Club Achter de Duinen

Advertentie

Volg Cadd op X

Volg Cadd op X

Voorspellingen-ranking

Voorspellingen-ranking

ADO-statistieken

ADO-statistieken

Inloggen

Naam / e-mail:
Wachtwoord:

Welkom in de shoutbox, gast

Tag: hopen

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 550
Volgende pagina

wdr

1905 schreef:

Kees verhuist binnenkort naar de Steijnlaan.
De Beresteijn laan om preciezer te zijn...

Hopen dat Maurice nog even niet een andere club gaat trainen, want dan zijn wij hier een gewaardeerd en vooraanstaande shouter kwijt.
0
Donderdag 20 februari 2014 om 11:56 uur

ADODENHAAG

Ferdy schreef:

Ik schrijf niks over doorpakken, ik heb het over de mindere kwaliteit van Steijn tov vd Brom.
Steijn was toen n goedkope en uiteindelijk slechte oplossing. Er had best n meer ervaren trainer kunnen komen. En dat tonnetje extra was er echt wel hoor.




Vergeleken bv. Eagles, Roda, RKC hebben wij veel aantrekkelijkere begrotingen.

Roda bijvoorbeeld speelt echt met zijn leven, als die degraderen moeten ze maar hopen dat dragende sponsors blijven bestaan anders lopen ze echt tegen faillisement aan. NAC, Utrecht en wij hebben ook al in die fase gezeten. En als je zo dicht tegen het randje zit als Roda dan kan je het echt niet permitteren om te degraderen.

Moraal van het verhaal: niet degraderen!
0
Woensdag 19 februari 2014 om 16:21 uur

<FCDH>

tim_b schreef:

yeah... laat het nu allemaal mee zitten... we pakken go ahead, en naderen hun op 1 punt... we raken uit de onderste regionen en fraser zet komende week koers naar het linkerrijtje...

come on den haag!
Laten we het hopen
0
Dinsdag 18 februari 2014 om 19:30 uur

rh_vakm

Hieronder een artikel over onze club die ik zojuist op www.indehekken.net (aanrader deze site trouwens) tegenkwam.

-----------------------

Een volksclub in verval
17 FEBRUARI 2014 | DOOR JEROEN DE REGT | ACTUEEL


Het rommelt in Den Haag. Nou doet het dat vaker wel dan niet, dus we kijken er niet echt van op: de laatste plaats in de Eredivisie, en het vertoonde voetbal laat de nachtmerrie der degradatie steeds nadrukkelijker langskomen achter de duinen. Op zich is dat niet heel ongewoon; ik heb als fan van ADO Den Haag die situatie wel vaker meegemaakt. Maar nu is het echt menens: het is crisis. En niet alleen een puntencrisis of goalcrisis. Een onvervalste identiteitscrisis raakt het roemruchte ADO Den Haag als nooit tevoren.


Wanorde
ADO Den Haag staat voor heel veel dingen. Voor Aad Mansveld, Harry van der Laan, Lex Schoenmaker, en al die andere grote namen die het rood-groen, en later groengeel droegen op het veld. ADO staat ook voor een fanatieke aanhang die wel eens de grens opzoekt, voor onbeperkte vechtlust, en voor soms onrealistisch hoge verwachtingen. De geschiedenis en reputatie maken ADO Den Haag tot een van de roemruchte clubs van het land, iets om ondanks alles trots op te zijn.

Maar trots zijn op ‘mijn’ club gaat de laatste jaren steeds moeilijker. Natuurlijk is clubliefde voor het leven, en een groengeel hart verdwijnt nooit. Maar de wanorde die sinds een aantal jaar plaatsvindt brengt het voortbestaan van dat wat de club zo uniek maakt in de problemen.

De problemen begonnen eigenlijk al met de realisatie van het huidige Kyocera Stadion, als vervanging van het prachtige oude Zuiderpark. De gemeente Den Haag zag wel wat in een nieuw en hypermodern onderkomen, bij de ingang van de stad waar de A4 en A12 samenkomen. De zilveren diamant moest een niet te missen object worden, wat zou staan voor de vooruitstrevendheid van de stad. Dat een klassiek en sfeervol stadion daarvoor na om en nabij de tachtig jaar moest wijken, is bijzaak; dat oude stadion midden in de stad was toch maar onveilig en zorgde voor problemen, zo dachten de beleidsmakers van de hofstad.

