Club Achter de Duinen

Advertentie

Volg Cadd op X

Volg Cadd op X

Voorspellingen-ranking

Voorspellingen-ranking

ADO-statistieken

ADO-statistieken

Inloggen

Naam / e-mail:
Wachtwoord:

Welkom in de shoutbox, gast

Tag: voetbal

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 203
Volgende pagina

Bolskie

Hoe de ADO-verkoop werd uitgevochten door adviseurs en woordvoerders
18.00 uur
0


Hoe de ADO-verkoop werd uitgevochten door adviseurs en woordvoerders
© Pro Shots
Door Stef de Bont Stef de Bont
ADO Den Haag staat al een tijdje te koop. Eerder schreven we al over de koopjesjagers en cowboys die de laatste maanden een poging deden de club in handen te krijgen. De laatste weken was World Soccer Holdings plots dé partij om rekening mee te houden. Hoe een nog niet bestaande Amerikaanse entiteit mede dankzij mailtjes en vileine appjes, op pole position leek te liggen in de Residentie.
Eerst een tip voor de fervente podcast-luisteraar: de Deventer Mediazaak. In deze podcast wordt de tragische Deventer Moordzaak besproken. Zes afleveringen waarin de rol van de media centraal staat. Want waar de recherche zeker weet dat de jurist de dader is, denkt een groot deel van Nederland dat het de klusjesman is geweest. Met dank aan een uitgekiende mediacampagne.

Een goede campagne kan zijn vruchten afwerpen. Daar weet men in Den Haag inmiddels alles van. Afgelopen zondag wordt in Dallas met veel belangstelling naar het televisieprogramma Studio Voetbal gekeken. Niet vanwege de landstitel van Ajax, maar vanwege de overnamesoap in Den Haag. Halverwege de uitzending vertelt presentator Sjoerd van Ramshorst dat ADO Den Haag waarschijnlijk is gered.
‘Er is nieuws uit Amerika, we weten wie de geldschieter is achter World Soccer Holdings. Het bedrijf, dat in onderhandelingen is met de Chinese eigenaar van ADO. Het gaat om de familie Demetriou, geleid door Steve Demetriou. Hij is CEO van Jacobs, een in Texas gevestigd bouwconcern met een beurswaarde van achttien miljard dollar en heeft tachtig duizend mensen in dienst.’ De presentator vertelt dat de Amerikanen de club over willen nemen en de uitstaande schuld van 2,1 miljoen euro ook over willen nemen. ‘Dan is de rechtszaak van de baan en zijn de acute geldproblemen van ADO opgelost.’
Even daarvoor lazen we op de website van Omroep West dat er diezelfde avond een vergadering had plaatsgevonden tussen de twee Nederlandse aandeelhouders en een delegatie van de Amerikanen. Het klinkt hoopvol. ‘World Soccer Holdings en de Demetriou familie hebben als eerste voornemen om de Nederlandse cultuur binnen ADO weer te versterken en heeft als eerste stap voorgesteld om de Nederlandse taal weer de voertaal te maken binnen het bestuur.’
Het is inmiddels na 22.00 uur maar we krijgen alsnog de woordvoerder van de Hagenezen aan de telefoon. De tegenpartij, zoals u wenst. ‘Ik dacht dat ik een rustige zondag zou hebben’, verzucht de man aan de andere kant van de lijn. ‘Maar zover ik weet is er helemaal geen overleg geweest. Er is ook helemaal niks dat tot nieuwe inzichten leidt. Kunnen we anders morgen in de loop van de dag even bellen?’
AJAX

Dat gaan we doen. Eerst maar eens inzoomen op de kwestie ADO en deze Amerikanen. Zoals inmiddels wel bekend is staat ADO Den Haag te koop. De Chinese grootaandeelhouder United Vansen (UVS) probeert al maanden de club van de hand te doen. Over de beweegredenen schreven we eerder. Nu is er echter een spoedeisend belang: ADO heeft een lege bankrekening en nog ruim twee miljoen euro te goed van de Chinezen. Als de club niet snel wordt verkocht én iemand ADO betaalt, dreigt het de controle over de aandelen te verliezen. En dat gaat linksom of rechtsom hoe dan ook geld kosten.
Maar gelukkig zijn er de Amerikanen. Op 22 maart meldt Voetbal International dat UVS praat met een Amerikaanse partij. Die gaan dan nog door het leven als de Otium Group. De naam van één betrokkene lekt al vrij snel uit: James Caporusso. Hij heeft direct contact met de Chinezen. Op zijn LinkedIn-pagina staat AFC Ajax US Representative/Otium Group Managing Partner. Een man die voor Ajax werkt en ADO wil overnemen. Een op z’n minst opvallende combinatie. We doen navraag in Amsterdam. Maar dan blijkt dat deze Caporusso al meer dan een jaar niks meer voor de Amsterdammers doet. ‘Hij heeft alleen even geholpen met de opstart in Amerika’, klinkt het.
We houden het voorlopig op een verouderde LinkedIn-pagina. Het is tegenwoordig een dagtaak om al je social media-pagina’s bij te houden. We achterhalen diens telefoonnummer maar meneer Caporusso geeft niet thuis.
Op 19 april kunnen we melden dat er een akkoord is tussen de Amerikanen en China. Grootaandeelhouder Hui Wang feliciteert per mail alle betrokkenen. Caporusso staat ook in de CC, net als Scott Dyer van Neltex Sports. VI publiceert het nieuws op de website. We melden dat het er op lijkt dat de Otium Group niet alleen opereert. We schrijven over Otium Group/Neltex Sports. ADO lijkt in Amerikaanse handen te vallen.
PERSBERICHT

