Welkom in de shoutbox, gast
Club Achter de Duinen
ADO niet verder met Hoogendorp
De kans bestaat dat Rick Hoogendorp afgelopen zondag zijn laatste minuten als prof heeft gespeeld. ADO Den haag heeft de spits te kennen gegeven niet met hem door te willen.
Lees het nieuwsbericht
![]() |
Woensdag 13 mei 2009 om 09:37 uur |
dirk
Door DENNIS JANSEN
DEN HAAG - Rick Hoogendorp (34) houdt er serieus rekening mee dat hij afgelopen zondag zijn laatste minuten als prof heeft gespeeld.
ADO Den Haag liet de Hagenaar gisteren weten niet door te willen met de voetballer.
Hoogendorp heeft nog wel een contract bij ADO Den Haag, waarin staat dat hij als jeugd- en spitsentrainer aan de slag kan en daarnaast commerciële activiteiten kan gaan verrichten.
De Haagse aanvaller stak dit seizoen niet onder stoelen of banken dat hij na ook na deze voetbaljaargang nog door wilde voetballen, het liefste bij ADO Den Haag. "Maar dat de club niet door zou gaan met mij, komt niet als een verrassing. Dat zag ik drie maanden geleden al aankomen. Het is wel jammer ADO mij dat niet eerder heeft verteld. Daarover ben ik wel teleurgesteld."
Hoogendorp beseft dat hij de clubs niet (meer) voor het uitkiezen heeft. "Als je twee jaar lang amper hebt gespeeld, raak je buiten beeld. Dat is logisch. Toch ben ik fit en mis ik eigenlijk alleen wedstijdritme. Iedereen weet dat ik geen supersub ben. Ik word er niet beter van als ik om de paar weken speel of inval. Ik ben een spits die wedstrijden nodig heeft. Dan scoor ik. Dat heb ik overal gedaan."
Er heeft zich nog geen club gemeld bij zijn zaakwaarnemer Arnold Oosterveer. "Ik ga de komende weken rustig nadenken over mijn toekomst. Ik voetbal nog graag en voel me nergens te groot voor. Nee, ook niet voor de eerste divisie. En wat kan ik zeggen? Ik heb in twee jaar tijd amper gespeeld."
Rick Hoogendorp keerde in de winter van 2006 terug bij de club waar hij in elf jaar eerder was doorgebroken. Het eredivisieschap van ADO Den Haag hing aan een zijden draadje en bij VfL Wolfsburg ging Hoogendorp ook niet jubelend naar de training. De aanvaller, befaamd om zijn goals, moest ADO Den Haag club uit de penarie helpen. Die missie mislukte, enerzijds door een sluimerende hernia anderzijds omdat Hoogendorp terechtkwam in een groep spelers die niet vooruit te branden was. Het doemscenario kwam uit: ADO Den Haag mét Hoogendorp degradeerde.
De rugkwetsuur bleef ook zijn tweede seizoen, in de eerste divisie, etteren en bovendien miste Hoogendorp het vertrouwen van trainer Wiljan Vloet. Hij kwam in actie in 28 duels, waarin hij toch nog zeven keer scoorde. De onverwachte promotie voelde hij niet als zíjn succes. Een maand later liet Hoogendorp zich opereren aan een hernia, maar de hernieuwde liefde met ADO Den Haag laaide nooit meer op, ondanks zijn populariteit bij de fans. Bij Midden-Noord kon `Haagse Ricky` nooit stuk.
Terugkijkend: "Ik had meer verwacht van mijn terugkeer bij ADO Den Haag. Niet alleen van mezelf, ook van ADO. Maar we zijn gepromoveerd en er dit jaar in gebleven. En al heb ik twee doelpunten gemaakt, ze waren niet onbelangrijk."
Uit bij NAC zette hij ADO op het spoor van de overwinning, thuis tegen de Bredanaars zorgde hij voor de gelijkmaker, wat bovendien zijn honderdste eredivisiegoal was. "Absoluut een hoogtepunt."
