Club Achter de Duinen

Advertentie

Volg Cadd op X

Volg Cadd op X

Voorspellingen-ranking

Voorspellingen-ranking

ADO-statistieken

ADO-statistieken

Inloggen

Naam / e-mail:
Wachtwoord:

Welkom in de shoutbox, gast

Tag: moest

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 266
Volgende pagina

tjapi01

Ik heb ook een bedrijf en moest eens een bankgarantie regelen! Dot heeft hier lokaal alleen al bijna een maand geduurd!!

Het enige wat ik niet begrijp is dat wang niet gewoon zegt ok sta garant voor de aankopen en dit is jullie budget! Als hij geen spelers haalt snijd hij namelijk ook zichzelf in de vingers !! Overigens kan ik mij ook goed voorstellen dat ADO nog even wacht totdat jens toornstra is verkocht!
0
Woensdag 20 augustus 2014 om 19:25 uur

Ronaldo

ADO noteerde een verrassende 2-2 bij FC Twente. Achter de schermen is het een chaos. De Kleine Chinees wil alles bepalen, doet precies wat de gemeente niet wil en het geld was er maandag nog steeds niet.


Jozias van Aartsen schreef enkele weken terug een brief aan clubeigenaar Mark van der Kallen. De burgemeester van Den Haag bleek zich toch wel zorgen te maken over de Chinezen die ADO overnemen. ‘Het brengt onvermijdelijk onzekerheid met zich mee’, schrijft de voormalige minister van Buitenlandse Zaken. Zeker aangezien koper Hu Wang een buitenlander is, vereist de clubverkoop in zijn ogen ‘bijzondere aandacht’. Van Aartsen lijkt het verstandig wanneer de huidige clubleiding in elk geval blijft zitten. Hij stelt dat Van der Kallen bij Wang moet aandringen op het voortzetten van het bestaande beleid en ‘de huidige samenstelling van de directie en het management’. Van Aartsen liet ook de gemeenteraad per brief weten: ‘Er is veel vertrouwen in een goede samenwerking met de huidige directie.’

Even later had tussenpersoon Chun Li buiten de raad van commissarissen (rvc) om al Maarten Fontein aangesteld. Althans, onder voorbehoud, want zolang Wang niet betaalt is Fontein nog geen directeur. De voormalige Ajax-man reageerde erg enthousiast op de Chinezen die volgens hem langetermijnplannen hebben met ADO. Er bleek veel animo te zijn om onder de nieuwe Chinees te gaan werken. Voormalig Vitessenaar Paul van der Kraan was ook in de race, maar hij haakte bij nader inzien zelf toch maar af na eerdere slechte ervaringen met Merab Jordania. Helaas voor Marcel van den Bunder en Jan Willem van Dop liepen hun sollicitaties op niks uit. Formeel moest de rvc afgelopen maandag de aanstelling van Fontein nog goedkeuren. Voor wat het waard is. Als Wang straks heeft betaald, zullen de commissarissen zo goed als zeker plaats moeten maken voor een paar jaknikkers. Zo ging dat ook bij Vitesse.

Niet technisch manager Rob Meppelink maar Chun Li is bezig met het spelersbeleid. Henk Fraser bestookt hij al dagelijks met sms’jes
Intern is er vooral veel verbazing over de rol van Chun Li, die als een baasje over de burelen loopt. Zonder een officiële aanstelling viel hij zomaar binnen en kwam de handelaar in ver-pakkingsmaterialen, zonder enige ervaring in het betaalde voetbal, met allerlei voetbaladviezen. Technisch manager Rob Meppelink heeft niets te vertellen. Dat was eigenlijk al zo onder Van der Kallen en Paul Beijersbergen, die alle transfers doen, maar ook de Chinezen lijken geen heel grote plannen met hem te hebben. Meppelink annuleerde zijn vakantie in Zuid-Frankrijk omdat Wang hem wilde spreken, maar voorlopig mag hij een beetje rondlopen bij de jeugd. Niet Meppelink maar Chun Li is bezig met het spelersbeleid. Henk Fraser bestookt hij al dagelijks met sms’jes.

Li blijkt tevens ambities te hebben als spelersbegeleider. Zo vroeg hij in een advertentie om stagiairs voor zijn firma Dong Dao. Volgens ADO een bedrijf in relatiegeschenken. Niettemin vroeg hij in de advertentie assistentie voor het begeleiden van spelers en het opstellen van contracten. Vorig jaar kwam hij ook al eens met een proefspeler aanzetten bij ADO. Wellicht dat hij daarom continu de technische leiding bestookt met zijn ideeën. Niet eens alleen over Chinese spelers, maar ook wil hij zich graag laten gelden als het gaat om de Nederlandse markt. Van het idee van Fraser om Timothy Derijck te halen was Chun Li in elk geval niet heel erg onder de indruk.