We moeten voorzichtig zijn in onze communicatie. Het grote spel vindt tot dat moment achter de Haagse coulissen plaats. De clubleiding, rvc en minderheidsaandeelhouders (waarover later meer) zijn in eerste instantie geen partij. De Chinezen zijn grootaandeelhouder en willen die aandelen maar wat graag slijten. Eén van de belangrijkste afspraken is dat er niet met de pers wordt gesproken…
We zijn twee dagen verder. De volgende ochtend, op donderdag, vindt een kort geding plaats. ADO eist nog ruim twee miljoen euro van de Chinezen. Eindelijk een wedstrijd die de Hagenezen op zeker gaan winnen. Die avond krijgen wij net als enkele andere collega’s van de media een appje. Het is afkomstig van Bob Heere, die zich voorstelt als professor Sport Business in de Verenigde Staten en als adviseur betrokken zegt te zijn bij World Soccer Holdings (WSH). Later zal hij zich presenteren als partner. De Amerikanen zouden een bod hebben uitgebracht op de aandelen ADO. Hij schrijft:
‘Dit bod wordt momenteel tegengehouden door ADO vereniging en stichting omdat zij de macht gaan kwijtraken binnen de club door onze voorgestelde reorganisatie. Ik ben daarvoor een persbericht aan het opzetten die ik je zou willen opsturen. Heb je een e-mailadres voor mij? Met vriendelijke groet – Bob’
We geven ons mailadres. We vragen of dit WSH boven de Otium Group/Neltex Sports valt. Daarop volgt weer een bericht via what’s app. ‘Top - stuur het binnen een uur door. WSH is de overkoepelende entiteit, waarin verschillende individuen van verschillende partijen samenkomen.’ De nieuwe entiteit wordt opgericht omdat er te veel zou worden gelekt.
Ik word even teruggefloten. Big shots willen nog dag wachten met persbericht
Dertig minuten later is daar alweer de volgende app. ‘Ik word even teruggefloten. Big shots willen nog dag wachten met persbericht 😔 tot dan kan ik niets zeggen dat mogelijke deal beschadigt.’
In de nacht van 22 op 23 april om 2.51 uur volgt alsnog een persbericht namens WSH. De Amerikanen willen 95,1 procent van de aandelen overnemen. Voorwaarde is wel dat de structuur van de club verandert. De minderheidsaandeelhouders Stichting Toekomst ADO (STA) en de Vereniging HFC werken echter niet mee. Het persbericht haalt alle voetbalwebsites, ook die van Voetbal International. Het spel is op de wagen.
WHAT’S APP

Het is het begin van een indrukwekkende mediacampagne. Heere heeft zijn huiswerk gedaan. Hij heeft de namen en telefoonnummers van Nederlandse voetbaljournalisten verzameld. Regionale partijen als Omroep West en (de regiokatern) van het Algemeen Dagblad, maar ook de NOS en Voetbal International. De volgende ochtend lezen we overal dat een Amerikaanse partij bereid is ADO te redden, maar dat de STA en HFC dit tegenhouden. ‘ADO is een drenkeling maar wil nu zelf bepalen hoe het gered gaat worden’, zegt Heere daar later over.
Klokslag 10.00 uur volgt er een bericht uit het andere kamp. ADO heeft een paar dagen eerder speciaal voor deze kwestie een eigen woordvoerder ingehuurd. De man heeft in een verleden de woordvoering van Gerrit Zalm gedaan. Hij schrijft: ‘HFC en STA hebben geen bevestiging van UVS gekregen dat er een overeenstemming met een overnemende partij ligt. Otium heeft bij hen geen concrete onderbouwing en (financiële) plannen voor de toekomst van ADO op tafel gelegd. HFC en STA willen inzage in de overeenkomst en de gevolgen voor ADO.’
Deze woordvoerder blijft steevast Otium communiceren, aangezien World Soccer Holdings nog niet is opgericht. En in Den Haag is men van mening dat je niet kan communiceren over een groep die nog helemaal niet bestaat. Het blijkt overigens een dingetje. Ook wij worden vanuit Amerika gesommeerd niet meer over Otium of Neltex te schrijven. ‘Bepaalde partijen staan op het punt af te haken omdat hun naam op straat ligt’, aldus Heere. ‘Jullie brengen met je verhalen de deal én dus ook de toekomst van ADO in gevaar.’
Jullie brengen met je verhalen de deal én dus ook de toekomst van ADO in gevaar
De mogelijke overname van ADO Den Haag is een gevecht tussen twee woordvoerders geworden. Grootaandeelhouder United Vansen is onbereikbaar en ook de directie en RVC van ADO Den Haag reageren niet op onze vragen. De media moeten het doen met persberichten van een Amerikaanse professor én een ingevlogen woordvoerder niet-voetbalgerelateerde zaken. Het enige wat onveranderd blijft is dat ADO geen geld heeft.
De kou moet op 23 april uit de lucht worden gehaald. Er wordt een digitale meeting belegd. Heere zegt de plannen met de minderheidsaandeelhouders te gaan delen, daarna staat hij met plezier de pers te woord. We hebben dan al een visiedocument ingezien. ADO moet AZ Alkmaar 3.0 worden, de hekkensluiter in de Eredivisie gaat in de toekomst voor Europees voetbal. In de begeleidende tekst lezen we dat we vrij mogen citeren uit het stuk, maar dat het document niet publiekelijk geplaatst mag worden ‘Aangezien de foto’s van het internet zijn geplukt en wij daar geen eigendomsrecht over hebben.’
Na afloop komen de Amerikanen met een summier persbericht. ‘Statement: Een positief gesprek waar de partijen beiden meer van elkaars uitdagingen hebben kunnen leren. WSH blijft hard werken om voor deze complexe situatie een oplossing te vinden.’ We zoeken contact met de woordvoerder van de minderheidsaandeelhouders. Die ontkracht het verhaal. ‘Er ligt nog altijd geen koopovereenkomst. We weten niet hoe ze het gaan financieren. Voor we ergens iets van kunnen vinden moeten we toch de boeken inzien?’
INVESTEERDER