Rick Hoogendorp speelde in vijftien jaar betaald voetbal 472 duels voor ADO Den Haag, MVV, Dordrecht`90, RKC Waalwijk, Celta de Vigo (Spanje) en VfL Wolfsburg (Duitsland). Hij maakte 178 goals, waarvan 100 in de eredivisie.
Bron AD/HC
![]() |
Dinsdag 12 mei 2009 om 23:51 uur |
MikeDH
Voor afgelopen zondag nooit het gevoel gehad dat Buijs na 6 maanden nog bij DH blijft, wel gehoopt.
Maar dat gevoel gaat steeds meer plaats maken voor het Danny Buijs hoort hier thuis voor zeker 2 a 3 jaar gevoel :).
Met andere woorden ik heb ook wel vertrouwen dat het goed gaat komen :)
![]() |
Dinsdag 12 mei 2009 om 20:53 uur |
André
Kwa versterkingen denk ik dat er opzeker nog 2 spitsen bij moeten komen en dat we afscheid moeten gaan nemen van Hoogendorp en Verhoek. En daarnaast een goede 1e keeper. Hoe redelijk Zwinkels ook is, hij is geen punterpakker voor ons en heeft dit seizoen sowieso een punt of 8 niet gepakt met kleine blundertjes. Buijs blijven en dan nog een goede links en rechtsback erbij en dan weten we zeker dat we al in maart op ons gemak kunnen kijken of we stiekem niet de play-offs kunnen meepikken
NA HET WEEKEND, André Wetzel: ‘Wij moeten voorin nog wat sterker worden’
11 mei 2009 om 23:37
Hij deed enkele weken voor het einde van de competitie een stap terug als trainer van ADO Den Haag. Raymond Atteveld nam zijn functie over. André Wetzel ging bij ADO Den Haag verder als technische directeur. Ook hij was zondag heel blij met het behoud van het eredivisieschap.
Tekst: Rob Blankenstein
André, achteraf is het altijd gemakkelijk praten, maar je hebt zo’n vier, vijf weken geleden de juiste beslissing genomen!
‘Ja, maar op dat moment hebben wij dat ook heel goed overwogen en doordacht, dus dat die beslissing de goede was, wist ik toen, maar in het voetbal en daar heb je gelijk in, valt of staat elke beslissing bij het resultaat. Dus wordt die beslissing door dit resultaat nog een keer onderstreept.’
Heb je zondag tijdens het duel tegen Vitesse nog in je rats gezeten?
‘Eigenlijk niet. Ik vond Vitesse de gehele wedstrijd niet de indruk maken, dat het een goal zou kunnen maken. De tegengoal was eigenlijk een domme verdedigingsfout van ons, maar ik zat niet in mijn rats nee en bij 2-0 kreeg ik een rustig gevoel en bij de 3-0 was de wedstrijd denk ik gespeeld.’
Hoe kijk jij nu zelf terug op dit toch wel hectische seizoen?
‘Het is een heel zwaar seizoen geweest, waarin ik ook heel veel heb moeten doen en banen heb moeten uitvoeren, die geen veertig uur in beslag namen. Ik heb dat heel lang gedaan en volgehouden, tot eigenlijk anderhalve maand voor het einde en dat heeft bij mij wel wat emotie losgemaakt. Ik heb m’n kindje los moeten laten, maar je hebt gezien, dat ik het in goede handen heb achtergelaten.’
Nu ben je al een week of vier, vijf technisch directeur en je staat niet meer op het veld, terwijl je dat heel wat jaren hebt gedaan. Mis je dat dan niet?
‘Ja natuurlijk mis je dat. En je mist het contact met die jongens vooral en daarom ben ik er ook drie ochtenden in de week voor de training om met ze te praten en met de staf te praten. Ik wil een TD zijn, die heel dicht bij die groep staat, maar ik moet ook iemand zijn, die voor de lange termijn kan werken en dat kan nu veel beter.’
De lange termijn is nu aangebroken. Even een paar concrete vragen. Csaba Horvath is gehuurd met een optie, hoe staat het daarmee?