Chun Li, hier bij de ondertekening van een sponsorcontract voor de jeugd, heeft al een bureau in het stadion van ADO.
Wel nodigde Li al een Chinees uit om de trainingen van Henk Fraser te analyseren. De man, die hij verder niet voorstelde, was volgens hem ‘een vriend’, maar bleek een functie te bekleden bij de Chinese profclub Dalian Aerbin. Tot verbazing van het personeel heeft Chun Li zichzelf ook al een bureau in het Kyocera Stadion toegeëigend. Intern kregen medewerkers te horen dat er in de transferperiode van januari veel geld in de ploeg gepompt gaat worden en dat niemand ervan moet opkijken als ADO in de toekomst schittert in de Champions League. Boos was hij vorige week wel toen in het AD uitlekte dat hij intern door het leven gaat als De Kleine Chinees.

Chun Li was ook degene die bij de gemeente om de tafel zat om de plannen van Wang toe te lichten. Uit het verslag blijkt dat hij daarbij geen garanties heeft kunnen geven voor de investeringen. Van Aartsen stelt niettemin ‘geen slechte ervaringen’ met Li te hebben en uit een quick scan was ‘geen verontrustend signaal’ naar voren gekomen. Toch duiken de laatste weken steeds vreemdere verhalen op rond De Kleine Chinees, die van Wang kennelijk de boel moet regelen in Den Haag. Li, eerder betrokken als sponsor van een dubieuze voetbalschool, werd vorige week door een man genaamd Rudy Deighton beschuldigd van diefstal. Deighton beweert dat Chun Li zijn businessplan heeft gestolen en ermee de markt op is gegaan. Het plan betreft het invliegen van Chinese jongeren, die in ruil voor tienduizenden euro’s per jaar een visum, een studie en een voetbalopleiding krijgen aangeboden. ‘Hij heeft het overal onder proberen te brengen, waaronder bij ADO’, aldus een boze Deighton. Li zelf ontkent overigens het plan te hebben ontvreemd. Ook in Alkmaar gingen er alarmbellen af. We kregen meerdere tips dat we eens achter zijn problemen met AZ moesten aangaan. Daar is Li met zijn bedrijf Dong Dao sponsor, maar er zou inmiddels een zaak lopen. Directeur Earnest Stewart: ‘Wij zijn een nette club en willen hier liever niet op reageren.’ Bij ADO wil ook al niemand reageren op de vraag of hij de honderdduizend euro sponsorgeld voor de jeugdopleiding inmiddels heeft betaald.

De man lijkt wanhopig om een voet aan de grond te krijgen in het voetbal. Zo heeft hij met zijn Chinese plannen ook aangeklopt bij derdeklasser Die Haghe. Dat was nadat een brand het clubhuis daar vorig jaar in de as had gelegd. De pastor die voorzitter is van de club viert vakantie, maar er volgt wel een reactie van bestuurslid Hans Floor. ‘Die Haghe is in oktober 2013 getroffen door een brand in het clubhuis.’ Volgens hem wordt sindsdien met verschillende partijen gesproken over nieuwbouw. ‘Concrete afspraken zijn nog niet gemaakt, maar ook de heer Li van Dong Dao heeft interesse getoond omdat het buurthuis kan dienen als ontmoetingsplaats voor de Chinese community.’

Met zo’n verhaal kwam Li ook bij de gemeente die groen licht moest geven voor de verkoop aan Wang. Hij had een algemeen relaas over de connectie tussen China en Den Haag, verbinding met de Nederlandse voetbalcultuur en mogelijkheden voor de jeugdopleiding. ADO moet ook een ontmoetingsplek worden voor Nederlandse en Chinese zakelijke activiteiten.

De gemeente kon de overname niet tegenhouden, maar Jozias van Aartsen zette weken geleden al wel vraagtekens bij het gebrek aan garanties
Door de toegang tot de Chinese markt zullen de sponsorgelden van ADO omhoog gaan en de club moet Chinese talenten gaan opleiden. De gemeente kon de overname niet tegenhouden ondanks de vraagtekens bij het gebrek aan garanties. De beloftes zijn mooi, maar gegarandeerde bedragen op papier waren er niet. ‘De gemeente is echter niet in de positie om dit te eisen, ook al had de gemeente daar graag harde afspraken over gezien. Er zijn geen garanties gegeven, maar wel duidelijke uitspraken gedaan. Wang heeft verwachtingen gewekt, en het is aan hen om die waar te maken.’