Inmiddels is iedereen verdeeld. Het medialandschap maar ook de fans. Wie moeten we geloven? Wat als WSH een zeer betrouwbare partij is maar dat de leden van de Stichting en de vereniging hun eigen stoeltje veilig proberen te stellen? De huidige organisatiestructuur is al jaren een erkend probleem. Bovendien worden de verhalen dat er vanuit de club een lobby gaande is om zelf potentiële kopers in te vliegen steeds groter. Dan is het logisch dat ze niet met de Amerikanen aan tafel willen. ‘Hoe moet ik dit de Amerikanen uitleggen’, briest Heere. ‘Dit snapt toch niemand?’
Het is inmiddels zondagavond, 25 april. Een dag later doet de rechter uitspraak in het kort geding. United Vansen weet dat het gaat verliezen. Er moet een akkoord komen en snel. Achter de schermen lopen andere partijen warm, maar WSH is naar eigen zeggen de enige concrete partij. Waar de Amerikanen de laatste vier dagen de media hebben gebruikt om hun woede en plannen te delen, krijgen ze nu een tikje van diezelfde media. Arno Vermeulen meldt bij Studio Voetbal dat WSH op zoek is naar Nederlandse investeerders. Iets wat ons ook ten oren is gekomen. Heere reageert via Twitter.

De STA en HFC willen na het gesprek van 23 april niet opnieuw om tafel. De rechter gaat op maandag uitspraak doen, in China schijnt men woedend te zijn. Het is oorlog. We ontvangen, ditmaal per app, een ronkend persbericht uit Amerika.
‘Statement: na afloop van de rechtszaak, die verliep volgens verwachtingen, ontvingen wij een afwijzende brief van de advocaat van HFC Vereniging en STA met betrekking tot ons voorgestelde structuur wijzigingen waaruit blijkt dat zij dat document niet zagen als een werkend document, waarin wij vroegen om hun input te geven, maar als een legale verplichting. Alle opmerkingen in hun reactie zijn negatief en gericht op legale details, terwijl wij juist hoopten op een positieve samenwerking. In plaats van een oplossing te zoeken voor deze heikele situatie verschuilen de vereniging en de stichting zich achter regeltjes. De reactie biedt geen enkele creativiteit aan om een oplossing te vinden en waar zij hun advocaat inschakelde om het document af te wijzen, hadden wij juist een verzoek tot vergadering verwacht van hen zelf.’
Vervolgens gaat de tekst plotseling over in het Engels. Het is meer een aankondiging. ‘The primary investor behind World Soccer Holdings is an investment group operated by the family of the CEO of a Global Fortune 500 company with interests in the Netherlands…. Over the next few days, our primary investor will reveal who they are. In the meantime, we continue discussions with the board at ADO in the hopes that we can find a solution that will ensure the future success of this great club.’
Het verhaal van de Fortune 500 haalt de sites en kranten. ADO heeft grote financiële problemen en er is een vermogende koper die alle problemen weg kan nemen. Maar een paar oude mannetjes zitten een deal dwars. World Soccer Holdings, dat officieel nog niet bestaat, krijgt steeds meer aanhangers in het Haagse. De reactie uit het kamp van de minderheidsaandeelhouders blijft hetzelfde. ‘Wij moeten voorkomen dat de club in verkeerde handen terechtkomt. We hebben nog steeds geen koopovereenkomst gezien én we weten nog altijd niet waar het geld vandaan komt. Voor ons is er niks veranderd.’
KNVB

