Club Achter de Duinen

Advertentie

Volg Cadd op X

Volg Cadd op X

Voorspellingen-ranking

Voorspellingen-ranking

ADO-statistieken

ADO-statistieken

Inloggen

Naam / e-mail:
Wachtwoord:

Welkom in de shoutbox, gast

Tag: half

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 457
Volgende pagina

Lex = 60

Schoenmaker aan het woord
woensdag 22 augustus 2007

Lex Schoenmaker is vandaag precies zestig jaar oud. Meer dan veertig jaar maakt de man wiens naam altijd met ADO Den Haag verbonden zal zijn, deel uit van het profvoetbal. Vorig seizoen was hij nog hoofdtrainer in Den Haag, maar dat liep af met degradatie. De meest markante uitspraken van de 60-jarige Schoenmaker op een rij, verzameld door redacteur Dennis Jansen.


‘Ik weet wel dat ik bij ADO altijd het gevoel heb gehad dat ik me voetbaltechnisch niet helemaal kon uitleven.’’
(juni 1971; bij zijn overgang van ADO naar Feyenoord)

,,ADO was een fijne club. Alleen hebben ze me financieel altijd een beetje gefopt.’’
(juni 1971)

,,Ik kan meer incasseren dan vroeger en meer uitdelen als het moet. Wat dat betreft heeft mijn verloofde Corrie veel goed gedaan. Ik ben evenwichtiger geworden.’’
(juni 1971)

,,Ik ben in Rotterdam altijd een Hagenaar gebleven.’’
(juni 1975; Schoenmaker keert van Feyenoord terug bij FC Den Haag)

,,Wat is nou hard? Aadje Kila, toch een schoffelaar eerste klas, die schopte naar alles wat bewoog. Maar als hij in zijn vinger prikte en er kwam een druppeltje bloed uit, viel hij flauw. Ik was geen schoffelaar, maar wat zegt dat nou?’’
(mei 1982)

,,Ik speel een keer tegen Excelsior, ik speelde inderdaad niet best, en wat zie ik, Israel trekt de aandacht van Happel, wijst naar mij en maakt het bekende gebaar van wisselen. Ik kon gaan. Pisnijdig. Niet omdat ik eruit moest, maar omdat Israel dat bepaalde en niet de trainer. In de kleedkamer stikte ik nog van woede. Ik zeg: vieze, vuile, schele baggermolen, we sloegen mekaar zowat voor de oren.’’
(mei 1982; in 2003 maken Rinus Israel en Lex Schoenmaker ADO samen als trainers kampioen in de eerste divisie)

,,Er zullen ongetwijfeld lieden zijn die als ze mij voor het eerst zien, denken: wat een linke blik heeft die kerel in zn ogen en hij is nog chagrijnig ook. Later blijk ik best mee te vallen.’’
(november 1994)

,,Meteen al mijn trainingsspullen in een koffer flikkeren. En bij de eerstvolgende thuiswedstrijd van FC Den Haag in een zetel op de eretribune zitten, grote sigaar in m’n mond, en elke keer hoofdschuddend kritiek op de trainer uitoefenen.’’
(november 1994; Op de vraag wat hij gaat doen als hij in de Postcodeloterij zeven miljoen zou winnen)

,,Ik mis mijn broodje haring.’’
(december 1995; Schoenmaker viert oud en nieuw in Riaad als trainer van Al-Hilal)

,,Martin Jol, Dick Advocaat en ik zijn de enige geschikte bewakers van de voetbalcultuur van ADO Den Haag.’’
(november 2002)

,,Als je de ruimte in Canada en de Emiraten kent en je landt op Schiphol dan is het net of je een sleutelgat in rijdt.’’
(mei 2003)

,,Ik was redelijk modebewust toen. Ik had een Puch en een marinejasje met zes of acht knopen. (…) Ik hou van mooie dingen. Het gaat mij niet om de duurte, maar ik vind het (horloge) een mooi sieraad voor een man. Of hij nou Vierling heet of Breitling, dat is mij om het even.
(mei 2003)

,,Als ik in de spiegel kijk, zie ik die barst ook wel, maar van binnen ben ik niet veranderd.’’
(mei 2003)

,,Als man zijnde lees ik ook niet altijd in oude boeken. Maar kijken is anders dan alles op het spel zetten.’’
(mei 2003; over vrouwen)

