is het leed in elk opzicht te overzien. Tegen ADO was dat lastiger geweest. Al was het alleen maar die advocaat die wij hebben binnengehengeld, waar ze naar verluidt zo van onder de indruk waren.

We hebben wel mazzel gehad. Mazzel dat de competitie niet wordt uit gespeeld en dat we als gevolg van de stand op dat moment er toch in mogen blijven. Nu schermen met `dat zijn de feiten`, vind ik slap. Tuurlijk hebben we mazzel.
Natuurlijk hebben we mazzel gehad.
Vraag me zelfs af of we niet beter af waren geweest met degradatie en met degradatieclausules al die tonnen verdienende contracten van niet presterende spelers konden ontbinden.

Denk dat de KNVB bijna niet anders kon dan deze oplossing. Immers hebben ze weken geleden al jurisprudentie geschapen met het amateurvoetbal. Hadden ze het nu anders gedaan zijn er natuurlijk 100en amateurclubs waar best wel een aantal vrijwilligers tussen zouden zitten met een juridische achtergrond.
De voorsprong van Cambuur (11 punten) en de Graafschap (7 punten) was precies evenveel als onze achterstand en die van RKC dus wat dat betreft precies evenveel recht om erin te blijven of te promoveren wat mij betreft. Heb alleen nog nergens echt duidelijk gelezen waarom 20 clubs geen reeele optie is geweest?

Utrecht is misschien nog wel het meest genaaid met een wedstrijd minder gespeeld, 50% kans bekerwinst naar de vaantjes en geen Europees voetbal.
Zeker de bekerfinale kan nog prima ergens volgend jaar gespeeld gaan worden?

Onderaan de streep heeft niemand natuurlijk om deze situatie gevraagd en niet in de laatste plaats de KNVB. Goed hadden ze het toch nooit gedaan alleen had het aantal verliezers kleiner kunnen zijn. De grootste klap gaat overigens nog komen met het financiële verhaal wat een aantal clubs in de KKD de kop gaat kosten.
Hopelijk gaan er in het buitenland bij de grote 4 landen ook klappen vallen zodat de gehele prof voetbal branche eens gaat normaliseren met transferbedragen, salarissen en commissies voor mensenhandel.
0
Maandag 27 april 2020 om 09:06 uur

Advertentie

BLEISWIJK-1

Als ik ADO was, zou ik onze jurist gratis aanbieden bij de KNVB. Officieel zal het wel niet mogen. I.v.m belangenverstrengeling. Maar achter de schermen kan hij mogelijk wel helpen. Is ook in ons belang.
0
Maandag 27 april 2020 om 08:53 uur

yesyes

Wat zijn we goed weggekomen zeg als je zo alles hoort overal op tv enzo niemand is het er mee eens. Denk dat we echt de knvb op onze blote knieën mogen bedanken en nooit meer zeggen dat ze ons altijd proberen te naaien... pfffff wat een mazzel zeg
0
Maandag 27 april 2020 om 06:58 uur

Aad

BLEISWIJK-1 schreef:

Ben ik de enige die er nog niet helemaal gerust op is?
Nee hoor. Ik ben er ook nog niet van overtuigd dat de knvb niet op de beslissing terug komt.
0
Zondag 26 april 2020 om 21:35 uur

slash070

In principe wordt de eredivisie als niet gespeeld beschouwd, geen kampioen en geen degradanten. Ook geen kampioen in de eerste divisie. Alleen de ec tickets onder eredivisieclubs werden verdeeld wat ook door de UEFA werd gewenst.

Eerste divisie clubs die nu niet promoveren hebben bij lange na niet de schade wat eredivisieclubs hebben bij degradatie, zoals gedwongen ontslagen etc. En daar gaat het bij de KNVB om, om clubs zoveel mogelijk financieel verlies te besparen tijdens deze crisis. Dus het is klote voor Cambuur en de graafschap, maar meer ook niet. Dat huilie huilie is gewoon bullshit van ze, nergens op gebaseerd behalve teleurstelling en schadevergoeding wens.

En voor die Hugo Borst hoop ik dat zijn.S.p.a.r.t.a. met een pleuris gang uit de eredivisie donderd bij het eerst volgende seizoen wat gespeeld kan worden . Stink kwal is dat.
0
Zondag 26 april 2020 om 21:01 uur

Kees

Deze uitleg is toch volkomen juist. En het betrof een peiling en nergens staat vermeld een stemming.

Kijk naar andere sporten en ook naar het amateurvoetbal, daar is dit seizoen ook uit de boeken geschrapt. En zo hoort het.”

,,Klagende clubs hebben geen spiegel in huis. Ik begrijp de teleurstelling, maar de KNVB heeft correct gehandeld en in het geval van FC Utrecht de instructies vanuit de UEFA gevolgd. Op basis van de ranglijst zijn de Europese tickets verdeeld, dat is gewoon een duidelijke afspraak”, aldus Chris Woerts.
0
Zondag 26 april 2020 om 20:11 uur

Nu online

Sjaak69, Marcie, Raoul88, Hamradio, KaleHans, S.upporter en 290 gasten.

Zoek in shoutbox

Naam:
Tekst:
Vanaf datum: Verwijder datum Kies een datum
Tot en met datum: Verwijder datum Kies een datum

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 118
Volgende pagina

Spelersklassement

De top3:
Juho Kilo Kilian Nikiema Steven van der Sloot

Laatste wedstrijd

Logo MVV Maastricht Logo ADO Den Haag
1-4
23 februari 2025

Volgende wedstrijd

Logo ADO Den Haag Logo FC Den Bosch
2 maart 2025 om 12:15 uur
Bingoal Stadion

Advertentie

Keuken Kampioen Divisie

1 Volendam + 27 - 55
2 Excelsior 27 - 49
3 ADO Den Haag 27 - 49
4 FC Dordrecht 26 - 47
5 SC Cambuur 26 - 45
6 Graafschap 27 - 43
7 Den Bosch + 27 - 43
8 Helmond Sp. 26 - 39
9 FC Emmen 26 - 38
10 Telstar 27 - 38
11 Roda JC 27 - 38
12 FC Eindhoven 27 - 35
13 MVV Maastr. 27 - 33
14 Jong AZ 26 - 30
15 Jong Ajax 25 - 27
16 TOP Oss 27 - 27
17 VVV-Venlo 26 - 26
18 Jong PSV 25 - 21
19 Jong Utrecht 25 - 17
20 Vitesse -27 27 - 1