Welkom in de shoutbox, gast
Hans
MVV-trainer maaskant doet boekje open over illegale gokpraktijken
Spelers gokken illegaal
door Bjorn Thimister
MAASTRICHT - Illegaal gokken op voetbalwedstrijden door spelers uit het Nederlandse betaalde voetbal is volgens MVV-trainer Robert Maaskant schering en inslag. De voormalig coach van onder meer RBC Roosendaal heeft het meerdere malen met eigen ogen gezien.
Nu, tien dagen nadat ADO Den Haag aangifte heeft gedaan bij justitie van het gokken van spelers op wedstrijden in het illegale circuit, doet de 38-jarige voetbaltrainer een boekje open: "Het gebeurt gewoon en daar kunnen we niet omheen."
Maaskant zegt in zijn eerste periode bij RBC, omstreeks het jaar 2002, voor het eerst als trainer in aanraking te zijn gekomen met het illegale gokcircuit. ,,Ik heb meegemaakt dat mijn spelers, onder wie de huidige NAC-middenvelder Edwin de Graaf, gokten op wedstrijden bij illegale organisaties", licht hij toe. "Er kwamen jongens de kleedkamer of het spelershome binnen met een lijst van wedstrijden waarop kon worden ingezet. De inzet werd dan per telefoon doorgegeven aan een tussenpersoon. Volgens mij ging de inzet om een paar tientjes, maar dat weet ik niet helemaal zeker. Via een of ander kanaal kregen de jongens hun winst uitgekeerd. Toen ik erachter kwam dat deze gokpraktijken zich voordeden in mijn spelersgroep, heb ik het direct verboden en het bestuur op de hoogte gesteld."
Of zijn spelers gokten op hun eigen wedstrijden, durft Maaskant niet te beweren. "Ze hebben het tegenover mij tenminste altijd ontkend", zegt hij. "Overigens heb ik nooit wat raars gemerkt tijdens wedstrijden van RBC. Wel werd er volgens mij serieus op internationale wedstrijden gegokt. De meeste spelers die aan dit circuit meededen, waren afkomstig uit het Haagse."
Het hardnekkige gerucht dat spelers van ADO Den Haag worden verdacht actief te zijn in het illegale gokcircuit, is volgens Maaskant daarom "absoluut geen toeval". "Een paar jaar geleden was hier immers al sprake van. Nu zijn er opnieuw beschuldigingen. Ik ben ervan overtuigd, ik ben er zeker van dat spelers van ADO gokken op wedstrijden."
Zielig. Dat kon nog toen er geen internet was, het lijkt een beetje op het strafbaar maken aan deelname aan de duitse lotto uit de jaren 80. We worden weer belazerd.
![]() |
Vrijdag 28 september 2007 om 14:41 uur |
papoea
Hans
@Taki:
dus Rankovic, maak je bedreigingen van vorig seizoen nou eens gewoon lekker waar OP HET VELD!
Bosschaart, stop nou maar met zogenaamd beheerst tikken en gecontroleerd voetballen, laat je haar maar weer groeien en SCHOP NOU MAAR WEER S LEKKER OUWERWETS OM JE HEEN, NET ALS BIJ UTREG! Halen we lekker je ouwe schopmaatje JP de Jong van Utreg erbij om ons het schoppen weer te leren!
vd Haar, incasseer nou s niet alleen maar maar DEEL OOK S LEKKER UIT!
Teixeira, stop nou maar met zogenaamd clean verdedigen zonder overtredingen te maken en/of iemand zelfs maar aan te raken met je handen omhoog, tis geen zaalvoetbal, dus BEUK NOU S GEWOON TEGEN ZO`N AANVALLER AAN!
En Ricky, niet meer mooi proberen mee te voetballen maar gewoon PEGELEN OP DIE GOAL VAN ELKE POSITIE!
Met de jonkies redden we het niet, JULLIE moeten het als ervaren spelers toch echt gewoon doen voor ons!
Niks geen gelul meer over tactiek, gewoon 90 minuten de beuk erin, lekker met 100 kmu over dat veld rauzen, simpel toch?
Moet je kijken hoe ver we zo dadelijk nog komen!
