Club Achter de Duinen

Advertentie

Volg Cadd op X

Volg Cadd op X

Voorspellingen-ranking

Voorspellingen-ranking

ADO-statistieken

ADO-statistieken

Inloggen

Naam / e-mail:
Wachtwoord:

Welkom in de shoutbox, gast

Tag: tijd

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 224
Volgende pagina

Ronaldo

Ado "koopt" tijd, ten laste van zijn schuldeisers. Ik zie de overeenkomst met de Amerikanen niet op korte termijn gebeuren.
0
Maandag 3 mei 2021 om 15:02 uur

gillah

NL
TICKETS
NIEUWS-ACTUEEL
03 mei 2021
WHOA-PROCEDURE BETEKENT NIEUWE START VOOR ADO DEN HAAG
ADO Den Haag is maandag een WHOA-procedure gestart. De afgelopen periode is gebleken dat de grootaandeelhouder van ADO Den Haag, United Vansen, niet meer aan haar verplichtingen kan en/of wil voldoen. United Vansen is op 22 april jongstleden in kort geding veroordeeld om te betalen, maar heeft desondanks niets betaald. ADO Den Haag voorziet als gevolg daarvan dat zij niet aan haar financiële verplichtingen zal kunnen blijven voldoen, waardoor het zich genoodzaakt voelt om deze procedure te starten in het belang van de club.

Doorstart
ADO Den Haag heeft de rechtbank verzocht om een afkoelingsperiode en de benoeming van een herstructureringsdeskundige onder de Wet Homologatie Onderhands Akkoord (WHOA). De WHOA-procedure biedt voor ADO Den Haag perspectief op een doorstart. In een WHOA-akkoord kan de bestaande aandeelhouder, United Vansen, haar rechten verliezen. United Vansen heeft ook een achtergestelde lening verstrekt, die in de WHOA-procedure geheel of gedeeltelijk kan worden weggestreept.

Een goede afloop van het WHOA-traject biedt kansen op alternatieve financieringsvormen en geeft meer ruimte aan partijen die geïnteresseerd zijn in de overname van de aandelen van ADO Den Haag. We zetten met deze procedure alles op alles om tot een duurzaam financieringsmodel te komen. De toekomst ziet ADO Den Haag voor zich met partijen die betrokken zijn bij de club en de stad. Partijen die écht willen bouwen aan een duurzame en succesvolle toekomst.

In de WHOA-procedure wordt er van de schuldeisers ook een bijdrage verwacht, met als vertrekpunt dat van de grote schuldeisers relatief het meest wordt gevraagd. Zoals het ernaar uitziet zal de WHOA-procedure voor de twee kleine aandeelhouders weinig impact hebben.

Continuïteit op korte termijn
Gedurende een WHOA-procedure kan ADO Den Haag verder. Er mogen en kunnen nieuwe afspraken worden gemaakt om de continuïteit van de bedrijfsvoering te waarborgen. Vanzelfsprekend wordt hierbij iedere keer een afweging gemaakt, om bestaande schuldeisers niet onnodig te benadelen.

Perspectief
De financiële huishouding van ADO Den Haag zal aangepast moeten worden. Daarbij wordt rekening gehouden met meerdere scenario’s. Dankzij de WHOA-procedure kan er de nodige tijd worden uitgetrokken om tot weloverwogen beslissingen te komen. Op deze manier kan er gebouwd worden aan een nieuw ADO Den Haag, dat financieel gezond is en de sportieve uitdagingen aankan.

Transparantie
Belanghebbenden worden per brief ingelicht over het WHOA-traject. De herstructureringsdeskundige houdt de crediteuren op de hoogte van de stand van zaken.

Begeleiding
ADO Den Haag wordt in de WHOA-procedure vertegenwoordigd door Robert van Galen van NautaDutilh N.V.. De naam van de herstructureringsdeskundige die door de rechtbank wordt benoemd zal na de benoeming bekend worden gemaakt.