,,Met trainers is het net als met wijn. Hoe ouder hoe beter. Alleen als je een goedkoop wijntje neemt, wordt het snel zuur.’’
(mei 2003)

,,ADO Den Haag is geen gemakkelijke club. Ja, als het goed gaat. Dan wel.’’
(juni 2003)

,,Met te vroeg geboren kinderen loopt het vaak ook goed af.’’
(juni 2003; Schoenmaker op de vraag of de promotie te vroeg komt)

,,ADO Den Haag en verliezen gaan niet goed samen. Dan is het hier normaal gesproken hommeles.’’
(augustus 2003)

,,Als wij een paar keer op rij verliezen, zijn we net aangeschoten wild. Dan zie je de gieren al van verre komen aanfladderen.’’
(augustus 2003)

,,Ik ben niet alleen de grappenmaker, hoor. Anders was ik wel trainer geworden van de Klokkentorense Boys.’’
(november 2006)

,,Misschien heeft de bestorming van het veld door de supporters de knop omgezet. Nou, als dat het euvel zou zijn, zou ik die gasten elke week het veld op laten komen.’’
(december 2006)

,,Er zijn zóveel trainers die denken dat ze het allemaal zo goed weten. Die hebben vaak een betere achtergrond dan ik omdat ze gymdocent zijn met voetbal als differentiatie of zoiets.’’
(januari 2007)

,,Het is niet meer twee voor twaalf, niet vijf over twaalf, maar misschien wel kwart over twaalf. Of half één.’’
(maart 2007; ADO staat op degraderen)

,,Als we nu degradatie ontlopen, zou me dat meer voldoening geven dan de Europa Cup die ik ooit won.’’
(maart 2007; ADO staat op degraderen)

,,Ove Kindvall was buitencategorie, de Tourmalet. Daarna kwam de categorie waartoe ik behoorde.’’
(mei 2007)

,,Ik word nooit meer hoofdtrainer van ADO Den Haag.’’
(mei 2007)

Bronnen: Algemeen Dagblad, Haagsche Courant, Nummer 14, Sportweek, De Volkskrant, Voetbal International.
0
Donderdag 23 augustus 2007 om 15:05 uur

Edwin

Aad schreef:

Buiten het voetbal (niet best maar ..... ik ben van huis uit een optimist) had er meer de P in over het parkeren op P4. Een gigantische chaos bij na de wedstrijd. Een half uur sukkelen in een rijtje tot je op de openbare weg was. En daar gaan ze 8 euro voor vragen !!!!!!!
Daarom, Roberto, je bent een wereldgozer. Nogmaals: Bedankt.
En dat half uurtje wordt nog langer als je bij het uitrijden moet gaan betalen. Gepast graag...., nee van €20 heb ik niet terug..... enz.
0
Zondag 19 augustus 2007 om 18:02 uur

Aad

Buiten het voetbal (niet best maar ..... ik ben van huis uit een optimist) had er meer de P in over het parkeren op P4. Een gigantische chaos bij na de wedstrijd. Een half uur sukkelen in een rijtje tot je op de openbare weg was. En daar gaan ze 8 euro voor vragen !!!!!!!
Daarom, Roberto, je bent een wereldgozer. Nogmaals: Bedankt.
0
Zondag 19 augustus 2007 om 17:59 uur

<FCDH>

ADO Den Haag verliest eerste wedstrijd Jupiler League
Vrijdag 10 augustus 22:03 - Jasper Wiss
Jupiler League - Vooraf aan de start van de Jupiler League werd ADO Den Haag door iedere coach getipt voor de nieuwe kampioen. Ook Den Haag-coach Wiljan Vloet deed mee met het ophemelen van zijn team door aan de vooravond van de start van de competitie te stellen dat ADO maar één doel heeft. Kampioen worden. Met die druk konden de spelers van ADO kennelijk niet leven, want de Residentieclub ging in de eerste de beste wedstrijd onderuit. In Maastricht werd met 2-1 verloren van MVV.

De Hagenaren stonden al vroeg tegen een 2-0 achterstand aan te kijken. Gunter Thiebaut was de gevierde man aan de kant van MVV. De Belg, deze zomer overgekomen van Zulte Waregem, scoorde in zijn officiële debuutwedstrijd twee maal. Na twee minuten was het voor het eerst raak voor de Maastrichtenaren. Nauwelijks een kwartier later prikte de spits zijn tweede doelpunt binnen.

