Club Achter de Duinen

Advertentie

Volg Cadd op X

Volg Cadd op X

Voorspellingen-ranking

Voorspellingen-ranking

ADO-statistieken

ADO-statistieken

Inloggen

Naam / e-mail:
Wachtwoord:

Welkom in de shoutbox, gast

Tag: vol

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 544
Volgende pagina

vince

<FCDH> schreef:

eindhoven staat laaste maar we mogen ze niet onderschatten vitesse hebben ze als is uit de beker gespeeld maar ze moeten er gewoon volop gaan maandag
Hopelijk is janmaat weer snel beter.
Beginnen met knopper (ipv schwiebe en hoogendorp(ipv immers) en inderdaad vol er tegen aan!.
0
Zondag 9 maart 2008 om 13:52 uur

bulldog

ado moet terug naar af 

bron ad

DEN HAAG - Mark van der Kallen heeft gesproken. De redder van ADO Den Haag laat aan duidelijkheid niets te wensen over: De voetbalclub moet terug naar af. Een analyse.
 
Tot voor drie maanden geleden stond de Rijswijkse zakenman aan de zijlijn. Sinds hij de club uit sociaal maatschappelijk oogpunt de helpende hand toestak, zit hij er middenin. Hij schoot acht ton voor toen de kas plotseling leeg was en is nu bereid acht miljoen te investeren om ADO Den Haag er bovenop te helpen. Op voorwaarde dat er een crediteurenakkoord komt. Zo ver is het nog niet. Het akkoord heeft nog veel voeten in de aarde. Vooral voor de sponsors onder de crediteuren is het een hard gelag om eerst zeventig procent van hun vordering in te leveren en vervolgens weer te worden gevraagd een sponsorbedrag neer te tellen.

De aimabele Van der Kallen staat bekend als een keiharde zakenman die dito beslissingen niet schuwt. In dat licht bezien komt de Rijswijker op tijd, nét op tijd. ADO Den Haag heeft behoefte aan een sterke man.

Met zijn opmerkingen dat met het verleden rigoureus wordt gebroken, laat hij zien niet alleen goed op de hoogte te zijn. Hij legt hij de vinger meteen op de zere plek. „Iedereen heeft te veel in zijn eigen kringetje vertoefd,” zei hij in een interview in deze krant.

Hij voegde er en passant aan toe dat de macht ligt bij de mensen in functie: directie en raad van commissarissen. Hij durfde ook man en paard te noemen: met de invloed van Rob Jansen en John van Ringelenstein moet het afgelopen zijn. „Ik ken de verhalen,” zei hij.

De verhalen over Jansen en Van Ringelenstein, dat zij op de achtergrond aan de touwtjes trokken, zijn eigenlijk altijd verhalen gebleven. Verhalen aan de bar, praatjes langs het voetbalveld, geruchten.

Geen mens zei het de laatste jaren zo hardop als Van der Kallen die meteen met een voorbeeld kwam: de eenmansactie van Jansen die aankondigde dat Dick Advocaat technisch adviseur zou worden. Een actie die als laatste stuiptrekking richting de macht werd gezien. Van der Kallen gelooft wel oprecht, en terecht, dat zowel Jansen als Van Ringelenstein het beste voor heeft met de club. Het bewijs ligt er bovendien: beiden hebben nog geld te goed van de club (lees: Stichting Stadion Ontwikkeling) die zij in de jaren negentig redden. Sindsdien ging ADO Den Haag omhoog, maar ook weer omlaag. De vele petten die Van Ringelenstein sindsdien droeg, als voorzitter van de NV, lid van de SSO en raad van commissarissen- wekte bevreemding. De zogenaamde dubbelrol van Jansen als spelersmakelaar én adviseur van de raad van commissarissen idem dito. Van der Kallen is duidelijk: zij hebben hun kans gehad. De Rijswijker wil schoon schip maken.