‘Wij praten deze week met hem en Csaba heeft het de laatste paar weken heel goed gedaan. Raymond (Atteveld - red.) is ook van hem gecharmeerd en hij heeft het onder mij de eerste acht, negen wedstrijden ook heel goed gedaan. Daarna heeft hij een inzinking qua vorm gehad.
Wij moeten daarover nog gaan beslissen, in samenwerking met Raymond tegenwoordig, want ik doe het - zoals je weet - niet meer alleen. Csaba is iemand, die wij eigenlijk moeten kopen voor heel veel geld en dat zullen wij zeker niet doen, want wij hebben geen geld, maar als wij op de één of andere manier een regeling kunnen treffen dat hij hier zonder transfersom kan blijven met een salaris, dan zullen wij dat niet nalaten.’
Dan Danny Buijs, een speler die je eigenlijk niet kunt missen. Hij heeft de ambitie om - indien mogelijk - naar het buitenland te verkassen. Hoe staat het daarmee?
‘Danny heeft gewoon een contract bij ons en als hij weg kan, dan mag hij weg voor een bepaald bedrag. Hij heeft voor ADO Den Haag gekozen om zich in de kijker te spelen voor het buitenland en als hij die stap kan maken, zal hij dat moeten doen en zal hij dat kunnen doen. Dan is dat jammer voor ADO Den Haag, maar hij heeft het ook heel erg naar zijn zin bij ons en ik denk dat hij ook een speler is, die heel goed bij ADO Den Haag past. Laat duidelijk zijn, dat wij hopen dat hij blijft en daar gaan wij ook met hem over praten, hoewel het contract al vastligt, dus dat hoeven wij niet te bespreken.’
Dan kijkend naar mogelijke versterkingen. Je inventariseert je selectie waar je sterker kunt worden en waar ligt dan de nadruk?
‘Ik denk, dat wij vooral voorin weer wat sterker moeten worden en dat wij er met Ricky van den Bergh op het middenveld weer een kwaliteit bij hebben. Ik denk dat wij achterin heel redelijk zitten met langdurige contracten en wij moeten nog een goede keeper erbij hebben, een tweede of een derde keeper en dan staat het elftal er wel. Dus ik denk, dat wij hooguit één speler nodig hebben en een keeper.’
© Haaglanden Voetbal (TR Media)
![]() |
Dinsdag 12 mei 2009 om 15:26 uur |
NA HET WEEKEND, André Wetzel: ‘Wij moeten voorin n
11 mei 2009 om 23:37
Hij deed enkele weken voor het einde van de competitie een stap terug als trainer van ADO Den Haag. Raymond Atteveld nam zijn functie over. André Wetzel ging bij ADO Den Haag verder als technische directeur. Ook hij was zondag heel blij met het behoud van het eredivisieschap.
Tekst: Rob Blankenstein
André, achteraf is het altijd gemakkelijk praten, maar je hebt zo’n vier, vijf weken geleden de juiste beslissing genomen!
‘Ja, maar op dat moment hebben wij dat ook heel goed overwogen en doordacht, dus dat die beslissing de goede was, wist ik toen, maar in het voetbal en daar heb je gelijk in, valt of staat elke beslissing bij het resultaat. Dus wordt die beslissing door dit resultaat nog een keer onderstreept.’
Heb je zondag tijdens het duel tegen Vitesse nog in je rats gezeten?
‘Eigenlijk niet. Ik vond Vitesse de gehele wedstrijd niet de indruk maken, dat het een goal zou kunnen maken. De tegengoal was eigenlijk een domme verdedigingsfout van ons, maar ik zat niet in mijn rats nee en bij 2-0 kreeg ik een rustig gevoel en bij de 3-0 was de wedstrijd denk ik gespeeld.’
Hoe kijk jij nu zelf terug op dit toch wel hectische seizoen?
‘Het is een heel zwaar seizoen geweest, waarin ik ook heel veel heb moeten doen en banen heb moeten uitvoeren, die geen veertig uur in beslag namen. Ik heb dat heel lang gedaan en volgehouden, tot eigenlijk anderhalve maand voor het einde en dat heeft bij mij wel wat emotie losgemaakt. Ik heb m’n kindje los moeten laten, maar je hebt gezien, dat ik het in goede handen heb achtergelaten.’
