Club Achter de Duinen

Advertentie

Volg Cadd op X

Volg Cadd op X

Voorspellingen-ranking

Voorspellingen-ranking

ADO-statistieken

ADO-statistieken

Inloggen

Naam / e-mail:
Wachtwoord:

Welkom in de shoutbox, gast

Tag: niveau

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 779
Volgende pagina

arthur

en nou ook wel de tering naar de nering zetten in de HELE organisatie! personeel afslanken en normale salarissen betalen voor ons (bescheiden) niveau dus absoluut geen grootverdieners meer (lees o.a. afdankertjes van vitesse etc.) maar investeren in jonge talentvolle mensen op alle niveau`s maar vooral op het veld natuurlijk. 
0
Donderdag 21 februari 2008 om 12:17 uur

Frans


AD/HC EN RTV WEST

Ik weet niet hoe jullie er allemaal over denken,
maar de regionale media AD/Haagsche Courant en
Radio/TV West doen wel heel negatief over onze club.

Die zogenaamde colums komen mijn strot uit.
Ik zou dan ook een ieder willen verzoeken om deze (Feyenoord) krant te boycotten, staat inmiddels 
op hetzelfde bedenkelijke niveau als de Telegraaf.

0
Woensdag 20 februari 2008 om 23:15 uur

old firm

WEKELIJKSE COLUMN: ’Je hebt me belazerd’ (18-02-2008)

Elke week een nieuwe column van een van onze vaste columnisten. Alle columns zijn in de rechterkolom terug te vinden. Deze week de column van Dries Weber, die nog eens zijn hart lucht over – wat hij noemt – de ‘dramasoap ADO Den Haag’


`JE HEBT ME BELAZERD`

“Je hebt me belazerd en je hebt me bedonderd..”
Deze schone tekst die Wim Sonneveld ooit zong, staat me dwingend voor de geest als ik de dramasoap volg die “ADO Den Haag” heet.
Daarnaast was er het beeld van dansers op een graf toen ik in het AD een verslag zag van het feestje dat de businessclub van ADO Den Haag hield op dezelfde dag dat het adviesbureau UNO een deel van de financiële ellende van de club blootlegde. In haar rapport kwam het bureau evenwel met adviezen en stellingen die kennelijk gevonden waren in het tasje van Alice na haar trip in Wonderland.

wanbeleid

Het financieel wanbeleid bij ADO Den Haag is een groeiend debacle waaraan iedereen schuldig is die zich de laatste jaren bemoeid heeft met de BVO. Van de accountant in de Raad van Commissarissen (shame and blame) tot de directeuren die als kikkers uit de pan wegsprongen zonder te durven zeggen wat er precies aan de hand was. Van een domme wethouder die met ons geld strooiend voor de troepen uitholde, tot de zogenaamde supporters die het imago van de BVO blijvende schade toebrachten.

Toen wethouder Wilbert Stolte ooit breedvoerig zijn plannen voor een nieuw stadion ontvouwde en ik hem voorstelde om eerst van ADO Den Haag een gezonde club te maken, bagatelliseerde hij mijn opmerking door mij te verwijten dat ik geen toekomstvisie had. Achteraf gezien had ik er toch wel een, die van het trieste gelijk.

trots

Het gaat om een vereniging die ooit de trots was van de Residentie. Maar wanneer en waarmee ging het fout ? Laten we zeggen bij de verkeerde ambitie, een lat te hoog leggen, hoogmoed.
Den Haag was toch de derde stad van het land, dus moest ze ook de derde club van het land hebben. Het draagvlak van de BVO slonk echter door een heleboel redenen waarvoor hier te weinig ruimte is. De praktijk was wel dat er latent geldgebrek was, dat telkens door gemeenschapsgelden aangevuld moest worden. De BVO verwierf zich niet voor niets de bijnaam van “bijstandskluppie”.

In de waanzin van de noodzaak om ADO Den Haag omhoog te persen in het betaalde voetbal werd een nieuw stadion bedacht dat alle problemen op moest lossen, een soort toverdoos. De politiek met het College van B&W voorop, deed voor dat kadootje een stevige greep in de gemeentekas.
Er is niets te merken van een positief schokeffect. Er komen alleen maar blunders te voorschijn. Hoe kan een Raad van Commissarissen zich een begroting van bijna 11 miljoen euro voor laten schotelen die gebouwd was op drijfzand.

mis

Er zijn kennelijk nog maar weinig vrijwilligers die zich in willen zetten zodat er een loonlijst ligt waarop meer dan 30 man/vrouw staan die ondersteunend werk doen. Meer dan de helft van de begroting bestaat uit personeelskosten. De inkoop van dure, bijna opgebrande spelers heeft het sportieve niveau niet verder gebracht dan dat van een middelmatige eerste divisie club. Als men halverwege het seizoen al niet meer in staat is om zowel het personeel als de crediteuren te kunnen betalen, is er iets goed mis.