Burgemeester Jozias van Aartsen van Den Haag vindt dat ADO moet streven naar een meervoudig aandeelhouderschap.
Het is alweer twee maanden geleden dat ADO de overname bekendmaakte. In het persbericht dat de club destijds verstuurde stond dat nog één tot twee maanden nodig zouden zijn om de plannen verder uit te werken. Aanvankelijk zou er afgelopen vrijdag betaald worden, dat is nu uitgesteld tot eind augustus. Volgens zowel de verkopers als de kopers is er geen reden tot zorg, omdat dit met formaliteiten in China te maken zou hebben. Hoe dan ook zijn ze op het stadhuis totaal niet blij met een enkele Chinees die vanuit Peking alles gaat bepalen. Van Aartsen: ‘De gemeente streeft naar meervoudig aandeelhouderschap van ADO. Dit om de afhankelijkheid van één eigenaar te verkleinen en het eigenaarschap breder te wortelen.’ Tevens stelt hij dat de gemeente ‘liever meer zekerheden had gehad over de toekomst van ADO, bijvoorbeeld als het gaat om de toekomstinvesteringen waarvan gewag wordt gemaakt’.

Hoewel Van der Kallen en mede-eigenaar Beijersbergen zeggen dat alles goedkomt, wat gezien hun persoonlijke financiële belangen ook wel logisch is, wordt het binnen ADO als behoorlijk onprofessioneel gezien dat uitgerekend in de transferperiode de club in een impasse is beland. Momenteel zijn er twee stromingen. Van der Kallen, Beijersbergen en de Chinezen tegen de andere functionarissen die stiekem hopen dat Wang niet kan betalen. Coach Fraser is de dupe. Hij baalde na afloop van de knappe 2-2 tegen FC Twente voor het eerst openlijk over het uitblijven van versterkingen.

Wordt vervolgd...

Tekst: Iwan van Duren, Freek Jansen & Tom Knipping
0
Woensdag 20 augustus 2014 om 17:39 uur

JB

Ronaldo schreef:

Wel leuk in HTM bussen naar het hoofdbureau van politie (217 man). De rest was gevlogen tussen Zoetermeer en Den Haag.
Ach, Amersfoort uit voor de beker was ook wel "leuk" vanwege de wedstrijd van Utrecht die afgelast was.
Op Utrecht Centraal tegen de stroom in gauw de roltrap weer af omdat de heel Bunnik site daar stond om "overstappers" richting Amersfoort "welkom te heten".

Het rennen voor je leven van Spangen naar Station Schiedam omdat er politiehonden uit VW busjes werden geschopt heb ik altijd wat minder gevonden. Zeker als je vanuit Rotterdam helemaal niet met de trein naar Den Haag moest, maar met de bus naar Zoetermeer. (De tijd voor de combi`s)
0
Woensdag 20 augustus 2014 om 09:22 uur

jamesjones

<FCDH> schreef:

Houtkoop was onzichtbaar
Volgens mij was hij niet fit of had wat en moest dat aangeven als niet meer ging, deed dat niet en Fraser boos bij de wissel omdat hij dat niet heeft aangegeven.
0
Zaterdag 16 augustus 2014 om 21:55 uur

070-Hagenees

Aad schreef:

Feyenoord heeft anders ook goed verkocht en Twente heeft status 1 en staat onder curatele van de KNVB. Dus F"noord lijkt logischer.
Klopt wat je zegt. Want bij Mokotjo moest Twente ook toestemming krijgen van de KNVB. Ze kunnen die 16 miljoen van Promes dus echt niet opmaken. Dus een Toornstra en Ziyech naar Feyenoord lijkt me logischer.
0
Donderdag 14 augustus 2014 om 12:06 uur

Franky

ADO Den Haag is nog altijd op zoek naar versterking. Trainer Henk Fraser liet de voorbije weken regelmatig weten dat hij zijn selectie in elke linie wil versterken. Daarbij is het vizier vooral gericht op een aanvaller en een verdediger.
Voor die laatste positie test de club deze week Jean-Claude Billong. De twintigjarige Fransman komt nu uit voor New York Red Bulls. `We hebben hem op beeld gezien en dat zag er goed uit`, aldus Fraser tegen Voetbal International. `Deze week krijgen we de kans hem hier met eigen ogen dagelijks aan het werk te zien. Het is duidelijk dat we in de breedte moeten groeien. We zijn kwetsbaar op het moment dat er blessures of schorsingen zijn.`

Door de Chinese overname moest Fraser lange tijd wachten op mogelijkheden. `Inmiddels is er meer duidelijk`, zegt Fraser, die bij het transferbeleid de komende weken nog nauw contact zal onderhouden met Paul Beyersbergen en Mark van der Kallen.