Van dergelijke reacties word ik echt niet goed. Wat een simpelheid. De beuk erin. En nog een beetje erger ook! Als je soms mocht denken dat je dan het lek boven hebt zit je er vies naast. Dat roepen ze bij Klokketoren Boys en "de boeren" maar toch zeker niet in het profvoetbal. Ja, als het toch zo simpel was! Denk je dat die spelersgroep onwillig is? Ze zijn er echt allemaal doodziek van om elke week voor lul te staan en uitgescholden te worden voor amateurs.
Jammer genoeg voor hun en voor ons KUNNEN ZE GEWOON NIET BETER! Ze kunnen het mentaal en fysiek niet meer opbrengen elke wedstrijd 90 minuten voluit te gaan. Denk je nou echt dat trainers die daar elke dag mee bezig zijn stekeblind zijn? Ze weten uit eigen ervaring heel goed dat je op een bepaalde leeftijd in de wedstrijd niet meer kan doen wat je in gedachten had.
We hebben gewoon de verkeerde mix: 9 spelers in de eerste selectie die gemiddeld ouder zijn dan 30 jaar, een klein middengroepje daaronder en daar weer onder de zogenaamde "jonkies" die toch ook al gemiddeld 22 zijn. Dat is vragen om moeilijkheden. Iedereen hield zijn kop dicht bij het begin van de competitie. We zouden wel eventjes kampioen worden. 90 punten zouden we al snel hebben gehaald. Dat soort shouts, weten we nog?
Degenen die hier riepen dat dat niet zo maar kon met zo`n groep werden weggehoond en uitgescholden. En nu aankomen met de botte bijl als oplossing, laat me niet lachen jongen. Inzet is er in profvoetbal ALTIJD, vergeet dat nooit. Maar wat niet kan dat kan niet. Ja, af en toe, maar niet voortdurend. Ovre the hill heet dat verschijnsel.
Welke halve garen die groep zo hebben samengesteld weet nu niemand meer. De dader ligt op het kerkhof, als ik de interviews goed lees.
Eerst de groep evenwichtig samenstellen en daarna eisen stellen. Die spelers kunnen daar niks aan doen.
![]() |
Woensdag 26 september 2007 om 13:21 uur |
Businessclubrealist
Uitkopen...
Daar zat ik dus aan te denken.
Hoeveel zal elke supporter bij kunnen dragen en aan wat voor bedrag kan men dan ongeveer realistisch denken. Men heeft het elke keer over 1000 supporters. Hoeveel zijn dit er in werkelijkheid?
Waar zou men dat kunnen vinden hoeveel het er zijn?
Is er een lijst waardoor we eens kunnen peilen wat de supportergroep eigenlijk inhoud? Dhr FC Denhaag en busnissrealist bijvoorbeeld, wat is hun dagelijkse werk? Zijn er in de supportersgarde mensen die daadwerkelijk door planning en uitvoering en natuurlijk kennis aan een plan kunnen en willen werken? Ik gooi maar even een balletje???
Geen slechte beloning voor de veelgeprezen Redders, vinden financiële deskundigen uit mijn omgeving. Om onze Helden terug te betalen moest wel een lening bij de gemeente worden gesloten. Het zat verpakt in het Deetmankadootje van 6,5 miljoen van afgelopen zomer.
Ik wil er maar mee zeggen, dat het allemaal een politiek spelletje is, dat zeker niet door oprechte buitenstaanders zoals wij gewonnen zal kunnen worden. En al helemaal niet zolang de gemeenteraad Deetman en Dekker de hand boven het hoofd houdt en PvdAmannen als Heinen en Kapel met Ringeling en Knijf in de SSO zitten.
We hebben dit allemaal in de afgelopen tijd via de media kunnen lezen of horen. Ik vertel dus niks nieuws en niemand van de hulpsinterklazen hoeft te reageren. Allerlei eigenbelangen. AD/HC deed en doet de rest.
De gemeente heeft een nieuw stadion in de verhuur. We moeten niet denken dat ze van koers zullen veranderen bij de keuze van bespeler. Bakzeil halen is er bij deze potentaten niet bij. Dat zou alleen al lastig zijn omdat je toch een licentie van de KNVB moet hebben. En die zit bij de NV, lees: SSO.