De nieuwe raad van commissarissen, in oktober 2007 aangesteld, is niets te verwijten, vindt hij. Toch is één man ‘gewoon blijven zitten in de raad: Rob Reijenga. Dat mag op z’n minst vreemd worden genoemd. Ook deze clubvertegenwoordiger, verzot op het pluche, is namelijk verantwoordelijk voor de chaos bij ADO Den Haag. Het handige gegeven dat Reijenga zo’n beetje alle regeltjes van de KNVB uit zijn hoofd weet, mag geen reden zijn om aan te blijven. Schoon schip is schoon schip.

Van der Kallen zit vol met idealen. ADO Den Haag-thuis moet een avondje uit worden. Het stadion toegankelijker en gastvrijer. En de club moet een Haagser én menselijker gezicht krijgen.

Wat dat laatste betreft is er veel terreinwinst te boeken. Alleen al de manier waarop het reddingsplan bekend werd gemaakt, was van de knulligheid van een amateurclub. De persconferentie stond al in de steigers toen even was vergeten de gemeenteraad in te lichten. Een dag later werd het reddingsplan bekend gemaakt op een bijeenkomst met de nodige toeters en bellen.

Klein slordigheidje: de crediteuren waren niet ingelicht. Menselijker was geweest eerst de schuldeisers even op de hoogte te stellen. Even een belletje te plegen of langs gaan. Die persconferentie kon nog wel een paar dagen wachten. 

De mensen die nog geld te goed hebben, verdienen dat respect. Nu lazen ze het uit de krant of uit hun brief van TRIP Advocaten. ADO Den Haag is gered, maar o ja, er moet nog een crediteurenakkoord komen. ADO Den Haag is terug bij af. Daar past een hoge mate van bescheidenheid. Het wordt tijd dat de verantwoordelijke mensen dat gaan inzien.
0
Zaterdag 8 maart 2008 om 17:21 uur

jajoh

Tranen schieten in m`n ogen..... hebben we dan eindelijk iemand aan het roer die het snapt??? Vooral het zinnetje over die persoon met een tennisbal in z`n keel deed mij goed......Zou hij hiermee misschien iemand een sneer geven :-)

ADO’s redder
Door DENNIS JANSEN en JAN WILLEM VAN DE WAL

DEN HAAG/DELFT - Idealisten bestaan nog. Mark van der Kallen (47) heeft ADO Den Haag gered van de ondergang. De Rijswijkse zakenman steekt acht miljoen euro in de noodlijdende voetbalclub. Zijn motivatie: de club vervult een belangrijke sociaal-maatschappelijke functie in de regio. „Mensen gaan straks vechten om een kaartje voor ADO Den Haag."

Mark van der Kallen: `Ik wil een organisatie neerzetten waarin directie en commissarissen het beleid maken.` FOTO FRANK JANSEN
Midden in het gesprek in het stijlvolle bedrijfspand van Thieme GrafiMedia Groep piept de mobiel van Mark van der Kallen. De Rijswijker pakt op, leest het sms`je en tovert een grijns op zijn gezicht. "Of ik een stoeltje kan regelen voor het duel van ADO Den Haag vrijdag."

Hoe snel kan het gaan. Wie drie maanden geleden de naam Mark van der Kallen op Google intikte, ontdekte nergens een link met ADO Den Haag. Sinds hij in december vorig jaar de noodlijdende club te hulp schoot door onmiddellijk acht ton voor te schieten, ziet zijn leven er een stuk groengeler uit. De actie was niet eenmalig voor de redder van ADO Den Haag, maar bleek het voorspel van een innige samenwerking, waarvan de contouren sinds twee weken zichtbaarder worden.

ADO Den Haag en Van der Kallen gaan in zee met elkaar op voorwaarde dat er een crediteurenakkoord komt en er flink wordt gesaneerd. Kosten: acht miljoen euro. Anoniem door het leven gaat niet meer. "Mijn zoon belde me gisteren nog op. Pa, zei hij, wat heb ik nou gelezen? Heb je Wetzel vastgelegd?"

