Welkom in de shoutbox, gast
<FCDH>
Spreekt voor zich
Van Matsoe Matsoe tot Pfaff, iedereen wil bij ADO horen
Spelers van ADO vieren de 1-0 tegen FC Utrecht. FOTO PRO SHOTS
DEN HAAG - Van Oh Oh Cherso's Matsoe Matsoe tot europarlementariër Wim van de Camp. Van Rita Verdonk tot Jean-Marie Pfaff. Iedereen wil tegenwoordig bij ADO Den Haag horen. De voetbalclub in de derde stad van Nederland valt op, zowel binnen als buiten de lijnen en heeft een ware metamorfose ondergaan.
Tijl Beckand. FOTO ANP
ADO viert de enige goal tegen FC Utrecht. In het midden doelpuntenmaker Lex Immers. FOTO PRO SHOTS
John van den Brom. FOTO PRO SHOTS Tijdens het gala van de Gouden Televizier Ring in Carré, sprak de Haagse stand-up comedian Tijl Beckand met stadgenoot Edwin Jansen, de ontdekker van Anouk.
,,Het eerste wat Edwin zei was: 'Het gaat goed, hè, met ADO Den Haag.' Alsof twee broers elkaar tegenkomen en ze het over mama hebben. Als het goed gaat bij ADO, komt het ook echt aan. Er was zó'n honger naar succes", zegt Beckand.
Gelukkige maandagen
Beckand heeft tegenwoordig veel gelukkige maandagen door de prestaties van zijn club. ,,Hoe snel kan het gaan, he? Opeens is ADO een steady club. Met eigen jeugd in de basis, met herkenbaar voetbal, met buitenlanders maar dan weer niet een heel legioen vreemdelingen. Wie had dat verwacht?"
,,Ja, ja, opeens is ADO een steady club. Ik merk het bij vergaderingen van Talpa. Erland Galjaard is een echte Feyenoorder, daar komt 'ie voor uit ook. En John de Mol is een Ajacied, maar nu moet ik ineens horen dat hij in het Haagse ziekenhuis Bronovo is geboren."
'Iedereen wil erbij horen'
Dat ADO 'hot' is, blijkt wel uit de toeschouwers dit seizoen in Den Haag. Politici, BN'ers en acteurs, allen willen ze het succes van ADO van dichtbij meemaken. Tegen FC Utrecht (1-0) zaten dit weekend europarlementariër Wim van de Camp en Rita Verdonk op de tribune.
'Matsoe Matsoe', ster uit televisiesoap Oh Oh Cherso en diehardfan op Midden-Noord geniet. ,,Vorig jaar was het één en al gezeik bij ADO. Nu is er plezier. Dat zie je aan alles. En we spelen super."
,,Iedereen wil erbij horen", zegt Beckand. ,,ADO heeft een metamorfose ondergaan. Er was een tijd dat we óf verloren óf er stond iets in de fik. Onder Stanley Brard stonden we zeventiende in de eerste divisie. Hét dieptepunt. Daarna hadden we eerst een keeper in zijn blootje op internet en vervolgens eentje die zijn loods verhuurde met een wietplantage. Niets was meer goed."
In 2008 op sterven na dood
,,De club ging bijna ter ziele. Ik heb in februari 2008 nog meegelopen in een demonstratie. Waren we bij het gemeentehuis voor geld. Zei een woordvoerder van de gemeente: jullie krijgen niets. Dat weekeinde wonnen we uit bij Go Ahead, ging het lopen en promoveerden we via de nacompetitie naar de eredivisie."
Bas Muijs is acteur en presentator én ADO-fan: ,,Voorheen was je dan het lachertje, maar nu wordt er oprecht gevraagd naar de club. ADO wordt weer serieus genomen", zegt de Hagenaar, tevens met een voorliefde voor PSV. ,,De status is veranderd, het voetbal is gewoon echt goed. Ik zeg je, die Ajacieden zijn er zondag echt niet gerust op."