De nieuwe WHOA
De WHOA (Wet Homologatie Onderhands Akkoord) is sinds 1 januari jongstleden van kracht en is nog niet eerder ten uitvoer gebracht door een betaald voetbalorganisatie. Een WHOA-procedure kan een surseance van betaling of faillissement voorkomen. ADO Den Haag krijgt hiermee de gelegenheid om een plan voor de continuïteit van de club uit te werken, zonder dat de KNVB-licentie in gevaar komt. Een herstructureringsdeskundige zoekt naar een vergelijk met alle stakeholders, die op deze wijze vaak beter zullen uitkomen dan bij een faillissement.

In de WHOA-procedure draait de NV ADO Den Haag door en blijven arbeidsovereenkomsten gehandhaafd. De salarisbetalingen worden niet opgeschort door de afkoelingsperiode. Als de rechtbank de afkoelingsperiode toestaat, zullen alle overige schulden tijdelijk niet betaald hoeven te worden.

Hoe werkt de procedure?
In het WHOA-akkoord kunnen aandeelhouders hun rechten verliezen, terwijl de schuldeisers in bepaalde mate zullen moeten inschikken. Concreet houdt de procedure in dat de aandeelhouders en schuldeisers worden ingedeeld in klassen naargelang hun belang. De WHOA schrijft voor dat binnen een klasse alle schuldeisers een gelijke oplossing krijgen aangeboden. Stemt de meerderheid in, dan is de regeling van kracht voor de hele klasse. Stemt de meerderheid niet in, dan heeft de rechter het laatste woord en kan het akkoord worden afgedwongen. Meestal krijgen de grote schuldeisers een relatief grotere korting dan de kleine crediteuren. De afkoelingsperiode kan vier maanden in beslag nemen en wordt indien nodig met vier maanden verlengd.

lr170912ab169812

TERUG NAAR OVERZICHTDeel dit item
facebooktwitterlinkedinLees ookManschot fluit PEC Zwolle-uit, Kamphuis leidsman Willem II-thuis1e elftalNasser El Khayati: "Deze overwinning is goed voor het vertrouwen"1e elftalMeer nieuwsWHOA-procedure betekent nieuwe start voor ADO Den Haag03 mei 2021ActueelManschot fluit PEC Zwolle-uit, Kamphuis leidsman Willem II-thuis03 mei 20211e elftalVolg ADO Den Haag
Facebook
Twitter
YouTube
Instagram
TikTok
LinkedIn
ADO DEN HAAG© ADO DEN HAAG - PRIVACY STATEMENT - PERS - CONTACT - ALLES DOOR OEFENING
×
ADO Den Haag
ADO Den Haag
Gratis - In Google Play
Installeren
0
Maandag 3 mei 2021 om 14:54 uur

Bolskie

Tommy schreef:

Het is een beginnend bedrijf wat amerikaanse talenten naar europa wil brengen. Het idee met uvs is niet zo verschillend. Met dat verschil dat er veel meer goede amerikaanse spelers zijn dan Chinese.
Ik vraag me alleen af of hun weten dat die spelers hier 4 ton moeten verdienen.

Ik weet niet iedereen moet ergens beginnen.
Pacific group begon ook met 1 team en hebben er nu een stuk of 5.
Wat is wijsheid?
Wijsheid komt met de tijd. Maar ik zie liever een partij die speelt met eigen geld, dan met geld van een ander.
0
Maandag 3 mei 2021 om 12:50 uur

Fcdh-frans

KR96 schreef:

In dit kader wel positief verrast door Heerenveen. Speelden heel aardig tegen PSV, gaat Emmen echt niet zomaar van winnen.
Emmen had na speelronde 22 nog maar 6 punten.

Die spelen echt heel goed de laatste tijd, eerste helft tegen Ajax vandaag ook goed. Tuurlijk die gaan niet zomaar winnen van Heerenveen, maar die moeten ook nog tegen vvv en Groningen. Die pakken echt wel minimaal 4 punten uit die 3 wedstrijden.
0
Zondag 2 mei 2021 om 19:46 uur

BLEISWIJK-1

Vakkie-C schreef:

Daar heeft de knvb denk ik niks over te zeggen

En waarom zouden, e er niet door heen komen bij de knvb ?
Als de verhalen kloppen schijnen er hele rijke Amerikanen achter staan en als hun master plan goed is komen ze daar gewoon doorheen of we het nu willen of niet

Het hoeft niet zover te komen als de Haagse jongens door gaan pakken en niet wat wachten op een veiling van de aandelen
Als hun plannen goed zijn wel. Maar het is niet zo makkelijk als jij denkt. En bedenk je die Amerikanen zaten in september al aan tafel. En toe kwamen ze er ook niet uit met UVS.