Hoe weet je als ADO-supporter nog wie je moet geloven? Al die ingewikkelde afkortingen, de dagelijkse stroom aan nieuwsberichten. Wij worden iets wijzer als er op zondag 25 april een nieuwe Letter of Intent (LOI) wordt opgesteld tussen WSH en UVS. Een intentieverklaring die we in kunnen zien. Het moet de basis zijn voor een aanstaande verkoop.
De Amerikanen merken in dit stuk op dat de prijs voor ADO sterk is gedaald. De schuldenlast ligt inmiddels hoger dan de waarde van de club. Ze zijn bereid om 4,75 miljoen euro neer te leggen. Maar dan wil het wel per direct operationele controle hebben over de club. Met andere woorden; het wil per direct zeggenschap hebben over ADO Den Haag. VI zoekt contact met de KNVB. Deze laat weten dat dit formeel helemaal niet mag.
Ook kunnen de Amerikanen op basis van dit document tot 31 juli kosteloos uit ADO stappen. In dat geval heeft de club 45 werkdagen de tijd om al het geld terug te betalen. Dus ook de 2.1 miljoen waar het nog recht op heeft.
Het document, dat is ondertekend door Bob Heere en Hui Wang, oogt slordig. Op pagina vier staat dat er voor Monday 25 april 2013 23.59 een deal moet zijn. Maar 25 april valt dit jaar toch echt op een zondag. We publiceren online over het feit dat ADO nog maar 4,75 miljoen euro hoeft te kosten en dat maandag in principe het geld op is. Uiteindelijk krijgt de club nog enige respijt als de loonheffing wordt opgeschorst. Maar dat betreft enkel ademruimte voor een x-aantal dagen.
Het is inmiddels vrijdag 30 april, vier dagen nadat WSH liet weten de grote investeerder kenbaar te zullen maken. Opvallend genoeg is er nog niks gelekt. En dus sturen we Heere een bericht. We vragen of de naam van de grote investeerder op korte termijn bekend wordt gemaakt. Maar voor het eerst blijft het oorverdovend stil. Geen mail, geen appje. Niks.
Op zondag proberen we het nog een keer. Dan weet Bob ons wél te vinden. ‘Wij zijn heel hard bezig, maar zolang jij titels gebruikt zoals ‘gestrekt been’, wat volgens mij nog altijd een overtreding betekent, moeten we voorzichtig zijn in onze communicatie, daar wij geen enkele regel hebben overtreden en het beste voorhebben met ADO. Daarnaast is het echt 24/7 hier om oplossing te vinden. Hopelijk kan ik snel iets met je delen.’
Dat gestrekte been moeten we even uitleggen. Op maandag hebben we een artikel gepubliceerd over de gezakte vraagprijs. Daarbij sturen we de volgende tweet.

Met dat gestrekte been doelen we op de gestelde eisen in het LOI en de vele persberichten. Heere reageerde vrijwel direct op Twitter. ‘We zij nog niet klaar. Reden van geheimzinnigheid is net gegeven en zal zo door journalisten gedeeld worden. We blijven hopen dat ADO wilt praten over veranderingen.’
Eén zin intrigeert. ‘Zal zo door de journalisten gedeeld worden.’ Hij doelt op een persbericht over de Fortune 500 wat inderdaad wijdverspreid wordt. Zolang de Chinezen én de Haagse clubleiding niks zeggen, domineren de Amerikanen het nieuws met hun eigen berichten. Heere zegt het eerder deze week letterlijk tegen ons. ‘Als we wat willen bereiken, hebben we wel de media nodig’.
Als we wat willen bereiken, hebben we wel de media nodig
Na een discussie via de app over de interpretatie van een gestrekt been, vertelt Heere dat er op zondagavond nog een persbericht uitgaat. Het gaat over de mogelijke financier. ‘Een Amerikaan die in de bouw zit in Texas, hoe komt die bij ADO uit’, horen we Van Ramshorst bij Studio Voetbal zeggen. Dit is het persbericht dat uitgaat.
Titel: Demetriou familie is de financiële partner verbonden aan World Soccer Holdings.
Met de steun van de Demetriou familie, geleid door Steve Demetriou, CEO en Chair van Jacobs, een wereldwijd beursgenoteerd bedrijf ter waarde van 18 miljard, zal World Soccer Holdings, met de steun van UVS, Dinsdag 4 Mei een gedetailleerd voorstel aan ADO Den Haag presenteren die de club na bereiking van akkoord de 2.1 miljoen geeft die ze nodig hebben om het seizoen af te maken en die ze de mogelijkheid om niet te hoeven wachten op de executie op de aandelen later deze maand. Nadat ADO Den Haag zijn zorgen uitte over het eerste ingediende voorstel, heeft World Soccer Holdings hun goede raad ter harte genomen en de afgelopen week heeft zij rondom de klok gewerkt om een oplossing te vinden voor deze zeer complexe situatie met de hoop dat deze alle partijen tevredenstelt en garantie biedt voor de toekomst van ADO Den Haag. World Soccer Holdings en de Demetriou familie heeft als eerste voornemen om de Nederlandse cultuur binnen ADO weer te versterken en heeft als eerste stap voorgesteld om de Nederlandse taal weer de voertaal te maken binnen het bestuur.
En dus lijkt ADO zondagavond gered. Achter de geheimzinnige Amerikanen zit een bedrijf goed voor achttien miljard dollar. Voor dat bedrag kan je het complete Nederlandse voetbal opkopen. Eind goed, al goed.
Gerenommeerde media maar ook de knip- en plaksites brengen het goede nieuws. En dat terwijl niemand weet hoe bijvoorbeeld de Chinezen of de Amerikanen erin staan. We zoeken contact met United Vansen maar komen niet verder dan een voicemail. Het antwoordapparaat van algemeen directeur Mo Hamdi kunnen we inmiddels dromen.
Een dag later blijkt dat er een mailtje is gestuurd naar de clubleiding, rvc en de minderheidsaandeelhouders. De aanpassingen in het voorstel zijn summier, de twijfels blijven bestaan. De Haagse woordvoerder vertelt dat de situatie wat betreft World Soccer Holdings onveranderd is. ‘We hebben geen nieuwe inzichten gekregen’, verzucht hij. ‘We hebben nu een naam van een Amerikaan maar hebben geen idee wat zijn plannen zijn en hoeveel geld hij in de club wil steken. En bovendien, er ligt nog altijd geen getekende overeenkomst tussen UVS en WSH.’
AFDRUIPEN