Jean-Marie Pfaff, oud-doelman van België, keek zondag zijn ogen uit. Hij was uitgenodigd door John van den Brom, die hij ontmoette op het Voetbalgala. ,,Met Beveren heb ik ooit in het Zuiderpark gespeeld. Daar zat indrukwekkend publiek. Nu is er weer een geweldige ambiance. Een prachtig stadion, klantvriendelijk, je zit lekker dicht op het veld en er hangt hier een echte voetbalsfeer."
Sociaal betrokken
'Meer dan een club' gaat niet alleen voor bijvoorbeeld FC Barcelona op, dat die zin als slogan gebruikt. ADO is sociaal-maatschappelijk betrokken en niet alleen door het bezoek van spelers aan scholen om kinderen in de klas te vertellen over pesten en discriminatie.
Joop Nieuwmans, een 72-jarige Hagenaar die aan lijdt en ongeneeslijk ziek is, mag met zijn familieleden gratis op de eretribune zitten, waardoor hij af en toe ook naar binnen kan. Zijn kleinzoon Jochem mocht tegen FC Utrecht het veld oplopen met de spelers.
,,Geweldig", zegt Nieuwmans. ,,Ik heb in het Zuiderpark Mick Clavan, Theo Timmermans en Carol Schuurman nog zien voetballen. Dit is ook een fantastisch stadion. De club is enorm gegroeid in alle opzichten. Heerlijk om met je familie naar toe te gaan."
0
|
Dinsdag 2 november 2010 om 13:06 uur |
Vincent
Iemand enig idee hoe het met de man gaat die op O in elkaar zakte?
Leek op een epilepsie aanval, maar stond er ver vandaan.
Ideaal dat geel-groene doek tussen N en O trouwens
man zat bijna tegen doek aan en duurde misschien wel 10 minuten alvorens men avanaf de andere kant de man uit het publiek kon halen..
weg met dat zeil.. scheelt weer vrije stoelen en zet er anders maar een hek tussen
0
|
Maandag 1 november 2010 om 17:46 uur |
Kees
Mogelijk is het nu zelfs gunstig dat de laatste zeven wedstrijden van deze competitie echt lastig zijn. Dat betekent dat als we in dit tempo doorgaan we reeds veilig zijn.
Je speelt dan met een stuk minder druk op de schouders en wie weet wat voor mooie dingen er dan nog mogelijk zijn.
ps Iedere keer weer valt mij bij studio sport op dat er bij ons veel intensiever gejuicht wordt bij een doelpunt door het publiek en spelers. Datzelfde geldt ook bij Utrecht en Feijenoord.
0
|
Maandag 1 november 2010 om 11:51 uur |
Kees
Jaja, ik weet het.... Het is allemaal erg voorbarig... Ik wil het gewoon ff weten, kan ik mezelf er lekker mee op naaien... Nog zoveel punten en dan.... Bijna plek ..... We redden het, nee toch niet...
Wie weet hoe de play-off regeling er dit jaar uitziet, kan het op KNVB.nl niet vinden. Lijkt me dat het anders gaat dan afgelopen jaren, omdat er (helaas, zal je net zien...) 1 club minder naar de Europa League mag... Wie weet het??
Play-offs
“Goed nieuws is tevens dat ook dit seizoen play-offs zullen worden gespeeld. Door het verlies van een Europees ticket in het seizoen 2011/2012 moesten we kijken naar een nieuwe competitie-opzet voor komend seizoen. Wij zijn vanaf het eerste uur groot voorstander geweest van de play-offs, met name omdat op die manier de competitie voor veel clubs tot op de allerlaatste speeldag spannend blijft. Dit maakt de Eredivisie voor het publiek en de media aantrekkelijk.
Vanaf dit seizoen zullen de nummers 4 tot en met 7 van de eindrangschikking play-offs spelen om één Europees ticket. Indien de bekerwinnaar bij de eerste vier clubs behoort, zullen dit de nummers 5 tot en met 8 zijn.”
