Club Achter de Duinen

Advertentie

Volg Cadd op X

Volg Cadd op X

Voorspellingen-ranking

Voorspellingen-ranking

ADO-statistieken

ADO-statistieken

Inloggen

Naam / e-mail:
Wachtwoord:

Welkom in de shoutbox, gast

Tag: nieuws

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 604
Volgende pagina

Haagsesjaak

En weer is het een volstrekt onbekende actiegroep gelukt om over de rug van het voetbal enige bekendheid te scoren. Ik heb het over de BAN, de Stichting Bestrijding Antisemitisme. Tot voor twee weken geleden was dat een organisatie waar werkelijk niemand ooit van had gehoord, maar sinds dinsdagavond is dat anders.

Tussen berichten over de economische wereldbrand en de Engelse stadsbranden door, hadden zowel het NOS Journaal als het RTL Nieuws nog wat tijd gevonden om een verslaggever naar Den Haag te sturen om een reportage te maken van het "non-event" van het jaar: een warrige uitspraak van mr. Paris, een rechter die ADO Den Haag (en de KNVB ?) de verplichting oplegde om iets te doen wat iedereen nu al enkele seizoenen lang doet. Namelijk de club(s) verplichten om bij het horen van kwetsende spreekkoren "adequate maatregelen" te treffen die, als het nodig is, zelfs kunnen uitlopen op het stilleggen van een wedstrijd. En dat is precies wat ADO Den Haag, maar ook Veendam, Ajax, Helmond Sport en Feyenoord, nu al enkele seizoen lang doen.

Wat dat betreft is het eigenlijk vooral raar, dat mr. Paris twee weken geleden tijdens de rechtszaak, de BAN niet op z`n donder heeft gegeven, omdat het nodeloos de tijd van de rechtbank in beslag heeft genomen. Want als iedereen in Nederland zo maar naar de rechter zou stappen om af te dwingen dat partijen die zich aan de regels houden, zich ook écht aan die regels blijven houden, dan blijft er voor de gemiddelde rechter geen tijd over om zich in te schrijven in het register waarin al hun nevenfuncties worden genoteerd. En dat zou natuurlijk een schande zijn.

Zoals gewoonlijk werd er door alle partijen weer eens om de hele brij heen gedraaid. Want de vraag is natuurlijk wat wel en wat niet een kwetsend spreekkoor is. En dat is een bijkans onoplosbare zaak, zeker zo lang Ajax-fans massaal de geuzennaam "Joden" blijven gebruiken. Als in de ArenA bij iedere thuiswedstrijd bij wijze van aanmoediging "en wie niet springt die is GEEN jood" te horen is, is het dan kwetsend dat fans van de tegenpartij bij een eigen succes het lied "en wie niet springt die is EEN jood" laat horen. Me dunkt van niet.

De BAN zal hetzelfde wel gemeend hebben, want niet geheel toevallig heeft de Stichting zich in de tegen ADO Den Haag aangespannen procedure, niet willen richten tegen het gebruik van het woord "joden" door de fanatieke leden van de fans van Ajax. Inzet was alleen een DVD met door fans opgenomen beelden van ADO-Ajax van 20 maart 2011, inclusief spreekkoren met een aantal weinig verheffende teksten als: "Kutjoden" alsmede (gericht tegen de scheidsrechter) "Vriend van de joden". En ook - zo zag ik op de TV - met wat beelden van één Haagse fan die even "Hamas, Hamas, alle joden aan het gas" riep en vervolgens direct door wat anderen op de tribune tot de orde werd geroepen.

Dat laatste beeld maakte op mij nog de meeste indruk. Daaruit bleek volgens mij dat voetbalfans tegenwoordig precies - en dus beter dan de BAN en mr. Paris - weten wat ze roepen. Een verwijzing naar Hamas is discriminerend en wordt in eigen kringen duidelijk niet getolereerd. Andere spreekkoren zijn (smakeloos of niet) gericht tegen supporters van een andere club die zichzelf de geuzennaam "joden" hebben gegeven. En daardoor per definitie niet meer en niet minder discriminerend dan Ajax-fans die het hebben over "Kuthagenezen", FC Utrecht-fans die zingen "het is geen mens, het is geen beest, het is een hagenees", Feyenoord fans die vuurwerkgeluiden maken als Twente op bezoek komt of NEC-aanhangers die zingen over "de homo`s van Vites".

Het bevel van de rechter dat clubs onmiddellijk adequate maatregelen moeten treffen om spreekkoren te beëindigen en/of nieuwe spreekkoren te voorkomen indien zich tijdens (een door ADO of een andere club) georganiseerde voetbalwedstrijden langdurig (dan wel - in geval van kortstondigheid - bij herhaling) antisemitische spreekkoren voordoen waarin het woord "joden" in enige samenstelling voorkomt, lijkt me daarom ondoordacht en volstrekt onuitvoerbaar.

Maar gelukkig weten we in Nederland nu wel wat de BAN is.