Over drie weken vervalt de beroepsdatum. Dat is een korte tijd voor een overname. Ze moeten dan ook voor die tijd een gedetailleerd plan kunnen overleggen. Anders hebben zowel de HFC als de KNVB de mogelijkheid om er een stokje voor te steken.
0
Zondag 2 mei 2021 om 17:22 uur

Advertentie

R.E.

Bolskie schreef:

Tijd rekken je zit in de 60ste min?? Puntje van kritiek van niks
Je begrijpt me weer eens niet. Als je twee spelers wilt wisselen bij een voorsprong, moet je dat natuurlijk niet tegelijk doen, maar twee keer tijd winnen en spelritme onderbreken. Daarbij maakt het natuurlijk niet uit of je die tijdwinst in de 60ste of 89ste minuut boekt. Snap je het nu?
0
Zondag 2 mei 2021 om 13:54 uur

Bolskie

R.E. schreef:

Toch een klein puntje van kritiek: waarom twee wissels tegelijk als je tijd moet gaan rekken?
Tijd rekken je zit in de 60ste min?? Puntje van kritiek van niks
0
Zondag 2 mei 2021 om 13:42 uur

R.E.

Toch een klein puntje van kritiek: waarom twee wissels tegelijk als je tijd moet gaan rekken?
0
Zondag 2 mei 2021 om 13:38 uur

GroenGeelHart070

Haagshart schreef:

Dat we van dit VVV verloren hebben, zegt wel genoeg.
Die zijn ook wel heel slecht hoor.
Ik blijf het zeggen, maar als die Machach niet een tijd geblesseerd was geweest hadden ze veel meer punten gehad, dat is echt een klasbak in potentie, net 25 geworden.
Die zou ik graag bij ons zien i.p.v. El K én Mokhtar, maarja
0
Zaterdag 1 mei 2021 om 18:45 uur

Ronaldo

handen nuDeurwaarder en Hamdi moeten financieel geplaagd ADO bij nieuwe eigenaar onder zien te brengen

ALGEMEEN DIRECTEUR MOHAMMED HAMDI VAN ADO DEN HAAG OP WEG NAAR DE RECHTBANK MET COLLEGA JACHIN WILDEMANS. NA HET KORT GEDING SCHAKELDE HIJ EEN DEURWAARDER IN OM BESLAG OP DE AANDELEN TE LATEN LEGGEN. FOTO ANP

Ondanks de naderende degradatie gaat het bij ADO Den Haag nauwelijks over voetbal. Algemeen directeur Mohammed Hamdi staat voor de helse klus om de club in leven te houden, maar weet zich gesteund door Lex Schoenmaker.

MARIJN ABBENHUIJS

Clubicoon Lex Schoenmaker liep vrijdagmiddag rond in het Cars Jeans Stadion. Hij bekeek de training van de selectie van ADO Den Haag, die in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Feyenoord een keertje niet op het trainingscomplex in Rijswijk plaatsvond, en sprak wat spelers. Er is ook genoeg om over te praten. Alleen op voetbalgebied al. Bijvoorbeeld over Daryl Janmaat, die weer met de groep meetraint. Of over de degradatie, die als een donderwolk boven het hoofd van de club hangt.

Maar zelfs nu er binnen de lijnen zoveel speelt, gaat het in Den Haag niet over voetbal. Nee, wat nu speelt, is het voortbestaan van de club. Het houdt ook Schoenmaker bezig. Eerder deze week gaf hij in deze krant al zijn mening over de situatie bij de club en kaartte hij aan dat er al een tijdje niet meer door iedereen naar hem wordt geluisterd als het om het technische beleid gaat.

Hij doelde daarmee niet op algemeen directeur Mohammed Hamdi, benadrukte Schoenmaker nu. Want voor Hamdi heeft hij juist respect, gezien de situatie waarin hij ADO moet leiden. Een situatie waarin de directeur nadrukkelijker de sleutel in handen lijkt te gaan krijgen. Waar het in Den Haag wél over ging, is het dreigende faillissement en de verkoop van de aandelen van de club.