0
|
Zondag 31 oktober 2010 om 17:52 uur |
Kees
Ik kan me niet meer herinneren dat Wegereef die wedstrijd floot, dat was inderdaad belangrijk. Die 12% is idd gewoon grappig.
Speelden onze beloftes trouwens niet vandaag?
Het tweede speelt donderdag a.s. thuis op De Aftrap tegen Heracles.
Ik ben blij dat wij morgen niet op zo'n achterlijke tijd van 21.00 uur thuis moeten spelen. Dat had veel minder publiek opgeleverd en met dit klote weer is het geen pretje om rond 23.00 uur naar huis te moeten gaan. Zeker voor de velen die van ver komen en helemaal voor het uitpubliek.
Die midweekse wedstrijden komen enkel door die achterlijke wedstrijden tegen Molddavie, San Marino en ga zo maar door.
0
|
Dinsdag 26 oktober 2010 om 21:58 uur |
Advertentie
ado-kenner
Hehe, een gedeeltelijke medestander. Ik vond het sowieso geen fouten van Van Boekel. Nog twee erbij en we kunnen klaverjassen.
Overigens vond ik Van der Brom qua opmerkingen (pipo noemde hij de vierde man) ook niet bepaald sterk.
nee, hoe toch op met die flauwekul. Het is niet dat die scheids eerlijker kon fluiten maar dat hij reageerde op het publiek met die hands en hij geeft zijn ass scheids de schuld terwijl die voor een corner vlagde want, hij kon het nooit gezien hebben en net zoals die vrij trap hij kon het nooit gezien hebben en een regel bij scheidsrechteren is niet gezien of geconstateerd bij je assisten dan niet fluiten. Je zag duidelijk dat hij floot door het publiek.
0
|
Dinsdag 26 oktober 2010 om 14:30 uur |
Kees
Volgens mij moet jij naar de oogarts..........
Bekijk maar de samenvatting en beelden tijdens de interviews op eredivisie live en je ziet duidelijk dat Derijck met twee handen duwt. Ook Pascal raakte met zijn bovenarm de bal.
Volgens mij reageerde Van Boekel op een gedeelte van het publiek dat achter het doel zat. In ieder geval niet op zijn assistent.
Overigens was die bal van Rado in de laatste minuut wel slecht ingeschoten.
Nu twee erg lastige wedstrijden. Als we die verliezen staan we rond plaats elf of twaalf. Precies waar we thuis horen en dat is een prima prestatie.
Laten we per seizoen maar zo'n twee a drie plekken stijgen. Aan incidenten zoals Heracles vorig seizoen heb je niets aan. Dat verbloemt de mindere plekken in je selectie. Rust in de tent houden en langzaam doorselecteren. En allemaal geduld bewaren.
0
|
Zondag 24 oktober 2010 om 20:03 uur |
Ooievaar
Wordt tijd voor weer een interland potje ....
Of een een wedstrijdje tegen Feyenoord
Ik hoop dat die lampekappen van een Been en Beenhakker lekker blijven zitten(...)
Overigens is deze selectie sterk genoeg om een stootje te kunnen opvangen, hoe vervelend het ook is. nogmaals: zuur verliezen bij de landskampioen moet het nodige verrouwen geven. Deze trainer is een topper, die uitgaat van eigen kracht, en wil voetballen, en niet met de kont in de zestien gaat liggen.
We staan aan het begin van een bloeiperiode, naar mijn stellige overtuiging. Alle seinen staan op groen. En een lullige nederlaag verandert daar niets aan.
Doorgaan op de ingeslagen weg, nergens wat van aantrekken, goed in kaart brengen wat je wil, en je door de juiste personen laten adviseren.
Zou het me niet verbazen als we komend seizoen een grotere shirtsponsor hebben. Maken we weer een stap de goede richting op. Hoe dan ook: we maken met z'n allen positieve reclame, voor de club. Leuk voetbal, dito resultaten, volle bakken, gezellig publiek. Dat heeft een aanzuigende werking.