Men vindt dat de zogenaamde redders van de BVO als eersten hun geld terug moeten krijgen, maar dan zeker ten koste van de crediteuren van wie men verwacht dat zij driekwart van hun vorderingen laten vallen. Hoe durf je dat te vragen. Stel je je diensten en producten in goed vertrouwen ter beschikking en je wordt met een schijntje naar huis gestuurd. John van Zweden zette ooit de doelen in het Zuiderpark op scherp omdat hij zijn geld niet kreeg. Zou hij dat nu weer doen?

onderpand

De gemeente zou het gehele stadion in eigendom houden maar nu schijnt het hoofdgebouw aan de Stichting Stadion Ontwikkeling (SSO) te zijn gegeven. Daarnaast is er nog een stuk grond dat om onduidelijke redenen in particuliere handen is gevallen. Plotseling is dat hoofdgebouw miljoenen waard waarmee geld gegenereerd zou kunnen worden. Er is reeds 6,3 miljoen door de gemeente geleend met het gebouw als onderpand. Maar er zou nog meer geleend moeten worden om de "FC" te redden. Weer met het hoofdgebouw als onderpand. Het zou gaan om een bedrag van minstens 10 miljoen. Je geeft een kadootje en je geeft er later een soort hypotheek op. Snapt U dat ?

De SSO speelt overigens een vreemde rol. Het is een stichting die is opgericht om de BVO naar een hoger plan te tillen. Ze kreeg 28,5 miljoen voor de bouw van het stadion maar besteedde straffeloos 6,3 miljoen daarvan voor andere doelen, zodat er weer `bijgeleend` moest worden.
Er wordt gezwaaid met een aandelenkapitaal van 12 miljoen euro’s in de NV ADO. Tenminste in nominale waarde. In feite zijn die stukken alleen curiosa, want er is geen hond die een cent geeft voor een aandeel van een BVO die zo diep in de financiële ellende zit.

overgang

Bij de overgang naar het Forepark had de ADO geen cent te makke. De kas was leeg en miljoenen euro’s schuld lagen daar op de drempel al te wachten ondanks dat de Haagse politiek de BVO tot nu toe tegemoet is gekomen met schijnmanoeuvres, waarmee miljoenen aan gemeenschapsgelden gemoeid waren. Waarom moeten wij burgers van Den Haag nu betalen voor een club waarvoor nauwelijks nog een draagvlak is en waarmee je buiten de stadgrenzen belachelijk wordt gemaakt. Betalen voor jaren wanbeleid door figuren die straffeloos weg zijn gekomen en waarvan sommigen ook nog met applaus door de achterdeur in de etherische duisternis zijn weggeglipt. Als alle dampen zijn opgetrokken zal de schade voor elke Hagenaar met een regulier inkomen ongeveer zo’n € 150,= à € 200,= bedragen. Er was een klokkenluider voor nodig die het naar buiten bracht. Maar wij mochten dat allemaal niet weten. Daarom voel ik me ook belazerd en bedonderd.

imago

Het imago van ADO Den Haag is gedaald tot ver beneden een exploitabel niveau. Niemand wil zijn naam aan het stadion binden. Er nog veel skyboxen (privé-kroegen zonder vergunning) leeg en van de begrote recettes komt nog niet de helft binnen.
ADO Den Haag is een organisatie geworden die diep in de schulden zit, geen sluitende exploitatie heeft en sportief ver achter blijft op de met veel verve geschetste verwachtingen.

Is de club te redden ? Economisch gesproken niet.
Er zal heel diep gesneden moeten worden en de pretenties zullen de komende jaren niet verder kunnen reiken dan het rechter rijtje. Het is jammer dat de amateurafdeling uitgeroeid is anders was er nog iets geweest dat de naam ADO waard was.
Het doemscenario is dat er bij het Prins Clausplein ooit een stadion staat waar gras groeit op de tribunes.

Dries Weber

(18 februari 2008)


Terug Meer items
0
Woensdag 20 februari 2008 om 12:29 uur

Aardig stukkie

Bericht op adoroodgroen.nl

Gemeente in de houdgreep. Martin nog niet over de streep.
Zoals ik reeds eerder aangaf zit de gemeente in een houdgreep waarin ze zich zelf hebben gemanouvreerd. Een stadion bouwen schept verplichtingen, geld lenen ook. Vrijdagavond vond er koortsachtig overleg plaats tussen club en gemeente, vergis u niet, het was slechts een excuus bijeenkomst waarin getracht is plooien glad te strijken. Of het helemaal gelukt is zullen we nooit weten, of het belangrijk was wel, de gemeente zit klem. Het was op zich wel aardig om te horen dat Mark van der Kallen als grote redder van AOD optrad, 800.000 lenen aan de club met een garantstelling van de gemeente, zo lust ik er nog wel een paar. Overigens was de vergunning voor zijn nieuwe pand ook voorwaarde, dat hij deze gekregen heeft zal u duidelijk zijn.