Na ongeveer een half uur spelen deed ADO Den Haag nog wat terug in de naam van Hans van de Haar. De spits nam in de 29e minuut de aansluitingstreffer voor zijn rekening. De verliespartij van het team van Wiljan Vloet is een behoorlijke tegenvaller.

Ook in de volgende twee speelronden krijgt Den Haag het lastig. Volgende week is RBC Roosendaal de opponent en de week daarop moet het op bezoek bij mede-degradant RKC Waalwijk.
0
Vrijdag 10 augustus 2007 om 22:15 uur

northy

old firm schreef:

Bijna alles wat "supporter" schijf slaat nergens op!

Dat je het uberhaupt nog leest.
Lijkt me trouwens leuk als je voor je stoel staat en je krijgt een sv.
Ik heb zaterdag op vakkie M een half uur gestaan tijdens de wedstrijd,dus dat word de postbus in de gaten houden.

0
Woensdag 1 augustus 2007 om 18:46 uur

kojak1

Lydia schreef:

Dank jullie voor jullie ondersteunende woorden.
Ik leef nog, en hoe!!! Mijn innerlijk is altijd levend en dat optimisme gaat er niet uit.
Ik zei al eerder: de koffie bij de duivel is niet te pruimen. Ik drink liever hier mijn eigen gezette koffie!!! Hahaha
hallo lydia,ook ik ben geweest,zat met aad en leisenveen op de tribune.dit was niet alleen kippenvel maar bij mij kwam alles eruit.het filpje met de ooievaar vliegend van af het zuiderpark naar nieuwe stadion tot en met de fam.mansveld.aad en ik konden het niet droog houden,staan we als twee ouwetjes te janken stiekem.maar dit was ado.nu over jou.ik hoop dat alles straks weer een beetje beter gaat met je,ik zal je steunen,zoals jij mij gesteund heb het laatste half jaar.mijn gedachten gaan ook naar jou uit,daar kan je op rekenen.en als het er een keer van komt,gaan we een bakkie doen met de shoutbox fans.je kan me mailen als het zover is.en ik hoop snel.sjaak herp zong eens,maar een man mag niet huilen,nou ik wel.
0
Zondag 29 juli 2007 om 11:30 uur

Advertentie

Live

Opening ADO Den Haag stadion op Radio en TV West
De regionale omroep Radio West doet zaterdag (28 juli) vanaf half vijf live verslag van de festiviteiten rond de opening van het nieuwe ADO Den Haag stadion en de openingswedstrijd. TV West zendt op zondagavond een special van de opening van het stadion uit.

Op zondagavond brengt TV West Sport vanaf 19.10 uur de hoogtepunten van de openingsdag in beeld. Hierin is een uitgebreid verslag te zien van de openingswedstrijd en beelden van de festiviteiten.
0
Vrijdag 27 juli 2007 om 09:08 uur

Go Ahead Eagles-Ajax gestaakt na rellen

Wat een feest had moeten worden, eindigde in een bittere teleurstelling. Het oefenduel tussen Go Ahead Eagles en Ajax moest vanwege supportersrellen worden gestaakt.
In een uitverkochte Adelaarshorst sloeg de vlam na een half uur spelen in de pan. Nadat Klaas-Jan Huntelaar de gasten op een 1-0 voorsprong had gezet, braken er rellen uit op de tribunes in Deventer.

Na een afkoelingsperiode besloot scheidsrechter Dick Jol dat er niet meer verder gespeeld zou worden. Ook het restant van de Open Dag bij Go Ahead Eagles werd afgelast.

Het weerzien van Ajax-coach Henk ten Cate met zijn oude club werd derhalve niet het feest waar op was gehoopt. Ten Cate was in het verleden zowel als speler en als trainer actief in de Adelaarshorst.
0
Zaterdag 21 juli 2007 om 18:27 uur