Bestuurlijke chaos
De opening van het nieuwe stadion viel samen met een financiële crisis die, niet voor het eerst, het voortbestaan van de club in serieuze problemen bracht. Tegelijk met een aantal bizarre maatregelen voor het publiek die de sfeer verder de vernieling in brachten (denk aan een familietribune op de lange zijde, thuishaven van Midden-Noord), en degradatie naar de Eerste Divisie, stond de club zo ver in het rood dat alleen de rijke Mark van der Kallen de club kon redden. Maar liefst zeven miljoen euro stak hij in de club, om het voortbestaan van ADO Den Haag te garanderen.

Maar die redding, die in eerste instantie een geschenk uit de hemel was, brengt de club nu in grote problemen. Mark wil zijn zeven miljoen natuurlijk een keer terugzien, en houdt als man uit het bedrijfsleven tot die tijd de touwtjes stevig in handen. Officieel heeft hij geen heldere functie (adviseur van dit en dat), maar het is een publiek geheim dat Mark bij bijna alle besluiten het beslissende woord heeft. Een man uit het bedrijfsleven die de volledige gang van zaken bij een voetbalclub onder controle houdt, dat is vragen om problemen.

En dat blijkt: door de bestuurlijke chaos heeft de club de laatste jaren meer algemeen directeuren dan seizoenen versleten, en ook de huidige algemeen directeur (voormalig HTM-topman Piet Jansen) lijkt het niet heel lang meer vol te houden. Recentelijk zijn het door Voetbal International bekend geworden Graydonmannetje, en Rijnsburgse Boys-erelid Cees Driebergen via de achterdeur vertrokken. Hun reden om te vertrekken? De onduidelijke bestuurlijke structuur maakte het voor hen onmogelijk om hun taken op een gewenste manier uit te voeren. Dat mag ieder op een eigen manier interpreteren, maar ik kan niet anders concluderen dat Mark van der Kallen als praktische algemeen directeur ieders werk moeilijk maakt, bewust of onbewust.

Neerwaartse spiraal
Behalve een komen en gaan van algemeen directeuren haken mensen met een clubhart stuk voor stuk af op de mogelijkheid om een functie bij de club te vervullen. Het publiek schreeuwt tot de stembanden kapot zijn om mannen als Martin Jol en Dick Advocaat, mannen van de stad. Maar we weten net zo goed als zijzelf dat de bestuurlijke omstandigheden verre van ideaal zijn, en haken daarom stuk voor stuk af. Met het gedwongen vertrek van Maurice Steijn, ADO-liefhebber in hart en nieren, verdwijnt weer een man van de stad en van de club. Ook de al dertig jaar bij de club actief zijnde materiaalman André van Es moest vertrekken. Daarop hield commercieel directeur Richard Knopper (oud-speler) het zelf voor gezien, waarna in de wandelgangen wordt gesproken over het vertrek van enkele sponsoren: zij hebben geen vertrouwen meer in de huidige gang van zaken. Een neerwaartse spiraal is ingezet.

Maar wanneer eindigen de problemen? Niet zolang de club nog geld schuldig is aan Mark van der Kallen; hij blijft de touwtjes in handen houden tot de zeven miljoen euro’s tot de laatste cent zijn terugbetaald. Met de dreigende degradatie en de nu nog steeds instabiele financiële situatie van de club gaat dat nog wel even duren. Tot die tijd blijft ADO Den Haag dus in handen van zakenlui, en hoeven we niet te rekenen op bestuurlijke stabiliteit.