Dan Martin, hij was inderdaad samen met broer Cock op HBS. En als Martin naar het voetbal gaat dan gaat John Blok vaak mee. Ook bij de laatste HC Cup was dat het geval. Tja, en dat van RIngelensteijn er op een gegeven moment naar toe ging heb ik ook gezien. Dat Martin hem "beleefd" aandacht gaf zag ik ook. De uitstraling was er een van "dit komt nooit meer goed" en zolang van RIngelensteijn en Jansen de scepter (proberen te) zwaaien gaat Martin niet naar ADO. De club zit hiermee in een soort van spagaat. Overigens weten van RIngelensteijn en Jansen ook dat Cock de functie van tenchisch directeur ambieert en per direct (prutser) van Alkemade aan de dijk zet. Op zich geen verkeerde keus als meneer van Alkemade zijn heil elders zoekt. Carlos Roeleveld, Raymond RIjntjes en wellicht John Blok, laten we ook Albert van der Dussen niet vergeten, zullen in zijn kielzog meegaan. Wordt de club weer echt Haags, krijgen talenten weer de kans om door te stoten en zal het weer spoken in het fantastische stadion.

Even ging onder oud Ado-ers het gerucht dat Martin de nieuwe trainer wordt. Onzin begreep ik van iemand heel dichtbij het Jol kamp. Regelrechte onzin. Of het echt zo is..... Martin is een ondoorgrondeljke man, als speler maar ook als trainer en de mens achter de trainer.

Soms droom ik helemaal weg.... zie ik Martin een koprol maken na de 2-1 tegen Feyenoord... wat kan dromen toch heerlijk zijn. Desalniettemin is volgende week cruciaal. De club vecht nog steeds voor haar bestaan en kan zonder geldinjectie en goede trainer (want Vloet blijft dramatisch presteren met de ploeg) geen kant op. Deze club hoort op het hoogste niveau. Laten we NAC als voorbeeld nemen..... dat kan en moet hier ook.
0
Maandag 11 februari 2008 om 15:59 uur

Peter

Wedstrijd was gisteren idd. behoorlijk.
Janmaat is de regelrechte uitblinker aan het worden. Cornelisse gaat me steeds meer bevallen. Zwinkels deed zijn werk. Kum gaat weer zijn niveau bereiken.
0
Zaterdag 9 februari 2008 om 16:08 uur

<FCDH>

To: Martin Jol en ADO Den Haag
ADO Den Haag zit aan de afgrond.
Zowel sportief als financieel verloopt dit seizoen dramatisch, dus het verlangen naar betere tijden is dan groter dan ooit.

Den Haag hoort een voetbalclub te hebben die op het hoogste niveau speelt, en zich kan meten met de clubs uit andere grote steden.

Haagse bluf, status, voetbal- en businessvisie....
Martin Jol is de enige persoon die ADO Den Haag dit kan brengen!

Ben je het met dit statement eens?
Teken dan nu de petitie!

Sincerely,

http://www.petitiononline.com/mod_perl/signed.cgi?jol
0
Vrijdag 8 februari 2008 om 13:30 uur

Hans

Alleenstaande vandaal schreef:

Het einde van FC Den Haag lijkt ook onafwendbaar?

Nee, maar door nu weer nieuwe miljoenen te geven aan Jansen of Ringelenstein red je de zeker club niet. Het hoort juist bij de taktiek om dat gekochte rapport van UNO pas zo laat te publiceren, om iedereen onder tijddruk te zetten. Geef maar snel geld en stel geen lastige vragen, anders laten wij jullie club ontploffen en staat jullie stadion straks leeg. Ze proberen hun eigen lot aan dat van de club te koppelen en daar moet de gemeente juist niet intrappen.

Eerst Ringelenstein en vrienden weg en dan druk op de gemeente uitoefenen om de club te helpen overleven. 

Goed gezien!
De broertjes Jansen zijn de adviseurs en betrokken bij ALLE technische zaken van de club. Heeft niks te maken of de spelers uit de stal van sport Promotion komen of worden vertegenwoordigd door een ander. Ze hebben de laatste 8 jaar ALLES gecontroleerd, hebben de scouting in handen en handlangers op elk technisch niveau van de club. Gentile, Hofstede, "directeur" Arzbach, Ringelenstein, De Boer, ze deden en doen alles zoals Jansen ze "adviseert."
Wegwezen dus die hele kliek. Ga lekker naar Feijenoord, daar is nog wat te verdienen zolang het duurt.