Jan-Hermen de Bruijn
Hoofdredacteur ELF Voetbal

HULDE!
0
Woensdag 10 augustus 2011 om 15:15 uur

Yo

`Ajax en PSV blijven dure Bulykin volgen`
Dmitri Bulykin kroonde zich vorig seizoen tot vice-topschutter in de Eredivisie, maar in België vergaat het de Rus minder goed. Dat is ook Ajax en PSV niet ontgaan, beide clubs blijven interesse tonen in de aanvaller.
ADO Den Haag haalde Bulykin vorig seizoen op huurbasis naar Nederland, maar de club kan de Rus niet definitief overnemen omdat de vraagprijs van Anderlecht te hoog ligt. Dat is ook enkele andere Nederlandse clubs niet ontgaan. Het Laatste Nieuws meldt vandaag dat Ajax en PSV nog steeds interesse tonen in de aanvaller.

Anderlecht zal zich niet verzetten tegen een transfer, want in Brussel heeft de voormalige international geen toekomst meer. Zeker nu de club met Dieumerci Mbokani en Milan Jovanovic twee nieuwe spitsen heeft aangetrokken. Het probleem blijft echter de vraagprijs van Anderlecht en de hoge loonkosten van Bulykin, die in België ongeveer één miljoen euro per
0
Woensdag 10 augustus 2011 om 13:02 uur

pmc


FERDY

God, god..hadden we maar een miljoen voor Buly.

Qua stichting komt dit allemaal te vroeg. Helaas kost e.e.a. veel tijd en de bank was net even niet bereid om een lening van een miljoen te verlenen.
PSV thuis, 21/8...zet die datum in je agenda inzake de stichting.

Ander nieuws en een oproep van de stichting;
Gisteren zoals al eerder gemeld gesproken met de club en de eerste commentaren van de club zijn uiterst positief. Op de achtergrond zijn we nu bezig met de PR, het klaarstomen van de website, de automatisering van de ledenadministratie en alle papierwerk en wetgeving. Ons plan vraagt om een ondersteuning van de BVO ADO zelf dus we wachten op een go! Een no go moeten we niet aan denken laat dat duidelijk zijn.

OPROEP!
Er is naast/samen met het standaard plan een ander idee om veel en wellicht heel veel geld voor ADO te genereren. Voor dit plan zoeken we nog steeds een Sales-persoon. Deze "Sales" zal zich voornamelijk bezig houden met het benaderen van bedrijven en eventueel personeel. De ins and outs willen we graag toelichten in een persoonlijk gesprek.
Indien je interesse én een groengeel hart hebt mail naar: pmcrama@hotmail.com

0
Woensdag 10 augustus 2011 om 11:37 uur

Ferdy


Buly rijdt in een Q7 of een Mercedes SUV.
Vanavond heb ik mijn gevoelens inzake Wes maar laten bezinken.
Als ie de draad weer oppakt en 200% voor ADO blijft en dus ook presteert de komende wedstrijden dan is t een geweldenaar.
Geld maakt niet gelukkig, kijk maar naar Fietstas!

God, god..hadden we maar een miljoen voor Buly.

Qua stichting komt dit allemaal te vroeg. Helaas kost e.e.a. veel tijd en de bank was net even niet bereid om een lening van een miljoen te verlenen.
PSV thuis, 21/8...zet die datum in je agenda inzake de stichting.

Ander nieuws en een oproep van de stichting;
Gisteren zoals al eerder gemeld gesproken met de club en de eerste commentaren van de club zijn uiterst positief. Op de achtergrond zijn we nu bezig met de PR, het klaarstomen van de website, de automatisering van de ledenadministratie en alle papierwerk en wetgeving. Ons plan vraagt om een ondersteuning van de BVO ADO zelf dus we wachten op een go! Een no go moeten we niet aan denken laat dat duidelijk zijn.

OPROEP!
Er is naast/samen met het standaard plan een ander idee om veel en wellicht heel veel geld voor ADO te genereren. Voor dit plan zoeken we nog steeds een Sales-persoon. Deze "Sales" zal zich voornamelijk bezig houden met het benaderen van bedrijven en eventueel personeel. De ins and outs willen we graag toelichten in een persoonlijk gesprek.
Indien je interesse én een groengeel hart hebt mail naar: pmcrama@hotmail.com








0
Woensdag 10 augustus 2011 om 01:03 uur

Midden-Oost

ADO supporter Leidschenveen schreef:

Van het Forest forum :


we lose out on a 24 yr old namby pamby mothers boy...
Hahahah hun off. site ligt eruit en ze denken dat ze gehacked zijn het nieuws niet klopt, hahahaha

Originally Posted by JWJW
Are you sure someone has not hacked the website.............. ? Seems to be down now. Website down now............. hacked ?
0
Dinsdag 9 augustus 2011 om 22:06 uur

BLEISWIJK-1

dinsdag, 9 augustus 2011, 08:55
Ook Sarr en Boyata konden Juhasz opvolgen

Hoewel de transfer van Roland Juhasz niet doorgaat, circuleerden gisteren verschillende namen om hem op te volgen. Zo werd Mohammed Sarr (ex-Standard) aanboden en deden werden ook Timothy Derijck en Boyata genoemd.