Het probleem bij de club is de zeer gebrekkige kennis van het voetbalmetier, zoals dat de laatste jaren overduidelijk is bewezen. Iedereen kan er wel eens naast zitten in dit moeilijke vak, maar voortdurend de verkeerde keuzes maken zoals bij ons KAN doodeenvoudig geen toeval zijn en mag zeker nooit achteloos afgedaan worden met "pech" en "gebrek aan chemie" Een fatsoenlijk en gewetensgetrouw bestuurder en/of adviseur trekt dan zijn conclusie en trekt zich (met het schaamrood op de kaken) terug om nooit meer terug te komen.
Zo zou het behoren te zijn, maar ik vrees dat Ringeling, Jansen en hun handlangers net zo lang met het speelgoed zullen blijven spelen tot het helemaal kapot is en dan krokodillentranen zullen huilen.
Aan de structuur hoeven we niet te beginnen. Die wordt nooit meer democratisch. De politiek heeft dat zo bepaald. En dan kom je er niet meer aan te pas bij die salonsocialisten. We kunnen nog wel van onze Rotterdamse vrienden leren hoe je van bepaalde personen af komt. De kortste weg naar sanering en een nieuwe koers.
![]() |
Zondag 23 september 2007 om 22:41 uur |
Storkie
Storkie
Mij steun hebben jullie ook, je ziet dat Die Arzbach een nieuwe poppenkast pop van de RvC is!
Laat mensen buiten de club, de gemeente bestuur nou eens de financiele zaken bij FC (ado) Den Haag maar eens na gaan en inzien dat de club aan het rotten is en eisen dat dit bestuur idd opstapt met de helerataplan erbij!
Ik blijf ook van mening dat Vloet geen blaam treft maar ze de constructie Jansen en zijn spelers ook moeten door zien!
Gisteren tegen GAE is gewoon weer een drama, mooi willen voetballen ipv vecht voetbal. Wakker worden FC Den Haag want ze willen alle 20 wel een plekje voor de nacompetitie. Maar als het zo doorgaat kunnen we allemaal naar de begrafenis van de club.
![]() |
Zondag 23 september 2007 om 15:30 uur |
Advertentie
Midden-Oost
Zijn we nou niet eens een keertje klaar met proberen om je gelijk te bewijzen aangaande het wel of niet gaan of thuisblijven? Daar ben ik nu wel een beetje klaar mee. Wat schieten we daar mee op? Ik denk dat het voor 98% van de supporters wel duidelijk is dat het bestuur met hun beleid volledig op het verkeerde pad zit. De vraag is meer: wat gaan we er aan doen. Nee, nog betere vraag is: wat kunnen we er aan doen? Eerlijk gezegd denk ik dat de gewone supporter vrij machteloos staat in deze. De enige mensen die het tij nog kunnen keren zijn mensen met macht en geld. En die staan niet in de rij.
Als we iets kunnen doen dan doe ik daar graag aan mee, maar vooralsnog zou ik niet weten wat ik kan doen. Wie weet het wel?
![]() |
Zondag 23 september 2007 om 13:03 uur |
Henk
Zeven dagen lang. Van Bots. Jaren 70
Wat zullen we drinken, wat een dorst
Wat zullen we drinken, zeven dagen lang
Wat zullen we drinken, wat een dorst
Er is genoeg voor iedereen
Dus drinken we samen
Sla het vat maar aan
Ja, drinken we samen, niet alleen
Er is genoeg voor iedereen
Dus drinken we samen
Sla het vat maar aan
Ja, drinken we samen, niet alleen
Dan zullen we werken, zeven dagen lang
Dan zullen we werken voor elkaar
Dan zullen we werken, zeven dagen lang
Dan zullen we werken voor elkaar
Dan is er werk voor iedereen
Dus werken we samen
Zeven dagen lang
Dus werken we samen, niet alleen
Dan is er werk voor iedereen
Dus werken we samen
Zeven dagen lang
Dus werken we samen, niet alleen
Eerst moeten we vechten
Niemand weet hoelang
Eerst moeten we vechten
Voor ons belang
Voor het geluk van iedereen
Dus vechten we samen, samen staan we sterk
Dus vechten we samen, niet alleen
![]() |
Zondag 23 september 2007 om 11:52 uur |
vincent64
Als ik het wèl heb, maar is een tandenloze leeuw. Mij is het een raadsel waarom de afgevaardigde van de leden zijn bek niet open trek(t) De club is inmiddels omgedoopt tot een NV. Wat het voordeel daarvan is, is mij compleet duister, al heb ik wel een donkerbruin vermoeden dat vooral Ringeling en Jansen hier baat bij hebben. Aandelen hè. Als je daar een meerderheidsbelang hebt, dan heb je de touwtjes in handen, zo simpel is dat. Als dit bestuur ballen had gehad, dan hadden ze verantwoording komen afleggen aan ons de supporters. Vroeger kwam Dingeman Stoop ook naar ons toe bij Hague City op de houtzagerij in de Hobbemastraat. Dat werd zeer gewaardeerd kan ik je vertellen. De man had wèl ballen om daar te komen.