ouwe garde

eindelijk positief nieuws.vanmiddag maar eens gaan bellen met onze ado medewerkers.eens gevraagd na het nieuws van gisteren dat jan en alleman naar binnen mag tijdens de opening,hoe dit zit met onze en mijn twee adokids.ik vroeg hoe de opening er voor deze bijna 1000 leden uit gaat zien.daar was volgens deze medewerker nog niet over nagedacht.ik vroeg hem hoe dit mogelijk was .geen open dag,geen uitnodeging voor de opening deze doelgroep is dus gewoon vergeten.na enige discusie over het rijlen en zijlen ging hij toch bekijken of er wat gedaan kan worden.  en ja hoor om half zeven een mailtje van de adokids dat ze worden uitgenodigt voor de opening samen met een begeleider.hoe is het mogelijk je moet ze schijnbaar wakker schudden voor ze over hun eigen fans (de kleintjes dan)gaan na denken en er iets positiefs mee doen.ik hoop dat iedereen met een adokid een mail heeft gekregen en laten we dit toch maar als eenpluspunt zien waarvan ik hoop dat er nog eenpaar volgen.ik blijf dit bestuur toch nog kritisch volgen want met een hoop maatregelen ben ik het niet eens,maar we boeken vooruitgang.aan alle fans fcdh for ever .we never surrender!!!!!!!!!!!
0
Vrijdag 20 juli 2007 om 20:49 uur

Vincent64

old firm schreef:

Ben niet alleen hier aan het "zeiken",maar laat overal horen hoe het nu eigenlijk zit,bv stuur trouw iedere dag een mailtje naar het bestuur dat ik het er nog steeds niet eens mee ben,van mij alleen liggen ze er niet wakker van,als dit er dadelijk honderden zijn(hoop ik) misschien wel.Laat in ieder geval weten dat er mensen zijn die er misselijk van worden!

Heb je gelijk de reden waarom ik hier m`n verhaal doe, iedere supporter die ik hier kan overtuigen is er een!
Duidelijk.
Laatste jaren zat ik op B. woon in vlissingen en ben 2 keer voor een half uur naar ado gereden en 1 keer mocht ik helemaal niet komen.
nieuw stadion, nieuwe kansen. Ik ben ook helemaal klaar met de redenatie dat het allemaal wel meevalt, kijk eens naar anderse clubs wat die doen, kijk eens naar de maatschappij en meer van dat soort excuses voor eigen gedrag (bedoel ik niet direct jou mee  voor de duidelijkheid)
Ik ben het met elke actie om dit te voorkomen bij voorbaat eens, ook al betekend dat dat ik er iets voor in moet leveren. Vind het een geweldig stadion en ik denk dat er geen slechte plekken zijn. 
Wilde ook graag mee in het midden zitten, maar gezien mijn leeftijd en desintresse van mijn zoon niet haalbaar.Maar ik wil er wel gewoon bij zijn. bestuur zijn slechts passanten , de club is van jou en mij.
Moeten hier even doorheen en dan zijn we klaar voor die uefa cup finale met die hele pers-tribune vol:_)))
0
Vrijdag 20 juli 2007 om 19:46 uur

Nu online

MichelAdamsMatje, Aad, Sapperderflap, ADOZoetermeer, Heino, Kees, CashD070, tjapi01 en 266 gasten.

Zoek in shoutbox

Naam:
Tekst:
Vanaf datum: Verwijder datum Kies een datum
Tot en met datum: Verwijder datum Kies een datum

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 457
Volgende pagina

Spelersklassement

De top3:
Juho Kilo Kilian Nikiema Steven van der Sloot

Laatste wedstrijd

Logo FC Volendam Logo ADO Den Haag
1-2
7 februari 2025

Volgende wedstrijd

Logo ADO Den Haag Logo Jong Ajax
14 februari 2025 om 20:00 uur
Bingoal Stadion

Advertentie

Keuken Kampioen Divisie

1 Volendam + 25 - 49
2 Excelsior 25 - 45
3 SC Cambuur 25 - 44
4 FC Dordrecht 25 - 44
5 ADO Den Haag 25 - 43
6 Den Bosch + 25 - 42
7 Graafschap 25 - 40
8 Roda JC 25 - 37
9 FC Emmen 24 - 35
10 Helmond Sp. 24 - 35
11 Telstar 25 - 35
12 FC Eindhoven 25 - 35
13 MVV Maastr. 25 - 30
14 Jong AZ 25 - 30
15 Jong Ajax 24 - 27
16 VVV-Venlo 25 - 26
17 TOP Oss 25 - 26
18 Jong PSV 25 - 21
19 Jong Utrecht 24 - 14
20 Vitesse -27 25 - -2