Nu ben je al een week of vier, vijf technisch directeur en je staat niet meer op het veld, terwijl je dat heel wat jaren hebt gedaan. Mis je dat dan niet?
‘Ja natuurlijk mis je dat. En je mist het contact met die jongens vooral en daarom ben ik er ook drie ochtenden in de week voor de training om met ze te praten en met de staf te praten. Ik wil een TD zijn, die heel dicht bij die groep staat, maar ik moet ook iemand zijn, die voor de lange termijn kan werken en dat kan nu veel beter.’
De lange termijn is nu aangebroken. Even een paar concrete vragen. Csaba Horvath is gehuurd met een optie, hoe staat het daarmee?
‘Wij praten deze week met hem en Csaba heeft het de laatste paar weken heel goed gedaan. Raymond (Atteveld - red.) is ook van hem gecharmeerd en hij heeft het onder mij de eerste acht, negen wedstrijden ook heel goed gedaan. Daarna heeft hij een inzinking qua vorm gehad.
Wij moeten daarover nog gaan beslissen, in samenwerking met Raymond tegenwoordig, want ik doe het - zoals je weet - niet meer alleen. Csaba is iemand, die wij eigenlijk moeten kopen voor heel veel geld en dat zullen wij zeker niet doen, want wij hebben geen geld, maar als wij op de één of andere manier een regeling kunnen treffen dat hij hier zonder transfersom kan blijven met een salaris, dan zullen wij dat niet nalaten.’
Dan Danny Buijs, een speler die je eigenlijk niet kunt missen. Hij heeft de ambitie om - indien mogelijk - naar het buitenland te verkassen. Hoe staat het daarmee?
‘Danny heeft gewoon een contract bij ons en als hij weg kan, dan mag hij weg voor een bepaald bedrag. Hij heeft voor ADO Den Haag gekozen om zich in de kijker te spelen voor het buitenland en als hij die stap kan maken, zal hij dat moeten doen en zal hij dat kunnen doen. Dan is dat jammer voor ADO Den Haag, maar hij heeft het ook heel erg naar zijn zin bij ons en ik denk dat hij ook een speler is, die heel goed bij ADO Den Haag past. Laat duidelijk zijn, dat wij hopen dat hij blijft en daar gaan wij ook met hem over praten, hoewel het contract al vastligt, dus dat hoeven wij niet te bespreken.’
Dan kijkend naar mogelijke versterkingen. Je inventariseert je selectie waar je sterker kunt worden en waar ligt dan de nadruk?
‘Ik denk, dat wij vooral voorin weer wat sterker moeten worden en dat wij er met Ricky van den Bergh op het middenveld weer een kwaliteit bij hebben. Ik denk dat wij achterin heel redelijk zitten met langdurige contracten en wij moeten nog een goede keeper erbij hebben, een tweede of een derde keeper en dan staat het elftal er wel. Dus ik denk, dat wij hooguit één speler nodig hebben en een keeper.’
© Haaglanden Voetbal (TR Media)
![]() |
Dinsdag 12 mei 2009 om 08:42 uur |
dennn haaag
Arbiter Jan Wegereef ontging het incident. Op televisiebeelden leek de overtreding Van den Bergh evenwel goed te zien. Na zijn vooronderzoek beslist de aanklager of hij de zaak seponeert of dat Van den Bergh een schikkingsvoorstel krijgt.
Als de KNVB overgaat tot een schorsing van Van den Bergh dan dupeert de middenvelder zijn nieuwe club ADO. De Heraclied stapt per 1 juli over naar de Hofstad en zal door een schorsing de eerste duels van het nieuwe seizoen missen.
DAT BEGINT LEKKER!
![]() |
Maandag 11 mei 2009 om 18:52 uur |
Advertentie
<FCDH>
Richard Knopper is naar verwachting een half jaar uit de roulatie. De middenvelder van ADO Den Haag scheurde vorige week zondag in het uitduel met sc Heerenveen zijn voorste kruisband af, zo meldt de club maandag. Knopper wordt momenteel verder in het ziekenhuis onderzocht, om de exacte ernst van de blessure vast te stellen.