En de gemeente? Politieke steun is verboden, maar zelfs morele steun hoeven we, ondanks de liefhebberij van voetballiefhebber Richard de Mos, eigenlijk nauwelijks te verwachten. Het WK hockey staat immers voor de deur, dus Den Haag kan komende zomer weer lekker de sportstad uithangen. Dat de lokale betaald voetbalclub, ooit de trots van de stad, nu in ernstige problemen dreigt te komen, deert men weinig: zolang het stadion er staat, is het niet erg welk logo er op prijkt.

Hopen dat het goed komt
De supporters doen ondertussen hun uiterste best om de sfeer zo goed mogelijk te maken, met mooie sfeeracties en aanzienlijk meer gezang dan in eerdere seizoenen. Zoals het vroeger was zal het echter nooit meer worden; supportersinitiatieven worden afgewisseld met clubinitiatieven die de club meer laten lijken op een American Football-franchise: wat cheerleaders en een tweede mascotte (“het vriendinnetje van Storky”) met voetbal te maken hebben is mij onduidelijk.

Het moderne voetbal heeft onverbiddelijk toegeslagen in Den Haag. Laten we hopen dat het ooit weer goed komt.

(Foto met dank aan Club Achter de Duinen)


Jeroen de Regt
0
Maandag 17 februari 2014 om 22:25 uur

Johannes

yesyes schreef:

Wat moet die anders dan? Dan zegt die nee Maurice sorry ik ziet het niet zitten zo. En dan? Dat werkt gewoon niet. Je heb altijd iemand die de keuzes maakt en ik weet wel zeker dat Fraser bepaalde dingen anders zag. Dat is ook niet gek want ieder mens is verschillend en een ieder heeft verschillende gedachtes. Denk eens logisch na dan zal je het wel een beetje begrijpen. Alleen in jou geval gaat dat waarschijnlijk lastig worden.

Het is ook wel heel vreemd dat Fraser nu opeens met een heel andere tactiek op de proppen komt. Een tactiek die ik Steijn in 2.5 jaar nog niet heb zien uitvoeren. Het probleem met steijn is dat hij veelste eigenwijs is en veelste lang vast blijft houden aan ze eigen visie. Helaas was het een totaal verkeerde visie.

Voorbeeldje: Fraser afgelopen zaterdag door Bakker centraal achterin. Iedereen liep bij voorbaat al te janken dat dit een grote fout van Fraser is. Maar uiteindelijk speelt Bakker weer een wereldpartij samen met Wormgoor. Het is maar een klein dingetje. Maar vaak zijn het die kleine dingetjes die een trainer goed maken. Steijn had bijvoorbeeld never nooit een bakker centraal achterin neergezet en had opzeker voor een (voor zijn gevoel) zekerheidje gekozen. Al die keuzes van steijn liggen gewoon veelste vaak voor de hand en zo is de verrassing er vaak ook vanaf. Gewoon een veel te simpele trainer.

Goede tactiek afgelopen zaterdag en je zag duidelijk wat de bedoeling was. Net als tegen vitesse heb ik een Team gezien die weet wat ze willen. Die gedachte heb ik 2,5 jaar niet meer gehad.

Ik heb veel vertrouwen in Fraser!
Hier ben ik het wel mee eens, met als opmerking dat Steijn Bakker heeft laten debuteren en hij heeft hem zelfs centraal achterin opgesteld. Steijn heeft veel ongelukkig dingen gedaan, maar toch ook echt goede dingen.

En achter gesloten deuren had Fräser wel degelijk in discussie moeten gaan met Steijn, vind ik. Het lijkt er op dat hij dat niet echt gedaan heeft, want nu zijn er ineens aanpassingen.

Het lijkt er op dat we nu aan de beterende hand zijn, dus laten we hopen dat dat allemaal waar is en dat we in de komende 4 wedstrijden toch minstens 9 punten pakken. Ik hoop het zo!
0
Maandag 17 februari 2014 om 16:40 uur

ADODENHAAG

H@@GenEES schreef:

Prima opstelling alleen zou ik niet van Duinen er uithalen omdat ik denk dat van Duinen op 40% nog altijd beter is dan Schet op 110%, zelfs na zijn doelpunt.
Precies, Mike komst straks gewoon rustig weer in vorm, Schet zit nu echt op zijn top. Al met al heb je met een fitte selectie een prima selectie. Malone op de middenveld vind ik ook een behoorlijke handicap, het hopen is op Kevin Jansen (aangezien Alberg - Gehrt wellicht te aanvallend is)
0
Maandag 17 februari 2014 om 16:18 uur