Van der Kallen werd 47 jaar geleden geboren in Den Haag en woont sindsdien in Rijswijk. Hij voetbalde eerst bij Rijswijk en later bij Semper Altius en maakte ondertussen carrière. Zijn kracht: het overnemen van bedrijven, al dan niet in nood en deze weer gezond maken: uitgeverijen, drukkerijen en autobedrijven. Eén van de grootste deals: de overname van de Riva Opel-garages in 1993. "Daar zag niemand nog wat in. Ik wist bij wijze van spreken net wat een rijbewijs was, maar kon wel een beetje rekenen."

Nu is Van der Kallen directeur van Thieme GrafiMedia Groep, één van de grootste spelers op de Nederlandse grafimediamarkt. Een link naar de voetballerij is lastig te leggen, maar ADO Den Haag heeft altijd zijn belangstelling gehad. Glimlachend: "Ik ben niet zo`n klassieke supporter van Midden-Noord, maar ADO heeft altijd een bepaalde emotie bij me opgeroepen."

Om er meteen aan toe te voegen `wel iets met de fans van ADO te hebben`. "De problemen worden zwaar overdreven. Is het erger bij ADO Den Haag dan bij Feyenoord of Ajax? Welnee. Er wordt zo krampachtig over gedaan. Goed, ze stonden op het veld, maar verder? En dan schilderen ze in Amsterdam het beeldje van André Hazes groengeel. Gewoon een stukje Haagse humor."

Hij ergerde zich de laatste jaren flink aan de negatieve sfeer die er rond ADO Den Haag hangt. "Die ergernis motiveert juist om er een positieve sfeer van te maken," zegt Van der Kallen. Hoe idealistisch - bijna surrealistisch - het ook klinkt: voor de zakenman staat de sociaal-maatschappelijke functie van de club hoog in het vaandel. "Er is alles aan gedaan om zo`n stadion neer te zetten. Nu staat het er en is de club bijna failliet. Een bizarre situatie."

Toch blijft de vraag overeind waarom de zakenman acht miljoen euro in een zieltogende voetbalclub stopt. "En niet zonder risico," verduidelijkt hij. "Kijk, als je dertig bent, wil je carrière maken. Wil je scoren. Als je 47 bent, worden andere dingen belangrijker. Toen kon ik dat ook financieel niet regelen. Er is meer in het leven dan zakendoen. Je gaat meer tijd besteden aan maatschappelijk relevante projecten."

Hoe clichématig: hij ziet de uitdaging. "Volgend jaar zal ADO nog verlies lijden, maar daarna moet er een stijgende lijn komen. Het is wel de bedoeling dat van die acht miljoen op den duur een deel wordt afgelost, maar het kan ook zo zijn dat er verlies uit komt. Het zij zo."

Mensen, ook in zijn nabijheid, verklaarden hem voor gek. "Het is duidelijk dat dat niet zonder slag of stoot zal gaan. De club is al begonnen met saneren. Een heel nare situatie. Ook daar bemoei ik me niet mee, maar ik besef heel goed dat mensen een groot offer moeten brengen. Net als de crediteuren. Iedereen zal mee moeten doen, alles in het belang van de club."

De club moet met een schone lei beginnen. "Iedereen heeft te lang in zijn eigen kringetje vertoefd. Ik hoor ook de verhalen van Rob Jansen en John van Ringelenstein en de macht die zij op de achtergrond zouden hebben gehad. Maar dat is voorbij. Je krijgt alleen iets te vertellen als je een functie hebt. De regie moet in handen zijn van een stevige directie. De raad van commissarissen, pas in functie vanaf oktober 2007, houdt toezicht, maar zal zich de komende tijd wel met een nieuw beleidsplan bemoeien. Gezien de plannen voor de toekomst is een beperkt aantal nieuwe mensen in de operatie nodig. Daarnaast zal een fors beroep gedaan worden op vrijwilligers. Met het verleden moeten we breken," aldus Van der Kallen, die in april wil toetreden tot de raad van commissarissen, als de sanering en herfinanciering geslaagd zijn.