Knopper ondergaat begin juni een operatie. De middenvelder speelde dit seizoen 32 competitiewedstrijden en maakte tien doelpunten.
maak van dat half jaar maar 9 maanden
![]() |
Maandag 11 mei 2009 om 11:36 uur |
wat is het nou?? julie zeggen weg hij zeg niet
Met twee doelpunten zorgde Danny Buijs er zondag grotendeels voor dat ADO Den Haag nacompetitie wist te ontlopen. Een mooie bekroning van een seizoen waarin de middenvelder zich steeds beter ging voelen.
"De trainer vraagt van me om de leidersrol te vervullen", zegt hij in gesprek met het Algemeen Dagblad. "De eerste twee maanden had ik daar moeite mee omdat ik niet wedstrijdfit was en mijn handen vol had aan mezelf. Nu gaat het lekker en is het heerlijk om elkaar sterker te maken. Het zijn gouden gasten om mee te spelen. Ze zijn coachbaar en daardoor erg fijn om te sturen."
Buijs kwam afgelopen winter op huurbasis over van Feyenoord. Onduidelijk is nog waar de 26-jarige man uit Dordrecht volgend jaar speelt. "Ik wacht op ADO, dat heeft het recht als eerste te praten. Ik heb het goed naar mijn zin. Pas als het met ADO niet rondkomt, ga ik met andere clubs praten", aldus Buijs, die ook in de belangstelling staat van NAC Breda.
Bron voetbalprimeur
![]() |
Maandag 11 mei 2009 om 09:42 uur |
Kees
De KNVB heeft de speeldagenkalender voor het seizoen 2009-2010 inmiddels definitief vastgesteld.
Terwijl in voorgaande jaren slechts één Nederlandse club medio augustus moest aantreden en de overige vijf deelnemers in september begonnen, is per seizoen 2009/2010 de instroom van vijf van de zes Nederlandse deelnemers in Europa vervroegd naar juli en augustus.
Om de sportieve prestaties van deze clubs te ondersteunen - bijzonder van belang voor de positie van Nederland op de Europese ranglijst die het aantal Europese tickets bepaalt - begint de eredivisie ook vroeg. De eerste speeldag in het eredivisieseizoen wordt vrijdag 31 juli.
Er is wel gekozen voor een lange winterperiode zonder voetbal. De laatste speeldag van 2009 is zondag 27 december. De competitie wordt pas weer hervat op 23 januari. Dat is zelfs een week later als de play-offs om Europees voetbal voor het seizoen 2009-2010 alsnog worden afgeschoten. De KNVB neemt daarover in samenspraak met de eredivisieclubs in mei volgend jaar een besluit.
De Jupiler League gaat van start op vrijdag 7 augustus.
bron: AD
![]() |
Maandag 11 mei 2009 om 00:55 uur |
jajoh
Nu online
Zoek in shoutbox
Spelersklassement
Laatste wedstrijd
Volgende wedstrijd
Advertentie
Keuken Kampioen Divisie
1 | Volendam + | 27 | - | 55 |
2 | Excelsior | 27 | - | 49 |
3 | ADO Den Haag | 27 | - | 49 |
4 | FC Dordrecht | 26 | - | 47 |
5 | SC Cambuur | 26 | - | 45 |
6 | Graafschap | 27 | - | 43 |
7 | Den Bosch + | 27 | - | 43 |
8 | Helmond Sp. | 26 | - | 39 |
9 | FC Emmen | 26 | - | 38 |
10 | Telstar | 27 | - | 38 |
11 | Roda JC | 27 | - | 38 |
12 | FC Eindhoven | 27 | - | 35 |
13 | MVV Maastr. | 27 | - | 33 |
14 | Jong AZ | 26 | - | 30 |
15 | Jong Ajax | 25 | - | 27 |
16 | TOP Oss | 27 | - | 27 |
17 | VVV-Venlo | 26 | - | 26 |
18 | Jong PSV | 25 | - | 21 |
19 | Jong Utrecht | 25 | - | 17 |
20 | Vitesse -27 | 27 | - | 1 |