Advertentie

ADODENHAAG

1905 schreef:

Nee ik vergelijk niemant, je zegt dat de Korte te klein is.

ps. Denk dat ik de Korte heel wat meer heb zien spelen dan jij.
Als jij hem meer heb zien spelen als mij, weet je dan niet beter dan mij? Je moet zelf wel gezien hebben dat hij op Eredivisieniveau niet in de spits kan spelen.

Als je dat wel denkt prima hoor, en als je gelijk krijgt ook. We hopen allebei hetzelfde en dat is dat die jongen (en andere Haagse jongens) bij onze club kunnen slagen. Je ziet het aan Bakker, die wordt gewoon een vaste kracht op zijn 19e bij ons.
0
Maandag 17 februari 2014 om 13:34 uur

rontberg

Snorkel schreef:

Dan hebben we de bevestiging dat we nog een hoop te verbeteren hebben op het gebied van huurspelers.
Rob Jansen zei het al; we missen voetbalkennis in de top.
Je hoeft geen voetbalkennis te hebben om te begrijpen dat als je een bankzitter bij vvv (van haaren) ophaal je niet de top 8 speler binnen haalt die je club omhoog helpt.
idem voor wildschut,esayas, cabral,gouriyeh etc etc
echte toppers kunnen we niet betalen, met of zonder voetbalkennis.
dus hopen wij dat onze 3e keus b spelers een opleving hebben. dat is ons ado lot.

0
Maandag 17 februari 2014 om 06:35 uur

haagse-Dick

Snorkel schreef:

Dan hebben we de bevestiging dat we nog een hoop te verbeteren hebben op het gebied van huurspelers.
Rob Jansen zei het al; we missen voetbalkennis in de top.
Dan heeft Rob Jansen helemaal gelijk, denk ook dat degene die er nu zitten de voetbalkennis niet binnen willen hengelen omdat ze bang zijn om hun plekkie kwijt te raken. Op elk vlak binnen de club is een hoop te verbeteren, daar moeten we het helaas al heel lang mee doen. Maar ja we hopen ooit.......
0
Maandag 17 februari 2014 om 00:37 uur

Tiberya

nu hopen dat pec gaat winnen
0
Zondag 16 februari 2014 om 12:29 uur

Nu online

Kees, Marcie, ADOZoetermeer, ADO079, Tante Wil, Lellow, GS, Swaber, CashD070 en 291 gasten.

Zoek in shoutbox

Naam:
Tekst:
Vanaf datum: Verwijder datum Kies een datum
Tot en met datum: Verwijder datum Kies een datum

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 550
Volgende pagina

Spelersklassement

De top3:
Juho Kilo Kilian Nikiema Steven van der Sloot

Laatste wedstrijd

Logo ADO Den Haag Logo Jong Ajax
1-0
14 februari 2025

Volgende wedstrijd

Logo MVV Maastricht Logo ADO Den Haag
23 februari 2025 om 16:45 uur
De Geusselt, Maastricht

Advertentie

Keuken Kampioen Divisie

1 Volendam + 26 - 52
2 FC Dordrecht 26 - 47
3 Excelsior 26 - 46
4 ADO Den Haag 26 - 46
5 SC Cambuur 26 - 45
6 Den Bosch + 26 - 42
7 Graafschap 26 - 40
8 Telstar 26 - 38
9 Roda JC 26 - 37
10 Helmond Sp. 25 - 36
11 FC Emmen 25 - 35
12 FC Eindhoven 26 - 35
13 MVV Maastr. 26 - 33
14 Jong AZ 25 - 30
15 Jong Ajax 25 - 27
16 TOP Oss 26 - 27
17 VVV-Venlo 25 - 26
18 Jong PSV 25 - 21
19 Jong Utrecht 24 - 14
20 Vitesse -27 26 - 1