Sarr staat sinds vorig seizoen onder contact bij Hercules Alicante, maar komt daar amper aan spelen toe. Bij Anderlecht werd hij aangeboden met de vraag meteen te antwoorden, maar daar ging paars-wit niet op in.

Timothy Derijck zou een concretere optie geweest zijn, maar binnen het bestuur heerst er verdeeldheid over zijn komst. Men is nog niet vergeten hoe hij in 2005 een transfer naar Feyenoord forceerde door te dreigen met de wet van `78. Momenteel speelt hij bij ADO Den Haag, waar hij onlangs een verbeterd contract afsloeg en weg kan voor een gelimiteerd bedrag. Anderlecht scoutte Derijck vorig seizoen meerdere keren en telkens kreeg hij een positief rapport.

Bron: Het Laatste Nieuws, Het Belang van Limburg
0
Dinsdag 9 augustus 2011 om 21:00 uur

Max

RTL Nieuws, bah!
0
Dinsdag 9 augustus 2011 om 19:46 uur

Advertentie

zuid tribune

Uitspraak rechter toch niks nieuws, de enige die het daar moeilijk mee gaat krijgen is de club uit 020 zelf en die spelen dit weekeinde thuis, oortjes open en snaveltjes toe.
0
Dinsdag 9 augustus 2011 om 18:43 uur

Berry23

Anderlecht haalt Mbokani
Op een paar details na is de transfer van Dieumerci Mbokani van Monaco naar Anderlecht helemaal rond. Later vandaag wordt de overgang officieel bekendgemaakt. De Congolese spits tekent een contract voor drie jaar. Bonussen inbegrepen betaalt Anderlecht zo`n drie miljoen euro. Mbokani is speelgerechtigd voor de voorrondewedstrijden van de Europa League tegen Bursaspor, zo schrijft Het Laatste Nieuws.

Ook leuk nog een spits halen als je dr nog 1 heb zitten ..

Ze wille bulykin echt graag kwijt denk ik ....
0
Dinsdag 9 augustus 2011 om 15:42 uur

Richard

Kees schreef:

Ben het helemaal met je eens Midden - Oost.

Ik geloof niets van een vooropgezet plan of wat voor contacten dan ook. Wesley is heel duidelijk een gevoelsmens en dat moeten wij als supporters toch al lang weten.

Tuurlijk zet het wrs. een streep door de rekening van enkele plannen van ADO. Maar ik heb liever één Wesley op het veld dan tien mogelijke spelers in de lucht.
Op zich ben ik het wel met je eens , een Wes van 10 wedstrijden vorig seizoen zouden we zeker gaan missen, maar laten we die andere 7-8 seizoenen niet vergeten AUB. Dit is goed nieuws als Wes idd voor de camera zegt dat hij het voor ADO doet, en niet voor Vitesse, of Twente. Voor mijzelf zie ik het als een mooie publiciteit voor de club als een speler bij ADO wil blijven, maar zakelijk verlies je gewoon bijna 3 miljoen euro want als je de laatste wedstrijden goed heb gezien was Wes een van de mindere
0
Dinsdag 9 augustus 2011 om 15:34 uur

Nu online

FC Den Haag!, RickZ, Renearmand56, Franky, fcdh-denhaag en 148 gasten.

Zoek in shoutbox

Naam:
Tekst:
Vanaf datum: Verwijder datum Kies een datum
Tot en met datum: Verwijder datum Kies een datum

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 604
Volgende pagina

Spelersklassement

De top3:
Juho Kilo Kilian Nikiema Steven van der Sloot

Laatste wedstrijd

Logo FC Volendam Logo ADO Den Haag
1-2
7 februari 2025

Volgende wedstrijd

Logo ADO Den Haag Logo Jong Ajax
Morgen om 20:00 uur
Bingoal Stadion

Advertentie

Keuken Kampioen Divisie

1 Volendam + 25 - 49
2 Excelsior 25 - 45
3 SC Cambuur 25 - 44
4 FC Dordrecht 25 - 44
5 ADO Den Haag 25 - 43
6 Den Bosch + 25 - 42
7 Graafschap 25 - 40
8 Roda JC 25 - 37
9 FC Emmen 24 - 35
10 Helmond Sp. 24 - 35
11 Telstar 25 - 35
12 FC Eindhoven 25 - 35
13 MVV Maastr. 25 - 30
14 Jong AZ 25 - 30
15 Jong Ajax 24 - 27
16 VVV-Venlo 25 - 26
17 TOP Oss 25 - 26
18 Jong PSV 25 - 21
19 Jong Utrecht 24 - 14
20 Vitesse -27 25 - -2