Totdat het geld is gestort, zijn zij nog formeel de aandeelhouders van ADO Den Haag. `Het is echt niet zo dat we nu opeens heel spectaculaire dingen moeten verwachten. We kunnen wat andere voorwaarden bieden, maar zullen nog steeds heel inventief moeten zijn. Het is echt niet zo dat we hier morgen opeens Samuel Eto`o presenteren.`

Overigens verwacht Fraser op korte termijn weer beroep te kunnen doen op Danny Bakker. De negentienjarige middenvelder stond de laatste weken aan de kant met een voetblessure, maar maakte afgelopen maandag zijn rentree bij de beloften.

bron: vi
0
Donderdag 14 augustus 2014 om 09:24 uur

Advertentie

MikeDH

Ronaldo schreef:

Het onderwerp plagiaat is de kern van deze discussie. Laat de rechter lekker beslissen welke partij er gelijk heeft. Als er daadwerkelijk een getekende intentie overeenkomst dan kunnen de heren naar de rechter. Maar de vraag is waarom eerst de media?

Wat wel mooi is, Wang blijft lekker met z`n bootje in de haven liggen, wachtend op een mooie zomerdag om uit te varen.
Waarom hij de media opzoek. Hij heeft geen bewijs.
Zijn site bestaat 2 en inmiddels 3 dagen.. Ineens komt van Zweden een link naar betreffende site.

Ik heb zo mijn vermoedens dat bepaalde mensen niet zo blij zijn met deze overname. Sommige bang voor hun baan en de andere denkt dat hij de reddercis van ADO maar voorlopig al zijn geld in Swansea heeft zitten. Al valt ADO om,Swansea is de bom.
Laatst genoemde vertelt ook graag over het haags bedrijfsleven en oud voetballers die van alles zeggen maar geen flikker doen.
Waarom moest v.d. Kallen de club dan redden paar jaar terug en komt nu mr. Wang die ons verder helpt.
Over de grote (club) mensen die zich allemaal te groot voelen voor ADO niet te spreken.

Ojah dan heb je nog een oud AD die meer verstand van tramwissels heeft dan de voetbalwereld.

En dan heb je nog Jagersma... Mediageil als het eigenlijk beter is om zaken binnen kamers te houden.

0
Donderdag 14 augustus 2014 om 09:20 uur

JB

tanker070 schreef:

Aardig stukje in de Gelderlander, benieuwd hie dit gaat lopen. Dadelijk blijkt die kerel inderdaad een oplichter te zijn en worden we een handelshuis voor Chinese spelers die er geen klote van kennen. Weer blij gemaakt met een dode mus.....
Piet Jansen die bij ADO een RvC moest formeren?
De meeste RvC leden zaten er al toen Jansen nog leerling kaartjesknipper op lijn 11 was

Piet Jansen die opstapt omdat hij niet wil dat ADO in handen 1 aandeelhouder komt?
Met hoeveel personen is Mark vd Kallen dan?

Zomaar even 2 journalistieke onzorgvuldigheidjes in dit stuk.
Waar weer lekker ongecontroleerd getrapt kan worden door een stelletje gefrustreerden.

O, en gezien de dwangsom van 1 miljoen die in het (ongetekende!) contract staat zijn er hele legers advocaten te vinden die die zaak zouden willen oppakken tegen betaling achteraf.
0
Donderdag 14 augustus 2014 om 08:29 uur

Ronaldo

Door Bram van Zundert de Gelderlander

Velp, 24 december 2012
Dennis van Beukering zit op kerstavond teleurgesteld thuis. Een vergevorderd plan om met investeerders uit Indonesië - waar broertje Jhonny voetbalt bij FC Pelita Jaya - een voetbalschool te bouwen in Presikhaaf is op het laatste moment afgeblazen. De plannen en volledige kostenraming lagen klaar, maar de handtekening van de Bakrie Group, tevens eigenaar van Pelita Jaya kwam er op het laatste moment niet voor het plan: een uitwisselingsprogramma voor Indonesische studenten en de bouw van een nieuw jeugdcomplex op het sportpark van FC Presikhaaf om daar Indonesische voetballers op te leiden op een Nederlandse voetbalschool. Kortom: talentvolle Indonesische spelers op een studentenvisum naar Nederland halen om die hier volgens de Hollandse school te trainen. Win-win-win. De toekomst van de Arnhemse amateurclub is gewaarborgd, de jonge Indonesiërs houden er een mooie studie aan over en de Bakrie Group krijgt zijn toptalenten met Europese ervaring terug bij Pelita Jaya. De broertjes Van Beukering hebben op dat moment echter net de pech dat de steenrijke Indonesiër Nirwan Bakrie andere prioriteiten heeft met de oprichting van een muitende voetbalbond in zijn land. Naast de bestaande bond wil hij tevens een tweede nationaal team gaan neerzetten. Hij meldt Van Beukering kort en zakelijk dat de deal niet doorgaat.