Overigens verbaasde hij zich wel over de Dick Advocaat-klucht. Opeens was er het bericht dat Advocaat technisch adviseur zou worden. Van der Kallen: "Een eenmansactie van Rob Jansen, ongetwijfeld goed bedoeld. Niemand bij de club was op de hoogte. Maar ik weet dat Jansen een groengeel hart heeft. Hij is ook bereid geld in ADO te steken. Dat kun je alleen maar toejuichen, maar met geld koop je geen exclusieve zeggenschap. Ik ga straks niets in mijn eentje bepalen. Ik wil geen Dirk Scheringa-rol. Bij ADO zal gewerkt moeten worden in het model dat directie en commissarissen het beleid bepalen. Het onlangs bij Ajax verschenen rapport trekt dezelfde conclusie voor de toekomst."

"Mensen bij ADO moeten niet meer achteruitkijken," zegt Van der Kallen, die bruist van de ideeën. "Nu staat het stadion 200 dagen van het jaar leeg. Daar is veel meer uit te halen. Denk aan congressen en trouwpartijen. De locatie is perfect. De businessclub van De Graafschap is uitgegroeid naar 500 leden die allen 5000 euro neertellen. In Doetinchem, of all places. Dan denk ik: zijn wij niet iets vergeten in een regio met een miljoen inwoners?"

"Het stadion lijkt wel een fort. Het moet veel klantvriendelijker worden. Het liefst haal ik dat hele veiligheidssysteem van drie miljoen eruit. ADO Den Haag moet een avondje-uit worden. Mensen houden van gezelligheid. Het moet een feest worden. Bestuur moet in gesprek blijven met de fans en ze wel degelijk serieus nemen. Of denk je dat het helpt dat een bestuur met een tennisbal in zijn keel de fans toespreekt?"

Van der Kallen verwacht dat binnen een paar jaar een aantal grote bedrijven interesse zullen tonen in ADO Den Haag. "Het is nooit mijn bedoeling geweest om dit alleen te doen, maar bedrijven hebben de mond vol van de maatschappelijke betrokkenheid. Laat het maar zien. Maar ik besef dat ADO wel eerst zélf veel moet laten zien. Er is nog een lange weg te gaan. Maar ik denk dat mensen straks vechten om een kaartje voor ADO Den Haag
0
Donderdag 6 maart 2008 om 15:00 uur

vince

northy schreef:

Ik niet,vind het een griezel.

Net zo`n griezel als al die mensen die hun mond vol hebben van ado, maar nog nooit in het nieuwe stadion zijn geweest?

Ik ken hem verder niet, jij wel?



0
Dinsdag 4 maart 2008 om 04:09 uur

kees

Ooievaar schreef:

Ala ik jou was zou ik een groot spandoek maken met de tekst: Rob Jansen, Ringeling en de Boer moeten blijven!!!
draaikont,een paar berichten geleden was je nog vol van jansen dat hij advocaat terug gehaald had.je bent en blijft een eikel als je jou reacties leest,niemand snapt ze nog.remy.
0
Donderdag 28 februari 2008 om 10:55 uur

wim

heel de noord tribune zat vol
0
Dinsdag 26 februari 2008 om 22:14 uur

marcellino

kikoman schreef:

AMEN
mensen dat het voetbal niet om aan te zien was wisten we al na drie wedstrijden in de competitie.
dat het elftal een goede midden moter is is ook duidelijk.

maar ik heb een flauw vermoeden dat mensen hier denken nu den haag gered is dat ze zakken vol geld hebben om een ploeg neer te zetten die volgend jaar of dit jaar nog eventjes doorlopen naar de eredivisie.