Ik zal me de mond niet laten snoeren. Mijn adagium luidt dan ook: beter staand sterven dan geknield leven.
(behalve een paar shoutboxers)
Wie is onze supporters-coordinator?
Wie is ons aanspreekpunt vanuit de supportersvereniging (waar je autom lid van bent als je een scc hebt)
We moeten in overleg zien te komen met mensen die er toe doen binnen de organisatie!!
NB. Ik probeer dingen soms bewust zwart/ wit te zetten om ons tot denken aan te zetten.
(bijna) nooit om iemand persoonlijk aan te vallen.
![]() |
Zondag 23 september 2007 om 00:44 uur |
Haagse Roel
@ooievaar en consorten:-))
En wat als de club nou echt failliet gaat straks en verdwijnt?
Wat heb jij er dan aan gedaan om de club hiervoor te behoeden behalve de misstanden aankaarten?
Tuurlijk straks in de kroeg kun je zeggen: ik heb het al lang gezien, ik zag het aankomen en ik heb er geen stuiver meer in geinversteerd., maar wordt je daar vrolijk van?
Kun je niet beter , binnen de middelen die je hebt, een scc kopen, al je kroegvrienden meevragen (desnoods deels sponsoren), en zo proberen te redden wat er te redden valt. Koop een scc en kom niet.. ook een statement:_))
Als dan straks de club failliet is kun je in ieder geval naar jezelf kijken en zeggen : ik heb er echt alles aan gedaan , zoals een echt fan betaamt , maar mijn club is helaas niet meer.
En je weet dat mensen die niet meer gaan OOK, wellicht juist supporters zijn !!!!!!!
De beleidsbepalers worden nou al benauwd, halen hun doelstellingen niet, goochelen met toeschouwersaantallen ( naar boven wel te verstaan) om het nog wat te laten lijken.
Ooievaar, Haag , Businessclubrealist enz hebben gelijk, wegblijven is de beste optie !!!!!
![]() |
Zaterdag 22 september 2007 om 23:13 uur |
Nu online
Zoek in shoutbox
Spelersklassement
Laatste wedstrijd
Volgende wedstrijd
Advertentie
Keuken Kampioen Divisie
1 | Volendam + | 25 | - | 49 |
2 | Excelsior | 24 | - | 45 |
3 | ADO Den Haag | 25 | - | 43 |
4 | Den Bosch + | 25 | - | 42 |
5 | FC Dordrecht | 24 | - | 41 |
6 | SC Cambuur | 24 | - | 41 |
7 | Graafschap | 25 | - | 40 |
8 | Roda JC | 25 | - | 37 |
9 | FC Emmen | 23 | - | 35 |
10 | Helmond Sp. | 23 | - | 35 |
11 | FC Eindhoven | 25 | - | 35 |
12 | Telstar | 24 | - | 32 |
13 | Jong AZ | 25 | - | 30 |
14 | MVV Maastr. | 24 | - | 29 |
15 | TOP Oss | 25 | - | 26 |
16 | VVV-Venlo | 24 | - | 25 |
17 | Jong Ajax | 23 | - | 24 |
18 | Jong PSV | 24 | - | 21 |
19 | Jong Utrecht | 23 | - | 14 |
20 | Vitesse -27 | 24 | - | -5 |