World Soccer Holdings wil op dinsdag 4 mei een plan presenteren, maar wordt op 3 mei verrast. ADO maakt aanspraak op de Wet Homologatie Onderhands Akkoord. In het kort komt het er op neer dat het de schulden probeert te reorganiseren. Daarbij is de rechter gevraagd om een afkoelingsperiode. In de tussenliggende periode kan de club niet worden verkocht. Deze stap zat er al aan te komen, maar in Amerika hoopten ze dat ADO nog even zou wachten tot na 4 mei. In het persbericht van de Hagenezen wordt duidelijk dat de club niet zit te wachten op het Amerikaanse geld. ‘De toekomst ziet ADO Den Haag voor zich met partijen die betrokken zijn bij de club en de stad. Partijen die écht willen bouwen aan een duurzame en succesvolle toekomst.’
De toekomst ziet ADO Den Haag voor zich met partijen die betrokken zijn bij de club en de stad
Geen toeval dus, dat de Amerikanen na 23 april nooit meer aan tafel zijn gekomen. De Hagenezen irriteerde zich bovendien mateloos aan de communicatie via de media. World Soccer Holdings druipt af. Maandagavond 3 mei 20.47 uur volgt het voorlopig laatste persbericht. Heere schrijft teleurgesteld te zijn. ‘Wij delen het vertrouwen dat ADO uitspreekt over de WHOA-procedure niet en wij vrezen dat de situatie nog onzekerder is geworden. Daarentegen zou WSH onmiddellijk na een akkoord met ADO de 2.1 miljoen Euro overmaken zodat zij aan haar salarisverplichtingen kon voldoen, en was zij erin geslaagd om de achtergestelde lening van UVS over te nemen, wat ook onmiddellijk in de club kon worden geïnjecteerd, waardoor de schuld gelijk 3.6 miljoen zou teruglopen.’
Na anderhalve week vol persberichten, appjes en ronkende krantenkoppen lijkt de partij die naar eigen zeggen een overeenkomst had met United Vansen, van het podium te verdwijnen. Intussen is Den Haag verdeeld. Is er een spelletje gespeeld door de minderheidsaandeelhouders? Hebben ze bewust de favoriete partij van de Chinezen buitenspel gezet? Anderzijds bood de ondertekende LOI erg weinig ruimte voor een mooie, Haagse toekomst. Er waren nog wel erg veel losse eindjes. ADO was gezien de huidige financiële situatie, een gewillig slachtoffer voor mogelijke cowboys. En na de ervaringen met United Vansen wilde het niet nog een keer zo’n fout maken.
Heere besluit zijn vooralsnog laatste perscommunique met de volgende woorden. ‘Wij wensen het bestuur, de spelers, het personeel en de fans het allerbeste en we hopen dat ze hieruit kunnen komen. World Soccer Holdings blijft een grote fan van ADO Den Haag en het Nederlandse voetbal in het algemeen en zal de ontwikkelingen nauwkeurig blijven volgen.’
Is dat een definitief goodbye? Daar lijkt het niet op. Heere roert zich vervolgens nog op Twitter. Hij laat weten dat een stapje terug doen iets anders is dan weg zijn.
Feit is dat het in Den Haag een week lang is gegaan over World Soccer Holdings, een entiteit die nog helemaal niet bestaat. En niemand die weet hoe de Chinezen of de Haagse directie er daadwerkelijk instaat. Wat een paar ronkende persberichten, appjes en twitterberichten al niet kunnen doen.
0
Dinsdag 4 mei 2021 om 18:24 uur

Fcdh-frans

China Town schreef:

Leuke discussie. In het BV is het net als politiek, altijd verder op de puinhopen van je voorganger.
Nou doen Manders en van As het ook uiterst beroerd in hun huidige functie. Holiday on ice was hoogst haalbare voor Rinner en Remco, tsja......
Maar voor allen, het is juist de charme van alles op, rond, naast, boven, deze club, die mij er van doet houden.
En uiteraard hoop ik voor de beste oplossing en denk ik vol vertrouwen terug aan de 1e uitwedstrijd, na degradatie, in Maastricht, augustus 2007. Blij dat we toen een overnachting hadden.
Maar zover zijn we nog niet.....
Als Manders of van As promoveren hebben ze het goed gedaan.