Velp, 25 december 2012
De teleurstelling bij Van Beukering duurt niet lang. Via een bevriende voetballer in Indonesië komt de Velpenaar in contact met een Chinees die aangeeft investeerder te zijn. Die ziet wel wat in het plan dat Van Beukering en projectmanager Michiel Derksen met hun stichting Alles Voor Sport (AVS) schreven voor FC Presikhaaf, waar Van Beukering ook trainer is van het eerste elftal. De Chinees in kwestie is Chun Li, eigenaar van het bedrijf Dong Dao. Zijn bedrijf, gevestigd in Den Haag, is naar eigen zeggen gespecialiseerd in alles wat van doen heeft met relatiegeschenken. Chun Li is tevens sponsor van eredivisieclub AZ en heeft grote plannen met de club in China. Hij nodigt Van Beukering en zijn gevolg uit om eens te komen praten over de plannen voor de Indonesische markt.

Dennis van Beukering (midden) viert met zijn spelers van FC Presikhaaf de titel in de 1e klasse in 2014. Foto Gerard Burgers.

Alkmaar, 19 januari 2013
Dennis van Beukering is op zaterdagavond te gast in de business unit van Chun Li’s Dong Dao in het AZ-stadion. Terwijl op het Alkmaarse gras de thuisploeg tegenstander Vitesse met 4-1 klop geeft, heerst er een euforische stemming in de skybox van Chun Li. De Chinees is wild enthousiast over de Arnhemse plannen en vraagt honderduit. Zelf weet hij allemaal niet veel van de materie maar hij laat zich graag en veel informeren. Als Van Beukering en zijn AVS nou nog even nadenken over de huisvesting van de studenten en hoe de boel zich vertaalt naar de Chinese markt kunnen er zaken worden gedaan. Oh, het plan kan één op één op China worden toegepast? Fantastisch. Reken alles maar door en als je zover bent kom je maar weer bij me terug, zo luidt de blijde boodschap van Li. Met een laatste uitbundige groet is de vrolijke avond ten einde.

Arnhem, 2 april 2013
Na wekenlang intensief telefonisch- en mailcontact is het moment daar. Li zal, samen met zijn zoontje Hugo, naar het sportpark van de Arnhemse eersteklasser komen om een intentieverklaring te tekenen. Na de ontmoeting in het AZ-station zijn Van Beukering en zijn stichting aan de slag gegaan. Samen met marketingureau Delta GBE is er een businessplan opgesteld. A smart concept of football development. Het is het originele, verder uitgewerkte plan wat oorspronkelijk voor Indonesië bedoeld was, aangevuld met alle bouw- en kostendetails voor het huisvesten van 100 Chinese studenten. Het Dreumelse marketingbureau heeft het plan in een deftig jasje gestoken en de presentatie in Arnhem wordt ondersteund door hippe bewegende grafieken en futuristische filmpjes. Geheel volgens het zorgvuldig uitgestippelde dagprogramma tekent Li een intentieverklaring voor de Dong Dao football academy in de Arnhemse wijk Presikhaaf. Met een geheimhoudingsplicht met betrekking tot de inhoud van het plan voor de duur van tien jaar. Én met een boeteclausule van het lieve sommetje van 1 miljoen euro. Het is geen probleem voor Li.

Velp, 9 april 2013
Van Beukering wordt onrustig in Velp. Er is een week voorbij gegaan en na de ontmoeting in Arnhem is er weinig meer vernomen van de aimabele Chun Li. Hij stuurt de Chinees per email een ultimatum.

Mei 2013
Rudy Deighton van het marketingbureau Delta GBE uit Dreumel heeft nog een aantal malen contact met Li. Die heeft inmiddels laten weten opeens toch niet als investeerder te willen deelnemen aan de Dong Dao football academy bij FC Presikhaaf. Hij wordt wel partner, zo heeft hij besloten. Ze gaan dan wel op tournee door China om te laten zien wat er wordt neergezet in Arnhem, zo stelt hij voor. Dan vinden ze daar wel investeerders. Ook dat plan ligt er al: het Orange Dragonproject van AVS/Delta GBE. Het idee is eenvoudig maar gedetailleerd uitgewerkt: met de beste Chinese voetballers van de Dong Dao football academy op tour door China om daar vermogende mensen warm te maken om te investeren.