0
Woensdag 6 februari 2008 om 00:45 uur

marcellino

JP schreef:

Dat laatste is een aanname (de knvb is denhaag liever kwijt dan rijk)

Vooralsnog kun je als bedrijf of organisatie t.a.t. een doorstart maken mits je aan de voorwaarden voldoet.

niet het meest ideale scenario,..maar het mag en kan juridisch wel.

bron: http://www.zibb.nl/web/Bedrijfsvoering/Finance/
Finance-artikel/Doorstarten-na-een-faillissement.htm

Dat begrijp ik maar je kan als bedrijf ook niets beginnen als je de vereiste papieren of vergunningen niet hebt.

Je lijkt me iemand die wel verstand van zaken heeft.
dus ik denk dat je weet wat ik bedoel.

Voorbeeld ik werk bij hommerson casino`s
wij hebben hier te maken met de VAN.
Als de VAN ons geen vergunning of certificaat wil geven mogen we ook niet exploteren wat speelautomaten betreft.

De knvb geeft ons toestemming om voetbal te exploteren zonder deze toestemming geen licentie geen voetbal op het hoogste niveau.
0
Dinsdag 5 februari 2008 om 21:53 uur

Advertentie

arthur

@aad: 
je hebt gelijk in het verwoorden van een in bepaalde kringen breed gedragen standpunt: geen gemeenschapsgelden naar zoiets platvloers en ordinairs als een voetbalclub! (ik hoor het van aartsen al helemaal zeggen!).
maar wij zijn er niet voor het gemeentebestuur natuurlijk, het gemeentebestuur is er voor alle burgers in den haag, in goede èn slechte tijden, dus ook als dat nu even een extra financiering kost.
en verder, laten zij ook niet hypocriet doen! hoeveel subsidie denk je dat er per stoel zit bij zowat alle kunst- en toneel- en allerlei andere instellingen in den haag?
bij een mooie grote stad als den haag hóórt toch ook gewoon een mooie club? als je dat nu de nek omdraait komt die nooit meer terug, dan zijn we voorgoed veroordeeld tot het niveau haaglandia etc.
ondanks alle pessimistische en negatieve berichten blijf ik geloven in de simpele rekensom: gooi ik nu tig miljoen het raam uit of investeer ik nog 1x een paar miljoen om die tig miljoen tenminste te kunnen redden... 
0
Dinsdag 5 februari 2008 om 11:55 uur

KKH - kalekophagenees

@Koos en Cor

Er is maar een sanering mogelijk en dat is idd het hele bestuur en kornuiten eruit. Al de weggelopen bestuurs leden en zittende scannen op financiele transacties die niet kloppen! Fiod erop af sturen en geld terug laten halen.

Dan een transparant bestuur onder leiding van arzbach (heeft verstand van geld) terug halen. daarnaast een vand club onafhankelijke boekhouder en een controller over het geld laten beheren wat eventueel in de club wordt gestopt zodat niet alles in een 1/2 jaar er doorheen gaat en eventueel door de controlor en boekhouder op hun vingers tikken als ze het wel willen doen.

verder prijzen terug naar jupiler league niveau zodat er meer mensen komen en er een betere binding met de supporter ontstaat. Supportershome toestaan desnoods alleen op wedstrijd dagen, bioscan opdoeken en toegangs beleid net zoals in het zuiderpark maken. trekt veel meer publiek dan nu
0
Zondag 3 februari 2008 om 21:06 uur

Nu online

superfcdenhaag2 en 181 gasten.

Zoek in shoutbox

Naam:
Tekst:
Vanaf datum: Verwijder datum Kies een datum
Tot en met datum: Verwijder datum Kies een datum

Kies een pagina

Vorige pagina
Pagina 779
Volgende pagina

Spelersklassement

De top3:
Kilian Nikiema Juho Kilo Steven van der Sloot

Laatste wedstrijd

Logo MVV Maastricht Logo ADO Den Haag
1-4
23 februari 2025

Volgende wedstrijd

Logo ADO Den Haag Logo FC Den Bosch
2 maart 2025 om 12:15 uur
Bingoal Stadion

Advertentie

Keuken Kampioen Divisie

1 Volendam + 27 - 55
2 FC Dordrecht 27 - 50
3 Excelsior 27 - 49
4 ADO Den Haag 27 - 49
5 SC Cambuur 27 - 46
6 Graafschap 27 - 43
7 Den Bosch + 27 - 43
8 FC Emmen 27 - 41
9 Helmond Sp. 27 - 39
10 Telstar 27 - 38
11 Roda JC 27 - 38
12 FC Eindhoven 27 - 35
13 MVV Maastr. 27 - 33
14 Jong AZ 26 - 30
15 Jong Ajax 26 - 28
16 TOP Oss 27 - 27
17 VVV-Venlo 26 - 26
18 Jong PSV 26 - 21
19 Jong Utrecht 25 - 17
20 Vitesse -27 27 - 1