Van As sowieso met weinig middelen. NAC met meer middelen dus zou je kunnen zeggen dat Manders het slecht doet. Enige fout wat Manders heeft gedaan is denk ik Maurice Steijn aanstellen, slecht voetbal. Hebben we hier ook gezien.
0
Dinsdag 4 mei 2021 om 17:39 uur

gillah

MENU
Abonneer
Inloggen
VOORPAGINA
NIEUWS
SPORT
ENTERTAINMENT
FINANCIEEL
VROUW
LIFESTYLE
WAT U ZEGT
Zoeken
De Krant
Video
Podcast
Nieuwsbrieven
Klantenservice
SPORT/VOETBAL
Haagse club pakt snel half miljoen euro voor back aan voor financiële huishouding

Deal rond: Milan van Ewijk (ADO) kiest ’Dumfries-route’ naar SC Heerenveen
Door ROBIN JONGMANS

Updated 24 min geleden
33 min geleden in VOETBAL


Milan van Ewijk
Milan van EwijkⒸ ANP/HH

AMSTERDAM - Milan van Ewijk (20) trekt naar SC Heerenveen. Zijn club ADO Den Haag, SC Heerenveen en de speler zelf kwamen in de afgelopen dagen al tot een akkoord over een transfer. Wanneer alle laatste puntjes op de i zijn gezet, tekent de rechtervleugelverdediger in de komende dagen voor vier seizoenen in Friesland. Hij levert ADO een half miljoen euro op en een fors doorverkooppercentage.

De carrière van Van Ewijk zit in een stroomversnelling. De back had tevens vele opties in het buitenland, maar kiest voor de geleidelijke weg via de Nederlandse subtop. De Dumfries-route. Want net als PSV-captain en international Denzel Dumfries, kwam Van Ewijk pas vanaf zijn 18e over uit het amateurvoetbal. In de zomer van 2019 maakte hij van tweededivisionist Excelsior Maassluis de overstap naar ADO Den Haag. Dumfries groeide via Sparta en SC Heerenveen uit tot aanvoerder bij PSV en Oranje-international.

Er kwam schot in de transfer, omdat ADO het geld dat het ontvangt keihard nodig heeft om alles en iedereen te kunnen blijven betalen. ADO is inmiddels een gedoodverfd degradatiekandidaat in de Eredivisie, al pakte het met de winst op Feyenoord afgelopen weekend (3-2) mogelijk een laatste reddingsboei. Van Ewijk zal een eventuele gang naar de Keuken Kampioen Divisie in ieder geval niet meemaken. De back, vorig seizoen in de winterstop nog verhuurd aan SC Cambuur, keert terug in Friesland en mag al snel een nieuwe stap in zijn nog prille profloopbaan zetten.

BEKIJK OOK:

Feyenoord na droomstart onderuit bij ADO Den Haag

Meer over dit onderwerp lezen?
Terwijl u dit leest sleutelt onze redactie aan de volgende artikelen die u absoluut niet mag missen.

Lees De Telegraaf vanaf € 0,81 per week
Voetbal Update
Dagelijks het belangrijkste voetbalnieuws zoals interviews en voorbeschouwingen.


Type uw e-mailadres
Inschrijven
Lees hier ons privacybeleid.



BEKIJK MEER VAN
transfer
voetbal
Jerry van Ewijk
Denzel Dumfries
ADO Den Haag
Sc Heerenveen
SC Cambuur
Feyenoord
Keuken Kampioen Divisie
Eredivisie
POPULAIRE VIDEO`S
29 mei
Tennisster wereldnieuws door bizarre foto
10 jul.
`Jonge generatie laat het afweten in tennis`
25 jun.
Ziyech waardeert telefoontje Van der Sar
23 jan.
Dit gaat Ajax doen na mega-transfer
GERELATEERDE ARTIKELEN
15:18
Voetbal
AS Roma stelt José Mourinho aan als nieuwe trainer
14:49
Voetbal
’Memphis Depay op huizenjacht in Barcelona’
03 mei
Voetbal
AZ verlengt contract Tijjani Reijnders tot 2025
Veilig betalen
webshop logo
Black Edition Uni-Pro® Waterontharder

Bespaart geld
Geen last meer van kalkaanslag
Voorkom onnodige reparaties
Verduurzaam je sanitair
€ 139.99
€ 319.99
Bekijk nu
Meer van De Telegraaf Webshop
VERDER IN HET NIEUWS
Motorrijdster overlijdt na botsing met auto
Binnenland
Motorrijdster overlijdt na botsing met auto
Kies ervoor om op te vallen. De KONA is expressief vanuit elke hoek.ADVERTENTIE
De Hyundai KONA.
Kies ervoor om op te vallen. De KONA is expressief vanuit elke hoek.
aanbevolen door
Video: Ruud Vormer uit zijn plaat in kleedkamer
Voetbal
Video: Ruud Vormer uit zijn plaat in kleedkamer
451 liter bagageruimte.ADVERTENTIE
De Kia e-Niro
451 liter bagageruimte.
’Stefan de Vrij loopt 7,5 miljoen euro mis’
Voetbal
’Stefan de Vrij loopt 7,5 miljoen euro mis’
De ŠKODA SCALA Private Lease vanaf €299 per maandADVERTENTIE
ŠKODA
De ŠKODA SCALA Private Lease vanaf €299 per maand
Nieuws
Sport
Entertainment
Financieel
Vrouw
Lifestyle
Wat U Zegt
Gesponsord
Abonnementen
Familieberichten
De Telegraaf Webshop
Service
Werken bij
Adverteren
Mediahuis Nederland sites
Contact
Nieuwsbrieven
Apps
Lees de krant

newspaper icon
Download onze apps

Lunch Update
Dagelijks tijdens de lunch een update van het belangrijkste nieuws.