Juni 2013
De radiostilte valt definitief in. Van Beukering, Deighton namens Delta GBE, niemand krijgt meer contact met Chun Li. Zowel de Dong Dao football acadamy als het Orange Dragonproject lijkt vergeten. Op emails komt geen reactie en de telefoontjes worden niet meer beantwoord.

Velp, 24 juni 2014
Vrijwel precies een jaar nadat hij voor het laatst iets hoorde van Chun Li veert Dennis van Beukering op in zijn huis in Velp. Bij ADO Den Haag wordt de nieuwe eigenaar van de club gepresenteerd. Het gaat om de Chinees Hui Wang die met zijn bedrijf United Vansen de aandelen van de club heeft overgenomen. Aandeelhouders Mark van der Kallen en Paul Beijersbergen hebben de boel overgedaan aan het Chinese marketingbedrijf. En wie zat er in Den Haag handig tussen om de contacten tussen de Europese en Aziatische partijen te regelen? Jawel, voormalig skyboxvriend Chun Li. Krap drie maanden eerder is Li met zijn Dong Dao al hoofdsponsor geworden van de jeugdopleiding van de Haagse club. En kennelijk heeft hij nu met Hui Wang voldoende kapitaal achter zich verzameld om de hele club over te nemen. De trotse Chung Li is het aanspreekpunt in de dagen nadat de deal rond de overname naar buiten is gebracht. "ADO wordt hét gezicht van het Nederlandse voetbal in China", vertelt Li trots. Maar ook: "Ons doel is puur: het promoten van Nederlands voetbal en het helpen van de ontwikkeling van Chinese jeugdspelers. Dong Dao heeft een uitgebreid plan naar alle mogelijke Nederlandse voetbalorganisaties gestuurd en het is overal goed ontvangen." Van Beukering zit met open mond. Was dit dezelfde man die een jaar geleden in de aangename skybox in het AZ-stadion volstrekt niets van spelers opleiden wist? Geen idee had hoe je een jeugdacademie goed moest opzetten? "Kijk eens wie er met ons concept aan de haal is gegaan", bericht Van Beukering direct aan kompaan Deighton.



Dreumel, 9 juli 2014
Dreumel, half tien in de ochtend. Een verontruste algemeen directeur Piet Jansen van ADO Den Haag meldt zich op uitnodiging van Rudy Deighton voor een kop koffie bij Delta GBE. Jansen heeft al dagenlang pijn in zijn buik sinds hem werd medegedeeld dat ADO Den Haag in handen is gekomen van een Chinees. In de 15 maanden dat hij bij ADO bezig is, is hij druk geweest met het formeren van een Raad van Commissarissen en een directie waarin taken en verantwoordelijkheden goed verdeeld en gescheiden zijn. Dat werk is nu in een klap teniet gedaan doordat vanaf het moment dat de aandelenoverdracht een feit is nog maar één man de lakens uitdeelt. Dat is niet waar hij voor staat. Daarbij heeft Jansen ook al maandenlang een onbestemd gevoel bij die andere Chinees, die Chun Li, die zich via de jeugdacademie handig bij de club naar binnen heeft gewerkt. En daarover gaat het gesprek in Dreumel. In zijn ruime woonkamer loopt Deighton in een aantal stappen kort door het plan dat zijn bedrijf samen met AVS ruim een jaar geleden ontwierp voor een samenwerkingsverband met Dong Dao. Niet in opdracht van Dong Dao, zo maakt Deighton zijn gast duidelijk. Jansen hoort het verhaal aan en weet al snel genoeg. Dit plan komt hem allemaal net iets te bekend voor. 9 dagen later maakt hij zijn vertrek als algemeen directeur bij ADO Den Haag bekend.