Was tot voor kort bijna heel nederland opgelucht als we verloren, nu zie je toch op verschillende voetbalsites de toenemende sympathie voor ADO. Ook dat is pure winst
0
|
Zondag 24 oktober 2010 om 18:42 uur |
Haagse Roel
Ooievaar
Je hebt helaas het hoogtepunt sinds de kampioensjaren ;) gemist.
Een ode aan Fc Den Haag vond ik het. Die polen zijn betere den haag supps dan hagenezen hahaha. Kan er nog niet over uit.
Hopelijk is deze wedstrijd op dvd te koop in de toekomst.
Ook vond ik den haag gewoon goed spelen. Gedurfd, snel tikkend.
Mooi, dat geeft de burger moed, de uitslag is nu natuurlijk niet zo interessant.
Mooi dat die polen lekker aan het supporteren waren, daar moeten wij ook naar toe. Minder zeiken over het publiek van de tegenstander, kan mij het nou rotten, van mijn part staan ze in hun blote reet. Maar wel zelf vol gas achter ons eigen team gaat staan.
Schuim op die bekkûh dus. We moeten weer naar de tijden toe dat de tegenstander met stront in de broek naar Den Haag toe komt, omdat ze er niets te halen valt, en het er een gekkenhuis is. Wisselwerking dus.
Niet zeuren over dagjesmensen die waren er 35 jaar geleden ook, maar Noord was de trekker waarna de rest van het stadion ook mee ging doen. Ik pleit niet voor scheldpartijen, maar wél om vol gas achter ons team te gaan staan. De club is goed bezig, nu moeten wij als één man achter het team gaan staan, en blijven staan. Als echte tin soldiers.
Die tinnen bak loopt lekker vol, prachtig. Laat dit een begin zijn om de discussie op te gaan starten om een nieuwe ring op het stadion te zetten, binnen een paar jaar, we moeten met z'n allen wat groter gaan denken.
Dit jaar eerder veilig spelen, dan doorselecteren, en in gedachten houden om binnen een paar jaar europees te spelen. Daar moeten we naartoe mensen. De derde stad van nederland verdient europees voetbal. Dat stadion hebben we met z'n allen niet neergezet om niet te degraderen. De club is goed bezig, dus nu met z'n allen de schouders er onder. Eendracht maakt macht!
Overigens had ik er graag bij geweest in Warschau, had ik een flink glas 'chocomel' gedronken. Gaaf dat er zo veel van ons waren. Zeker de aanleiding voor deze pot spreekt me erg aan. ADO en sups hebben hele goede reclame gemaakt. Klasse.
0
|
Zondag 10 oktober 2010 om 22:43 uur |
Nu online
Zoek in shoutbox
Spelersklassement
Laatste wedstrijd
Volgende wedstrijd
Advertentie
Keuken Kampioen Divisie
1 | Volendam + | 24 | - | 49 |
2 | Excelsior | 24 | - | 45 |
3 | Den Bosch + | 24 | - | 42 |
4 | FC Dordrecht | 24 | - | 41 |
5 | SC Cambuur | 24 | - | 41 |
6 | ADO Den Haag | 24 | - | 40 |
7 | Graafschap | 24 | - | 37 |
8 | Roda JC | 24 | - | 36 |
9 | FC Emmen | 23 | - | 35 |
10 | Helmond Sp. | 23 | - | 35 |
11 | Telstar | 24 | - | 32 |
12 | FC Eindhoven | 24 | - | 32 |
13 | MVV Maastr. | 24 | - | 29 |
14 | Jong AZ | 24 | - | 29 |
15 | TOP Oss | 24 | - | 26 |
16 | VVV-Venlo | 24 | - | 25 |
17 | Jong Ajax | 23 | - | 24 |
18 | Jong PSV | 24 | - | 21 |
19 | Jong Utrecht | 23 | - | 14 |
20 | Vitesse -27 | 24 | - | -5 |