Type uw e-mailadres
Inschrijven
Lees hier ons privacybeleid.

© 2021 Mediahuis Nederland B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.

Gebruiksvoorwaarden
Privacy
Cookies
Versie: 2.3.122.DEV
0
Dinsdag 4 mei 2021 om 16:37 uur

ghostdrift

jamesjones schreef:

Heleboel zeggen waarom niet op het verhaal van WSH wachten....

En met hun verhaal was er niet gelijk geld.
Want zouden ze zomaar 3,6 miljoen overmaken zonder dat ze weten of ze dan aandeelhouder zijn en of de KNVB uberhaupt uiteindelijk aan WSH goedkeuring geeft?

Maar als er vandaag iemand zijn geld zou opeisen bij de club was het al over geweest volgens mij en dus die procedure in gang gezet.
het gaat niet om het geld WHS heeft niets met voetbal en wat ze ook verzinnen het gaat ze niet lukken
0
Dinsdag 4 mei 2021 om 16:36 uur

Haagse Student

JerryFC schreef:


Vertrouwen hebben en geven aan ervaren Premier League trainers a la Pardew en Jol. Vooraf hadden velen precies hetzelfde gedaan.
Een Premier League-trainer invliegen klinkt slim. Maar je weet ook dat je veel geld betaalt en iemand invliegt die met weinig tijd, en kennis van het Nederlandse voetbal, hier aan de slag moet...
0
Dinsdag 4 mei 2021 om 15:53 uur

marcellino

Fcdh-frans schreef:

Haha paaien? Supporters kregen gewoon geld hiervoor he.

Neem een ben tichem mocht de fanshop onder handen nemen, andere supporters mochten merchandise verkopen. Als je dat paaien vind dan heb je gelijk.

Ik vind het slijmen.
Helemaal,gelijk in .en ik doe er zelf aan mee maar hoe kan het zo zijn dat zelfs nieuwe kleding wat aan het begin van het voetbal seizoen eigenlijk alleen te koop moet zijn in de fanshop en bepaalde sportzaken al te koop waren voor 1/3 van de prijs bij andere mensen.
Dan,gaat er toch iets heel fout.
Dan is hetxook niet raar dat je op de eindstreep geld te kort komt.
Wie het gaat worden het zou mij echt me reet roesten als ado maar op 1 komt en niet het geld.
Maar dat iedereen moet verdwijnen bij ado mag ik toch wel hopen.
Zo een poppenkast als dit jaar heb ik in de 47 jaar nog niet meegemaakt.
0
Dinsdag 4 mei 2021 om 13:33 uur

Advertentie

Aad

Ik krijg sterk het gevoel dat er volgens een vooropgezet plan wordt gewerkt met 2 hoofddoelen:

Buitenlandse investeerders buiten de deur houden
De prijs van aandelen zo drukken dat van het beschikbare geld zoveel mogelijk in het voetbal (versterkingen etc.) gestopt kan worden.

Het zou mij niets verbazen dat er ineens met een Nederlandse (Haagse?) investeerder een akkoord komt en die hele WHOA-procedure van de een op andere dag wordt stopgezet.

Wie er allemaal bij zo`n plan betrokken zouden zijn weet ik niet maar HFC, STA, gemeente Den Haag en KNVB plus een nieuwe investeerder is zonder meer denkbaar.
0
Dinsdag 4 mei 2021 om 10:11 uur

rd..

schreef:

Eerlijk gezegd zie ik niet in waarom Hamdi een slechte directeur is om Pardew aan te stellen met wat Engelse spelers dit was op advies van Jol en met instemming van UVS. Toen bekend werd dat Pardew zal komen liep iedereen de polonaise ( Pardew een grote trainer uit Engeland naar ons kleine clubje)toen bleek dat het niet werkte moest hij het ontgelden ipv Jol. Dit seizoen moest er van UVS bezuinigd worden dus dat heeft hij gedaan zelfs nog een miljoen meer als was afgesproken en het kleine beetje geld wat er was daarmee heeft Jol al die amateurs mee gehaald. Met toestemming van wederom UVS zijn in de winterstop weer versterkingen gehaald op advies van jaja Jol. Als directeur van een voetbalclub hoef je geen verstand te hebben van voetbal daar heb je in ons geval het technisch hart voor. Het enige wat je hem kan verwijten is dat hij Jol heeft vertrouwd. De Carona crisis kan je hem ook niet verwijten. Manders is een heel ander verhaal die heeft zogenaamd op papier aan de voorkant het tekort teruggebracht en aan de achterkant kwam er weer met allerlei trucs miljoenen tekort terug. Dat was ook de reden dat de Gemeente er klaar mee was hun accountant gaat natuurlijk nooit akkoord met de frauduleuze boekhouding van Manders waardoor we nu geen geld hebben door al die langdurige contracten van oudere spelers en ook geen dubbeltje waarde op het veld hebben staan. Tot slot is die hetze tegen Hamdi dan ook onterecht hij heeft als jonge directeur fouten gemaakt maar doet er alles aan om de club te redden maar heeft gewoon de tijd niet mee en moet constant vechten tegen de fouten van zijn voorgangers die vanaf het begin veel te veel geld hebben uitgegeven wat er niet was.
1. Niet iedereen liep de polonaise. Integendeel.
2. Hamdi kun je slecht leiderschap verwijten, hij zet poppetjes op cruciale plekken, die geen verantwoording hoeven af te leggen.
3. Hamdi is zelf lid van TH.
4. JHDB en JVZ speelden een rol bij het aantrekken van Pardew (en juist niet Jol). Twee mannen zonder staat van dienst op technisch gebied in het voetbal. (Dat je ergens rijk van wordt betekent niet dat je iets kan)
5. Verklaar je nader over de miljoenen verlies die Manders leed die niet in het jaarverslag stonden. Want je impliceert dat de miljoenen verlies nu, hun oorzaak hebben in het verleden? Of begrijp ik het verkeerd.
6. Frauduleuze boekhouding Manders is nogal een aantijging. Verklaar eens?