Arnhem, augustus 2014
In een artikel in Voetbal International dat onderzoek doet naar de overname van de Haagse club komen we Chun Li weer tegen. Het weekblad heeft een bijna 100 pagina’s tellend document in handen gekregen waarmee Li kennelijk de boer op gaat. Zoals hij zelf al aangaf in eerdere interviews is hij de afgelopen maanden met de plannen bij meerdere voetbalclubs geweest. Jhonny en Dennis van Beukering poseren op pagina 85, zo schrijft het blad. In het originele plan van AVS/Delta GBE treffen we dezelfde lachende koppies van de broertjes aan op pagina 61. Tussen dezelfde schetsen van tribunes, velden en doorgerekende kostenplaatjes. Toeval? We bellen maar eens met Piet Jansen. Officieel vertrekt de opgestapte algemeen directeur pas op 1 september maar in de praktijk zet hij zich al niet meer in voor de residentieclub. "Ik heb het verhaal van de heer Deighton in juli met interesse aangehoord", reageert Jansen. "Persoonlijk kon ik er niet zoveel mee. Maar vakinhoudelijk heb ik het verhaal met verbazing aangehoord. Doordat er voor mij teveel onduidelijkheid bestond rond de geldstromen bij deze overname stond ik al op het punt om te stoppen. Dit verhaal versterkte dat gevoel. Zeker omdat het opmerkelijke is dat dit plan bij de heer Li een verboden onderwerp lijkt te zijn."
Daar willen we zelf dan wel eens achterkomen en bellen met Chun Li. Direct neemt hij op. Hij geeft aan dat hij het verhaal in Voetbal International niet echt serieus wil nemen. "Ach, ze schrijven zoveel."

-Maar u kent het plan waarover het gaat?
"Welk plan?"
-Dat business plan. A smart concept of football development. Voor de opzet van een jeugdacademie. Waar uw eigen bedrijfsnaam op staat.
Stilte. "Oh, dat plan. Ik weet wat u bedoelt."
-U bent ook hoofdsponsor van de jeugdopleiding van ADO Den Haag. Bent u met dit plan ook naar andere clubs, waaronder ADO Den Haag, toegegaan?
Stilte. "Er is geen plan."
-Sorry?
"Er is geen plan."
-U bent hoofdsponsor van een jeugdacademie en daarnaast initieert u een aandelenoverdracht tussen twee partijen. En daarbij is er geen plan?
"Nee, er is geen plan."
-Ah. U bent bekend met de personen in kwestie? Dennis van Beukering en Rudy Deighton?
‘Nee, ik ken deze mensen niet echt.’
-In het interview met VI zegt u dat u eens bij ze in Arnhem bent geweest.
"Ja, één keer misschien. Oké zo?"
-Daarbij zijn zij in uw skybox geweest in Alkmaar en is er documentatie van bijna een half jaar intensief emailcontact.
"Ja. Ik heb contact met veel mensen. Dat zou kunnen."
-Het zijn tientallen emails over en weer.
"Ja. Ik heb veel emailcontact met veel mensen en bedrijven. Oké zo?"
-Maar er is dus geen plan?
"Er is geen plan."

Het wonderlijke gesprek eindigt. Volgens de initiator en woordvoerder van de ADO-deal en tevens hoofdsponsor van de jeugdacademie is er dus geen plan voor de jeugdacademie van de club. Maar even langs bij Dennis van Beukering, die baalt van de hele gang van zaken. "Ik kan op dit moment gewoon nog niets keihard maken, dat is het hele probleem", zegt hij. "Maar het wijst er in alles op hij gewoon met ons plan is gaan lopen leuren. Ga maar na: wat moet een Chinese investeerder als Hui Wang met een heel gemiddelde eredivisieclub als ADO Den Haag? Die komt hier niet om landskampioen te worden. Dat spreken ze ook uit, dat dat niet het doel is." Wat is het dan wel? "Dat lijkt mij duidelijk: Chinese (jeugd)spelers hier in Nederland speelminuten laten maken en dan vermarkten in China. Dong Dao en ook de nieuwe eigenaar United Vansen zijn marketingbedrijven. United Vansen is een grote sportpromotor in China, die is gebaat bij Europees geschoolde spelers in China. Dat levert daar in Azië wat op en daar verdienen zij hun geld mee. Die doelstelling sluit natuurlijk perfect aan op ons originele plan."



Keiharde bewijzen heeft de Velpenaar nog niet. Maar het feit dat de miljoenenstorting en aansluitende aandelenoverdracht pas eind deze maand zullen plaatsvinden sterkt in de gedachte dat het de nieuwe Chinese macht niet om directe sportieve resultaten gaat. De transfermarkt sluit immers op 31 augustus en met de huidige ADO-selectie is het moeilijk voor te stellen dat er in het Zuiderpark dit seizoen om de prijzen gaat worden gespeeld. Waarom duwt Van Beukering dan niet die door Chun Li getekende intentieverklaring onder zijn neus? En haalt hij via die weg zijn recht? "Daar zijn we nu mee bezig. Maar daar reageert hij weer eens niet op. En voor een rechtsgang moet je diepe zakken hebben. En die heb ik niet. Maar ik wil compensatie voor de uren en uren werk die wij er als AVS en Delta GBE hebben ingestoken. Zeker nu hij er ergens anders zijn geld mee zit te verdienen. Dit klopt gewoon niet. Dat ligt niet aan ADO en dat ligt niet aan Hui Wang’s United Vansen, hoor. Die weten dit niet eens."