Waar halen jullie ineens deze gedachten vandaan.
den haag was bijna faillet omdat ze boven hun stand begroten.

volgend jaar gaat de begroting met 4 a 5 miljoen naar beneden.nog niet slecht maar dan heb je nog drie ploegen die ook met deze begroting werkt en dan heb ik de ploegen die gaan degraderen min excelsior nog niet mee gerekend.

We zijn eigenlijk een tweede fortuna geworden en promoveren  is mee genomen maar daar is het beleid niet op afgesteld binnen vijf jaar vanaf 22-02-2008.

Of we houden op met zeiken en spekken de kas zodat ze misschien eerder kunnen realiceren wat wij graag willen.
of je moet gewoon genoegen nemen met een plek bij de eerste 8 met soms een uitschieter,kan je dat niet dan moet je er maar over denken om naar 010 of 020 te gaan ben je verzekerd van eredivisie voetbal en bij de eerst 8 plaatsen.

jesus hebben we nog niks geleerd!!! 
0
Zaterdag 23 februari 2008 om 00:10 uur

Frans


ADO DEN HAAG - FC OMNIWORLD

NIEMAND INTERESSE IN 2 GRATIS KAARTEN ???

GEEF JE EMAIL-ADRES E/O JE 06-NUMMER
DE EERST HEEFT DE KAARTEN !!!

GROETEN FRANS

STADION MOET VOL(LER) !!!!!
KOM OP HAGENEZEN STEUNEN DIE PLOEG !!!!!
0
Vrijdag 22 februari 2008 om 17:51 uur

Advertentie

Frans

Max schreef:

Hebben ze je e-mailadres dan?

2 GRATIS KAARTEN VOOR VANAVOND !!!!!

Nee ze kunnen hun eigen email-adres opgeven of hun 06-nummer, dan neem ik contact op bij de eerste !

STADION MOET VOL !!!
0
Vrijdag 22 februari 2008 om 17:43 uur

Frans

ADO DEN HAAG - FC OMNIWORLD

Wie kan ik verblijden met 2 kaarten voor vanavond
( Je kan dan zonder club-card !! )
Tribune :  Zuiderpark Corner Vak E

Stadion moet lekker vol !!!

Interesse mail even !

Groeten Frans

0
Vrijdag 22 februari 2008 om 17:25 uur

Nu online

Law, Wahter, Max, FC Den Haag!, MichelAdamsMatje, James, pajam, Dannyy, Huge, fcdh-denhaag, Alle ballen op Jort, BigMac en 316 gasten.

Zoek in shoutbox

Naam:
Tekst:
Vanaf datum: Verwijder datum Kies een datum
Tot en met datum: Verwijder datum Kies een datum

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 544
Volgende pagina

Spelersklassement

De top3:
Juho Kilo Kilian Nikiema Matteo Waem

Laatste wedstrijd

Logo De Graafschap Logo ADO Den Haag
1-2
3 februari 2025

Volgende wedstrijd

Logo FC Volendam Logo ADO Den Haag
7 februari 2025 om 20:00 uur
Kras Stadion, Volendam

Advertentie

Keuken Kampioen Divisie

1 Volendam + 24 - 49
2 Excelsior 24 - 45
3 Den Bosch + 24 - 42
4 FC Dordrecht 24 - 41
5 SC Cambuur 24 - 41
6 ADO Den Haag 24 - 40
7 Graafschap 24 - 37
8 Roda JC 24 - 36
9 FC Emmen 23 - 35
10 Helmond Sp. 23 - 35
11 Telstar 24 - 32
12 FC Eindhoven 24 - 32
13 MVV Maastr. 24 - 29
14 Jong AZ 24 - 29
15 TOP Oss 24 - 26
16 VVV-Venlo 24 - 25
17 Jong Ajax 23 - 24
18 Jong PSV 24 - 21
19 Jong Utrecht 23 - 14
20 Vitesse -27 24 - -5