Schoenmaker zegt zeker te weten dat de club over honderd jaar nog steeds bestaat. En daar moet Hamdi voor zorgen. En daar gaat de algemeen directeur binnen korte tijd ook de instrumenten voor krijgen. Want nadat hij het kort geding tegen de eigenaar United Vansen won, schakelde Hamdi een deurwaarder in om beslag te laten leggen op de aandelen. Die beslaglegging wordt momenteel naar het Chinees vertaald en zal snel in China arriveren.

Kopers liggen op de loer

De verwachting is dat de sleutel in de zoektocht naar een nieuwe grootaandeelhouder voor ADO binnen een week in handen is van de deurwaarder. En die zal dan in samenwerking met Hamdi gaan onderhandelen met potentiële kopers. En die liggen op de loer. Eerder was United Vansen al akkoord met de Nederlands-Zwitserse investeringsmaatschappij Cosinus Group Capital Partners. Daarna was er op hoofdlijnen overeenstemming met het Amerikaanse World Soccer Holdings. Maar die deals ketsten af. Omdat het benodigde geld niet kwam of omdat de vereniging HFC en Stichting Toekomst ADO Den Haag zich niet in de plannen konden vinden.

De hoop is nu gevestigd op investeerders uit de buurt. Nu er straks niet meer met United Vansen, maar met een deurwaarder en de club moet worden onderhandeld, wordt het wellicht voor meer partijen mogelijk om de aandelen over te nemen.

Maar wie denkt dat ADO een koopje wordt, heeft het mis. De aandelen zelf zijn straks misschien niet zo veel meer waard. Maar de nieuwe eigenaar wordt wel direct met een flinke berg betalingsverplichtingen opgezadeld. Ten eerste is er de liquiditeitsgarantie van 2,1 miljoen euro, waarvan de Haagse rechter heeft bepaald dat die acuut aan ADO betaald moet worden. Daarnaast hebben de Chinezen nog een achtergestelde lening van 1,7 miljoen in de club zitten, die moet worden afbetaald. En het negatieve eigen vermogen van ADO groeit dit boekjaar naar om en nabij de zes miljoen euro.

Vanuit die situatie moeten de deurwaarder en Hamdi ADO bij een nieuwe partij onder zien te brengen. Maar daar tegenover staat wel dat de algemeen directeur zich moreel gesteund voelt door clubicoon Schoenmaker.


0
Zaterdag 1 mei 2021 om 06:52 uur

Nu online

Franky, Erik070, James, carbayon, ADO73, Tante Wil, MichelAdamsMatje, twaalfdespeler, vakkiel, LeoH, Aad, Advocado, Bleek en 109 gasten.

Zoek in shoutbox

Naam:
Tekst:
Vanaf datum: Verwijder datum Kies een datum
Tot en met datum: Verwijder datum Kies een datum

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 224
Volgende pagina

Spelersklassement

De top3:
Kilian Nikiema Juho Kilo Steven van der Sloot

Laatste wedstrijd

Logo Roda JC Logo ADO Den Haag
1-1
24 april 2025

Volgende wedstrijd

Logo ADO Den Haag Logo SC Cambuur
2 mei 2025 om 20:00 uur
Bingoal Stadion

Advertentie

Keuken Kampioen Divisie

1 Volendam * 35 - 76
2 Excelsior 35 - 68
3 ADO D.H. + 36 - 67
4 FC Dordrecht 35 - 62
5 SC Cambuur 35 - 62
6 Graafschap 35 - 59
7 Telstar 35 - 55
8 FC Emmen 35 - 53
9 Den Bosch + 35 - 51
10 Roda JC 36 - 49
11 Helmond Sp. 35 - 46
12 Jong AZ 35 - 45
13 FC Eindhoven 35 - 45
14 VVV-Venlo 35 - 38
15 MVV Maastr. 35 - 37
16 TOP Oss 35 - 36
17 Jong Ajax 35 - 32
18 Jong PSV 35 - 27
19 Jong Utrecht 35 - 20
20 Vitesse -39 35 - 1