Ja Hamdi is zielig. Die weet niet hoe hij op die plek gekomen is, heeft niet zelf gesaneerd, heeft niet zelf nieuwe mannetjes neergezet, heeft niet zelf zijn oren laten hangen naar adviseurs die er niks van begrepen. Hij is niet de juiste man op die plek. Zou dat kunnen?

Hetze. Right. Je kan mij ook in de formule 1 wagen van Max (Verstappen) zetten. Ik win er geen wedstrijd mee. Ik krijg geen waarschijnlijk niet eens aan. Ik ben niet de juste man op de stoel.
0
Dinsdag 4 mei 2021 om 06:59 uur

Gast

Eerlijk gezegd zie ik niet in waarom Hamdi een slechte directeur is om Pardew aan te stellen met wat Engelse spelers dit was op advies van Jol en met instemming van UVS. Toen bekend werd dat Pardew zal komen liep iedereen de polonaise ( Pardew een grote trainer uit Engeland naar ons kleine clubje)toen bleek dat het niet werkte moest hij het ontgelden ipv Jol. Dit seizoen moest er van UVS bezuinigd worden dus dat heeft hij gedaan zelfs nog een miljoen meer als was afgesproken en het kleine beetje geld wat er was daarmee heeft Jol al die amateurs mee gehaald. Met toestemming van wederom UVS zijn in de winterstop weer versterkingen gehaald op advies van jaja Jol. Als directeur van een voetbalclub hoef je geen verstand te hebben van voetbal daar heb je in ons geval het technisch hart voor. Het enige wat je hem kan verwijten is dat hij Jol heeft vertrouwd. De Carona crisis kan je hem ook niet verwijten. Manders is een heel ander verhaal die heeft zogenaamd op papier aan de voorkant het tekort teruggebracht en aan de achterkant kwam er weer met allerlei trucs miljoenen tekort terug. Dat was ook de reden dat de Gemeente er klaar mee was hun accountant gaat natuurlijk nooit akkoord met de frauduleuze boekhouding van Manders waardoor we nu geen geld hebben door al die langdurige contracten van oudere spelers en ook geen dubbeltje waarde op het veld hebben staan. Tot slot is die hetze tegen Hamdi dan ook onterecht hij heeft als jonge directeur fouten gemaakt maar doet er alles aan om de club te redden maar heeft gewoon de tijd niet mee en moet constant vechten tegen de fouten van zijn voorgangers die vanaf het begin veel te veel geld hebben uitgegeven wat er niet was.
0
Dinsdag 4 mei 2021 om 06:20 uur

kipf

Jordy schreef:

Ja joh ze pompen gewoon ff 50 miljoen erin, misschien per ongeluk wel 51 miljoen dat hebben ze toch niet door. Ik snap niet dat mensen na UVS zo naief kunnen denken.
Daarbij komend dat uvs puur en alleen erop uit was om de chinese voetbal subsidies van miljarden binnen te harken !
0
Maandag 3 mei 2021 om 22:31 uur

Nu online

Kees, Alle ballen op Jort, adorob, guru, Teeg070, Franky, MikeyMolenaar, JvDH, kojak1, Langebach2 en 114 gasten.

Zoek in shoutbox

Naam:
Tekst:
Vanaf datum: Verwijder datum Kies een datum
Tot en met datum: Verwijder datum Kies een datum

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 203
Volgende pagina

Spelersklassement

De top3:
Kilian Nikiema Juho Kilo Steven van der Sloot

Laatste wedstrijd

Logo Roda JC Logo ADO Den Haag
1-1
24 april 2025

Volgende wedstrijd

Logo ADO Den Haag Logo SC Cambuur
2 mei 2025 om 20:00 uur
Bingoal Stadion

Advertentie

Keuken Kampioen Divisie

1 Volendam * 35 - 76
2 Excelsior 36 - 71
3 ADO D.H. + 36 - 67
4 FC Dordrecht 36 - 65
5 SC Cambuur 36 - 65
6 Graafschap 35 - 59
7 Telstar 36 - 58
8 FC Emmen 36 - 53
9 Den Bosch + 35 - 51
10 Roda JC 36 - 49
11 Helmond Sp. 35 - 46
12 Jong AZ 35 - 45
13 FC Eindhoven 35 - 45
14 VVV-Venlo 35 - 38
15 MVV Maastr. 36 - 37
16 TOP Oss 36 - 36
17 Jong Ajax 35 - 32
18 Jong PSV 35 - 27
19 Jong Utrecht 35 - 20
20 Vitesse -39 36 - 1