Dat gevoel heeft ook Piet Jansen. Chun Li heeft zich er handig tussen gewurmd, ziet hij. "We wilden bij ADO nooit met één aandeelhouder gaan werken. We hebben bij AZ gezien met Dirk Scheringa hoe dat kan aflopen. Maar nu is dat in Den Haag toch gebeurd, met één aandeelhouder die op grote afstand eigenaar is. En lieden om zich heen heeft verzameld die eigen belangen hebben." Jansen`s vervanger bij ADO Den Haag is overigens alweer naar voren geschoven. Door Chun Li. Het is Maarten Fontein, voormalig directeur commerciële zaken bij AZ. Jawel, de club waar Li warm in zijn skybox zat. "Wang heeft in Nederland de verkeerde vrienden gevonden", vervolgt Jansen. "Ik ben niet betrokken bij de gang van zaken en ik heb geen inzage in hoe de geldstromen lopen. Die moeten transparant zijn in het voetbal en dat zijn ze in dit geval niet. Maar voor die geldstromen ben ik als algemeen directeur straks wel verantwoordelijk. En dat wil ik niet. Ik ben verzorgd opgevoed en dat wil ik graag blijven. Ik wil aan deze lieden en deze manier van zakendoen mijn naam niet verbinden."
0
Donderdag 14 augustus 2014 om 07:48 uur

JB

jamesjones schreef:

Ja maar gaat mij om dat ze hem en wellicht de anderen ook niet kenden en er altijd meningen zijn...
Swansea was op sterven na dood, stond onderaan in de laagste profdivisie in Engeland toen voormalig Swansea jeugdspeler en levenslang fan Hew Jenkins besloot dat het zo niet verder kon.
Met een aantal bevriende relaties als minderheidsaandeelhouders kocht hij de club.
Toen 1 van de bevriende relaties zich op het allerlaatste moment terug trok en Hew snel iemand moest vinden die de op dat ontbrekende paar duizend pond kon ophoesten herinnerde hij zich opeens dat blageurende Haagse mannetje dat hij in Spanje op het strand of in de kroeg was tegengekomen.

Niemand in Swansea kende van Zweeden en niemand kon het ene reet schelen.
Wat hun betreft nam Jenkins, die ze heel goed kenden, de club over, gesteund door een groepje mensen die allemaal kenden, op 1 na.

Vraag me zelfs af als je van Zweeden nu zonder clubstropdas op de tribune in Swan Stadium zou zetten door hoeveel supporters hij dan wordt herkend
0
Woensdag 13 augustus 2014 om 23:30 uur

Nu online

Aad, Kees, troje, haagse chick, Cor-0174, opper, wiegah070, FC Jeff, Ado Vakkie S, Renearmand56, Franky, FFL, Dang3r, kojak1, frans swa, langepino, FC Den Haag! en 217 gasten.

Zoek in shoutbox

Naam:
Tekst:
Vanaf datum: Verwijder datum Kies een datum
Tot en met datum: Verwijder datum Kies een datum

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 266
Volgende pagina

Spelersklassement

De top3:
Juho Kilo Kilian Nikiema Steven van der Sloot

Laatste wedstrijd

Logo FC Volendam Logo ADO Den Haag
1-2
7 februari 2025

Volgende wedstrijd

Logo ADO Den Haag Logo Jong Ajax
14 februari 2025 om 20:00 uur
Bingoal Stadion

Advertentie

Keuken Kampioen Divisie

1 Volendam + 25 - 49
2 Excelsior 24 - 45
3 FC Dordrecht 25 - 44
4 ADO Den Haag 25 - 43
5 Den Bosch + 25 - 42
6 SC Cambuur 24 - 41
7 Graafschap 25 - 40
8 Roda JC 25 - 37
9 FC Emmen 23 - 35
10 Helmond Sp. 24 - 35
11 Telstar 25 - 35
12 FC Eindhoven 25 - 35
13 MVV Maastr. 25 - 30
14 Jong AZ 25 - 30
15 VVV-Venlo 25 - 26
16 TOP Oss 25 - 26
17 Jong Ajax 23 - 24
18 Jong PSV 24 - 21
19 Jong Utrecht 24 - 14
20 Vitesse -27 24 - -5